Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

da, nenad bas ne zna da kuva. mislim da bi kostunica bio jednako sarmantan u sopstvenom kulinarskom sou. 

 

@ pejsi u turcinovim? gledala sam epizodu sa spanacem, tolko ulja nema apsolutno nikakvog smisla.

 

dzejmi je menjao stilove kuvanja. mislim da su mu nakon 30minutnih recepata zamerili da ima previse masnoce i da je skupo, pa je to ispravio u 15minutnim  i kuvajte jeftino s dzejmijem. kod njega ima za svakog, po ukusu. 

Edited by darling
Link to comment

da, nenad bas ne zna da kuva.

 

 

pa racunam da su svi na tom kanalu neki shefovi, jelte, a i sam Nenad (?) je rekao da je profesionalni kuvar. Ja sam odgledao nekoliko njegovih epizoda iz ciste dosade i nijednu caku koju vec ne znam nisam naucio (a nisam neki kuvar bas preterani)

Link to comment

Meni je Nenad prosto dosadan, cak i kad pocne neki zanimljiv recept ne odslusam ga do kraja, samo se iskljucim.

Sto rece neko, Saru samo slusam jer mi jezik zvuci nestvarno ali sam skontala da se ona nesto ne ubija od kuvanja.

Ostali manje-vise, uglavnom dosadnjikavi. Rudolf jeste interesantan ali ja nisam toliko zainteresovana za kolace i testa pa mi promice dosta njegovih recepata...

 

Dzejmi je car!

Link to comment

 dona hej . kad bi oprala kosu, bila bi savrsena.

anabel langbejn takodje dobro kuva.

 

 

 

dzejmi oliver je kralj, bio, ostao, uvek, zauvek. 

 

i kada bi je zavezala,dok je gledam sve sto vidim je njena kosa i kada ce upasti u hranu

 

 

Uzgred, da nije malo mnogo svog onog maslinovog ulja u njegovim obrocima?

 

 

nikad nije mnogo maslinovog ulja!!!

 

 

inace

meni je rudolf 1 zen..nikako nisam zainteresovana za testa i kolace ali volim da ga gledam koliko je strpljiv,precizan i pedantan a koliko voli to sto radi iskace iz ekrana..pustim njega i zen se desi :)

taj nas mi jako ide na zivce

i onog tipa sto kuva po Afrikama nikako ne mogu da smislim,on tu kuva ne znam kakve namirnice u nekim zabitima,vidis da je okolo sirotinja da te dusa zaboli a sve pita one jadne crnce da li su probali ovo ili ono  :isuse:

 

Dzejmi je neprevazidjeni car!

Link to comment

za moj ukus dona hej ima super recepte. super joj je i kuca. kad bi oprala kosu, bila bi savrsena.

anabel langbejn takodje dobro kuva.

 

turcin, u pocetku mi je bio simpa, al kad sam se udbubila, recepti su mu bzvz, a i nervira me to prosvetiteljstvo zdravo/nezdravo. 

 

dzejmi oliver je kralj, bio, ostao, uvek, zauvek. 

dona hej da opere kosu, vazi, i da prestane da se trti da je nevidjena riba, pa da vidimo :lolol:

 

anabela mi je ok, tj super, a turchin zna chudo hemije/tehnike, to mi je sad interesantno.

 

da, nenad bas ne zna da kuva. mislim da bi kostunica bio jednako sarmantan u sopstvenom kulinarskom sou.

pa racunam da su svi na tom kanalu neki shefovi, jelte, a i sam Nenad (?) je rekao da je profesionalni kuvar. Ja sam odgledao nekoliko njegovih epizoda iz ciste dosade i nijednu caku koju vec ne znam nisam naucio (a nisam neki kuvar bas preterani)

nenad je kuvar za decu, rachunam da je potreban da kao privuche nekoga ko nije dizao teze od kashike, ni komplikovanije od mazanja na hleb, ako i toliko. mislim, teshko da cemo od njega da nauchimo neshto, meni ide na zivce neopisivo i kao sve mi je besmisleno. al hudini (6) ga obozava. nachi imamo ciljnu grupu ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

rudolf je gastronomski inzinjer s umjetnickim sklonostima, totalni car, niko drugi nije toliko edukativan koliko on

 

novi turcin mi je super, i dzejmi, dona mi je skroz ok, jedino ne volim nenada i bugarkinju iz bugarske. a da, i finkinju. i ona baba sto oznoji hranu koliko je ispipa me isto nervira.

 

ljubomir je dobar

Edited by morgana
Link to comment

da, nenad bas ne zna da kuva. mislim da bi kostunica bio jednako sarmantan u sopstvenom kulinarskom sou. 

 

@ pejsi u turcinovim? gledala sam epizodu sa spanacem, tolko ulja nema apsolutno nikakvog smisla.

 

dzejmi je menjao stilove kuvanja. mislim da su mu nakon 30minutnih recepata zamerili da ima previse masnoce i da je skupo, pa je to ispravio u 15minutnim  i kuvajte jeftino s dzejmijem. kod njega ima za svakog, po ukusu. 

mislim na džejmijeve recepte. Stalno dodaje mulje. U svakoj fazi kuvanja istog obroka. Ne kapiram toliku opsesiju. 

 

Meni je kul lik onaj naš bosančeros portugalac.

 

Bugarku sam gledao kako pre nekoliko dana sprema umak sa ovlaženim hlebom, gomilom suncokretovog ulja i još nekim sastojcima koji me nisu zanimali nakon početka recepta. Ako se tako nešto spravlja na televizoru (sa ambicijom da bude vanredno dobro), da jebe oca što kaže filipenko.

 

Kul su one dve honanđanke kada se vrate sa bliskog istoka. 

Edited by pacey defender
Link to comment

lubo je odlican!

 

bordejnu je u lisabonu posluzio (njegova zena objasnjava) konjsko srce i bele bubrege™ bika.

 

 

28:00-35:30

Edited by Takeshi
Link to comment

Meni Burden pored dva ona drchna italijana najzanimljiviji za gledanje.

 

A za kuvanje su Rudolf, Ljubomir i Dzejmi maheri.

Edited by Caligula
Link to comment

 

i onog tipa sto kuva po Afrikama nikako ne mogu da smislim,on tu kuva ne znam kakve namirnice u nekim zabitima,vidis da je okolo sirotinja da te dusa zaboli a sve pita one jadne crnce da li su probali ovo ili ono  :isuse:

 

 

+1

Koliki kreten moraš da budeš da snimaš kuvarsku eipizodu u Etiopiji, hej!

 

Ljubomir je rame uz rame sa Džejmijem. Dobar mu je serijal, samo je puno kuvao na plaži u pesku, sve mi krcka pesak pod zubima kad se setim recepata. Išao u Hemijsku na Banovom brdu.

 

 

Kad sam video Novozelanđanku  kako u špici svoje emisije kao fol cepa drva, pomislih da verovatno podjednako spretno drži i varjaču. Posle kažu da ima dobre recepte, ali mi ona i ostalo down under društvo nikako ne ulivaju poverenje, svi odreda deluju da više vode računa o kadriranju i osvetljenju nego o receptima. Svejedno što se ispostavilo da je moj omiljeni pesto od brokolija potpisala Mis Piggy alias Dona Hej. Onaj treći, australijanac izveštačenog osmeha mi je neviđeno ljigav.

 

I onaj lažni italijan sa majkom što mu sve ispada iz šerpe i lažni francuz sa bibernikom od pola metra me mnogo nerviraju.

 

Rudolf - dobar čovek, ali me torte ne zanimaju, a ostali recepti ne deluju inspirativno. Generalno, tv kuvar može biti bogotac ali mora da ima i scenski nastup, mora nečim da zaintrigira, ne vredi ako priča monotonim glasom ili ako sve već unapred ima naseckano i raspoređeno po belim činijicama. Mora se rukom iščupati žalfija i iseckati na dasci pred mojim očima, a to rade Džejmi i Ljuba. Ni Anđelika Šmekt nije loša za gledati, smešna je kad počne da se beči i štrpka sve odreda, bedak je što brzo dosadi i na kraju nikada (ali nikada) ne napravi ništa pametno, to uvek budu tri zrna nečega na tanjiru, puno zineš malo stisneš. Kod Ljube i Džejmira znaš da možeš i sam da napraviš to isto, a ako nije isto nego je slično opet će biti ukusno i zanimljivo i nećeš ostati gladan.

 

 

Sve u svemu, Džejmi je car kad su kuvarske emisije u pitanju (ono sa jelovnicima po školama i zabludelom kuvarskom omladinom ne računam). Zahvaljujući njemu sam naučio da budem kreativan u kuhinji.

 

edit:

 

Italijane zaboravih, koji su to carevi! Nije čudo što je Džejmi dobar, kad je učio od njih.

Edited by Frile
Link to comment

Meni Burden pored dva ona drchna italijana najzanimljiviji za gledanje.

 

A za kuvanje su Rudolf, Ljubomir i Dzejmi maheri.

antonija sam potroshila. i to kad sam videla onu tashtinu praznine, kad kao njemu dodju u goste nekih chetvoro kao kuvara/ugostitelja/kojihgod, pa im neki n-ti kao kuva po naprstak nechega, a oni kao kushaju i seire nad zivotom. pri tome on - epohalno povrshan iz svake oblasti, a oni skenjani pred njim kao da ce da ih pozdere na kraju, sa sve odelom. izgleda da mi epohalna povrshnost nije smetala na terenu, ali za stolom je tragedija. pretpostavljam da bih i dede tako isto izgustirala iz mesta, kad bi seli za sto i divanili :unsure:

 

za sad su mi dede kul :lolol:

 

a kod andjelke sedimo svi hipnotisani i chekamo sta ce prvo da pipa :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...