Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

meni je utakmica ostala u secanju po jednom od najvecih festivala jugoslovenstva u sportu, i to bas u splitu biggrin.gif
Ranije su Grci bili jako prgavi, nisu uošte kontrolisali svoj temperament, pa je na toj utakmici izbio i incident kada je neko udario golmana Pantelića nakon što je ovaj iz penala dao gol. Grci su u daljem toku meča igrali sa desetoricom, pa otuda i ovako visok rezultat ... na ovom sajtu (www.reprezentacija.rs) nisu potpuni podaci jer nije upisan crveni karton brutalnom Grku.Da li zbog akustike stadiona ili zbog temperamenta publike, činjenica je da je reprezentacija uvek imala dobru podršku na Poljudu. Setimo se i čuvene utakmice Jugoslavija - Bugarska 3:2. Na Maksimiru, Marakani i stadionu JNA nije bio takav slučaj, barem koliko se sećam.Narod ti je kao plastelin, oblikuješ ga po sopstvenoj volji. Kažeš Hrvatima da je Jugoslavija najbolja moguća državna zajednica, svi će navijati za Jugoslaviju. A onda im kažeš da je Jugoslavija tamnica hrvatskog naroda, svi će da se okrenu protiv nje.Podsetio bih i na Evropsko prvenstvo u atletici koje je 1990. godine održano u Splitu, dakle u vreme kada je hrvatska skupština već imala izglasan novi ustav, kada je HDZ već bio dominantna stranka, kada se već spremalo cepanje ... Na otvaranje prvenstva na severni deo tribine je došla Torcida samo da bi izviždala jugoslovensku ekipu, zastavu i himnu. Posle toga su se pokupili i otišli, njih atletika nije zanimala. Narednih dana je atmosfera bila drugačija, setite se samo kakvu je podršku imala Sneška Pajkić u trci na 800 metara kada je uzela zlato. Ili kako je eksplodirao stadion kada je Dragutin Topić sločio za zlatnu medalju ... Edited by stoka
Link to comment
ima li neko slike sa utakmice jugoslavija - grcka 5:1 (kvalifikacije za sp u spaniji 1982)?igrano je u splitu (3 gola zlatka vujovica, pantelic iz penala i ...ne znam ko jos).
Pozdrav svim ljubiteljima stare dobre lige !Evo od mene malo slika sa utakmice SFRJ - Grčka 5:1 (Split. 29.4.1981.) - ako nisu primerene (ne znam šta sve tačno spada pod piraterijom) neka me neko na vreme upozori, nemam lošu nameru.

post-3503-12716959447184.jpg

post-3503-12716959918442.jpg

post-3503-12716962153697.jpg

Link to comment
Narod ti je kao plastelin, oblikuješ ga po sopstvenoj volji. Kažeš Hrvatima da je Jugoslavija najbolja moguća državna zajednica, svi će navijati za Jugoslaviju. A onda im kažeš da je Jugoslavija tamnica hrvatskog naroda, svi će da se okrenu protiv nje.Podsetio bih i na Evropsko prvenstvo u atletici koje je 1990. godine održano u Splitu, dakle u vreme kada je hrvatska skupština već imala izglasan novi ustav, kada je HDZ već bio dominantna stranka, kada se već spremalo cepanje ... Na otvaranje prvenstva na severni deo tribine je došla Torcida samo da bi izviždala jugoslovensku ekipu, zastavu i himnu. Posle toga su se pokupili i otišli, njih atletika nije zanimala. Narednih dana je atmosfera bila drugačija, setite se samo kakvu je podršku imala Sneška Pajkić u trci na 800 metara kada je uzela zlato. Ili kako je eksplodirao stadion kada je Dragutin Topić sločio za zlatnu medalju ...
sto bi rekli nemci: auf den punkt gebracht! :Hail:
Link to comment

kad smo kod prijateljskih utakmica, evo jedne interesantne odigrane 25.07.1978.C.Zvezda - Notingem Forest 3:2, 10 meseci kasnije N.F. je po prvi put postao prvak Evrope, a Zvezda (sa novim timom) došla do finala Kupa UEFA.Podatak i za istoriju i za tugu, obzirom gde su sada i jedan i drugi klub...

post-3503-12717314918104.jpg

post-3503-1271731601904.jpg

post-3503-12717316407547.jpg

Link to comment
Kada smo već kod Splita i Hajduka, ovaj tim je, verovali ili ne, u zimu 1980. godine pobedio Mančester Junajted sa 6:0 (?!).Tadašnji menadžer Manua bio je čuveni Ron Atkinson. Strelci za Hajduk bili su Primorac (2), Krstičević, Mužinić, Zlajo Vujović i Bogdanović. Interesantno je da je za Mančester nastupio i Nikola Jovanović, pojačanje iz Zvezde ...Svi znamo gde je danas Mančester, a gde Hajduk ...
evo malo o tome, to je bilo pred dvomeč sa Hamburgerom, Mančester se celu utakmicu branio da ne "popije" još koji ! HAJDUK - MANČESTER J. 6:0Poljud. 20.-neki januar 1980. 30.000 gledalacaStrelci: Primorac u 22. i 58. (oba penali), Krstičević 33., Mužinić 40., Zlatko Vujović 57. i Bogdanović 81. Hajduk: Budinčević, Primorac, Krstičević, Luketin, Zoran Vujović, Rožić, Zlatko Vujović (Stojan Mamić), Mužinić, Cukrov, Đorđević (Bogdanović), Šurjak. trener: IvićMančester: Muhren, Albitston, McQueen, Jordan, Macari, Buchan, Ray Wilkins, Steve Coopel, Jimmy Nicholl, Gary Birtles, Gary Bailey, Moran, Duxbury,Stepelton menadzer: Ron Atkinson (sastav Mančestera je dat nesistematski - svi igrači koji su igrali tu utakmicu) uzgred, ako imate slične priče sa fotosima dajte, suva statistika ne govori puno. pozdrav

post-3503-12717718780156.jpg

post-3503-12717719373199.jpg

Link to comment

dodatak: tacan datum odigravanja utakmice Hajduk - Mančester je 27.01.1980. (nedelja).Hajduk se tada spremao za prolećnu polusezonu na (tada) novom stadionu Poljud.

Link to comment
Mislio sam da kompletiram statistiku, pa onda postavljam, ali potrajace to jos jako dugo. Bolje je da povremeno stavljam nesto o onim manjim (ne i malenim) klubovima ex YU, u nadi da ce to nekog interesovati, te da ce se mozda prikljuciti diskusiji.Pocecu sa meni uvek jako dragim Sibenikom, timom koji je stvarao i rasprodavao igrace, a na stadionu pod Subicevcem je malo ko uzimao bodove. Tim je blizu kvalifikacija za prvu ligu pocetkom sedamdesetih, a najblizi ulasku u elitni rang takmicenja sezone 1984/85.To je jedno od najinteresantnijih prvenstava u istoriji druge lige Zapad, gde je nakon jesenjeg dela prvenstva osmoplasirana ekipa imala dva boda manje od prvoplasirane:1. Sibenik 212. Proleter 213. Celik 214. Split 215. GOSK Jug 216. Spartak 207. Leotar 208. Jedinstvo Bihac 19Nakon 30. kola (4 kola pre kraja), ostala su samo tri kandidata za prvu ligu.1. Celik 382. Sibenik 373. Spartak 37Celik je imao najtezi raspored jer je gostovao ekipama koje su osvojile 6. i 7. mesto, bihackom Jedinstvu i Splitu, timovima koji su retko gubili bodove kod kuce.Spartak je imao teska gostovanja Novom Sadu i, narocito, tada veoma jakom, Jedinstvu iz Brckog (5. mesto).Sibenik je imao tesko gostovanje u poslednjem kolu u Dubrovniku (GOSK Jug), ali i veoma lako gostovanje Crvenki (koja je vec ispala kao ubedljivo poslednja), pa su njegove sanse, realno, bile najvece.Ipak, Celik je pobedio sve utakmice do kraja i postao prvoligas.pozdrav Mrdja, evo foto priče tog finiša 1984/85 druge lige zapad sa rezultatima i (poznatim) reakcijama uobicajenim za ex-yu fudbal posebno druge lige, bez namere da ocenjujem da li su osnovane ili ne, nekog ce mozda zanimati:32, 33, i 34.kolo:

post-3503-12717764031383.jpg

post-3503-12717764282395.jpg

post-3503-12717764658131.jpg

post-3503-12717764958713.jpg

post-3503-12717765176661.jpg

post-3503-12717765570408.jpg

Link to comment
evo malo o tome, to je bilo pred dvomeč sa Hamburgerom, Mančester se celu utakmicu branio da ne "popije" još koji ! HAJDUK - MANČESTER J. 6:0Poljud. 20.-neki januar 1980. 30.000 gledalacaStrelci: Primorac u 22. i 58. (oba penali), Krstičević 33., Mužinić 40., Zlatko Vujović 57. i Bogdanović 81. Hajduk: Budinčević, Primorac, Krstičević, Luketin, Zoran Vujović, Rožić, Zlatko Vujović (Stojan Mamić), Mužinić, Cukrov, Đorđević (Bogdanović), Šurjak. trener: IvićMančester: Muhren, Albitston, McQueen, Jordan, Macari, Buchan, Ray Wilkins, Steve Coopel, Jimmy Nicholl, Gary Birtles, Gary Bailey, Moran, Duxbury,Stepelton menadzer: Ron Atkinson (sastav Mančestera je dat nesistematski - svi igrači koji su igrali tu utakmicu)
Da, ali nije pomenut Nikola Jovanović koji je tada nastupao za Manu. Eno ga čak i na fotki koju ste postavili, to je ova fotka na kojoj zlatko vujović (u prednjem planu) postiže četvrti pogodak za Hajduk ...
Link to comment
pozdrav Mrdja, evo foto priče tog finiša 1984/85 druge lige zapad sa rezultatima i (poznatim) reakcijama uobicajenim za ex-yu fudbal posebno druge lige, bez namere da ocenjujem da li su osnovane ili ne, nekog ce mozda zanimati:32, 33, i 34.kolo:
Puno hvala maki i dobro dosao.
Link to comment
  • 2 weeks later...

zdravo Mrdja! Zamolio bih te za tvoju email adresu, trebao bih neke podatke o ex Yu ligi a na forumu vidim da si doktor za tu temu. ;-) bez zamjerke ostali A mozes i da mi posaljes mail na sanel.konjevic@gmail.com pa cu ti se javiti.Hvala.pozzz

Link to comment
  • 1 month later...
Да не да Бог! Миљан II је за Швабу потпуно други свет. На нашу срећу
zdravo poručniče, ćao svima. 'de ste bre kad je najteže (šalim se). Samo bih hteo da podsetim na moju prognozu nakon žreba - 08.12.2009. godine. Promašio sam, bio sam preoptimističan (mislio sam da ćemo izvući nerešeno sa "uvek neugodnim Gancima i Kengurima"), ali tok utakmica skoro pogodih. Samo izmešajte protivnike i opis i to je to. Eto nas kući, kao što na kraju zaključih. Istorija se ponavlja, po ko zna koji put i ko zna koliko će se još puta ponoviti?Poručnikovu opasku na račun trenera nisam najbolje razumeo.Gde si bre Mrđa, daj nam malo statistike, istorije (makar se ona ponavljala jer mi je očigledno slabo poznajemo).
Link to comment
  • 1 month later...

Posle Zvezde 90/91, najbolji jugoslovenski tim ikad. U Beogradu su imali jako puno navijaca, cistih Beogradjana, koji su se jednom godisnje skupljali na ludoj festi u hotelu Jugoslavija. Nikad necemo saznati sta se to desilo u St.Etienne da posle 4:1 u Splitu izgube sa 5:1 i da li su prodani kao Zvezda u Atini. Ono sto je bilo evidentno je da su u par godina dva jugoslovenska tima bila pred finalom tadasnjeg Kupa sampiona.U timu je igralo 7 standardnih jugoslovenskih reprezentativaca(Buljan, Peruzovic, Muzinic, Jerkovic, Surjak, Holcer i Brane Oblak), a do danas mi je nejasno zasto je zapostavljan golman Rizah Meskovic. Najveca zvezda Hajduka ipak je bio Tomislav Ivic, jedan od dva-tri najmodernija evropska trenera, sto cete videti na snimku koji ostavljam. Usred Splita, na tadasnjem malom stadionu na Plinari, od 4 gola Francuzima, 3 su bila iz kontranapada preko Ivice Surjaka. Svako poredjenje sa Murinjom stoji, s tim sto je tad Murinjo jos vukao loncice po pesku...http://www.youtube.com/watch?v=kkDEQjccaCE

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...