Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Nije za  brigu al bi polako trebale. Svetlo je u fazi isklijavanja potpuno nebitno. Prvi znak isklijavanja bi ti bila bela tackica na povrsini.

 

ovo je otprilike 24h posle te prve tackice

 

DSC03126sm.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Kod mene vec dve nedelje nista, ali nema veze. Hteo sam da kazem da sam i sam trazio na netu, pa sam nasao da ume da potraje i 3-4 nedelje. Mislim da im je kod mene previse hladno, a i moze biti da sam preterao s dubinom pri sadnji. A i prevrnuse mi jedan tray, pa sam morao da skupljam :isuse: . Bilo je par suncanih dana, pa stoje na prozoru u zatvorenom i to ih dosta zagreje, ali to je ipak tek cetvrtina dana.

Link to comment

Mozda im smeta sto nocu dosta padne temperatura. Ja sam nesto bockao po dvoristu direktno i to (bar za sada) jako slabo isklijava. Bas sam prosuo  u neku zardinjeru sve preostale semenke halapenjosa al nisam optimista da ce isklijati bas zbog tih niskih nocnih temperatura. U kuci sam bockao nesto po casama ovih dana i to standardno isklija u roku od 7-8 dana.  Ovo napolje mozda ne isklija uopste a mozda potraje dosta duze.

 

Ako fejlujete sa isklijavanjem dacu vam kontakt coveka koji prodaje rasade. Imace ih od sredine aprila pa jos neko vreme posle.

Edited by katamaran
Link to comment

Kad je ispao tray, video sam da je jedno seme solidno nabubrilo. Kapiram da je to dobra stvar. Moguce da nije bilo ni dosta vode, ali jos jedna stvar koja se sjebala je, da je tray dobio neku belu plesanj sa spoljne strane, pa nisam hteo da preterujem s vodom kad sam to skinuo.

Link to comment

Tja,nemo ste bre amateri ;) Dok ne isklija gornji sloj zemlje od nekih 2 cm MORA da je vlazan,sto znaci svaki dan po malo vode.Seme je sitno i ne treba trositi njegovu energiju na probijanje tvrde pokorice zemlje,moze da se desi da ne iznikne ako je suvo!Drugo ,nemojte biti nestrpljivi,ne cackajte nista,meni je royal black poceo da nice tek cetvrte nedelje a skoro sve ostale u roku od 10-15 dana.

Edited by Haralampije
Link to comment

meni zemlja ne moze da se sasusi posto je odozgo plasticni poklopac na kome se kondenzuje isparenje i ponovo kaplje doleza ovih 8 dana sam dva puta dodao po par kapi. nikakve pokorice nema, sve to vlaznjikavo na dodir. ovo je bre svabo napravio za klijanje, dojce tehnik

Link to comment

Da, to sam imao i ja. Dojce tehnik je i da se prekrije celofanom. Ali sam sklonio jer je bilo previse vlage, izbila je spolja bela budj. Posle sam guglao i vidim da je to zato sto je bilo prevlazno, ali i zato sto je ... vec bilo prisutno u zemlji. Mislim da vec cetiri godine zaredom menjamo zemlju koju kupujemo i svaki put joj nesto fali.

Link to comment

pa ovde ima kao neki plasticni poklopac za koji se ne bi moglo reci da dihtuje, tako da ima gde da pobegne vlaga. ali se zemlja (koja nije zemlja nego neki uber humus) se ne susi, nema sanse. ne zalivam ja to vise dok ne proklija...

Link to comment

Da nema neko skovil skalu gde se odvojeno pominju moruga red i moruga scorpion? Uzimam moruga red pa me zanima koliko je ljuta. Po ovome nije bas ko skorpija a na jos jednom mestu sam video da neko pretpostavlja da su negde u rangu habanera (verovatno nesto jace)

 

while having a similar name to the famous Trinidad Scorpion Moruga Blend Red, is not the same variety. This great variety was sent from Trinidad and offers a wonderful tropical flavor with a high heat level. It is not in the same heat level as the Trinidad Scorpion though

 

Maltene nemoguce naci bilo kakav info o ovoj kad samo iskacu skorpije.

 

edit: evo i ovde svi zbunjeni zato sto podrazumevaju skorpiju kad se pomene moruga

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&u=http://www.peperonciniamoci.it/forum/topic/31176-e-un-moruga-red-questo/&prev=search

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala puno al ova moja neka treca :) Eventualno ako su ovi stavili pogresnu sliku

 

moruga scorpion (naborana)

 

moruga red (skroz glatka)

 

Jos  mi je ovaj moj malo nepouzdan po pitanju skovila. Na drugom klipu za fatali kaze 800k do milion a ona je do 400k

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...