Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

+1 za kuvalo. sve ubrzava. za tren imaš kipću vodu koju možeš iskoristiti u daljem kuvanju, idealka za ljuštenje paradajza, kafu, čaj, bebi napitke, grejanje kašica. lako se čisti limuntusom. jeftino je pa ako crkne kupiš drugo bez mnogo nerviranja.
 

Edited by maheem
Link to comment

Bitno:

 

- jeftiniji su obicno od jeftine plastike koja hoce neprijatno da mirise 

- imam metalni, a problem s tim moze da bude da je metal vruc spolja

- otvaranje poklopca na dugme je bolja varijanta, pogotovo ako je metalni, jer je to onda zajebano ako diras dok je vruc

- moj ima poklopac koji se rotira na sredini; vise mi se svidja varijanta gde se poklopac potpuno podigne, jer se lakse sipa voda

 

Ima sigurno jos nesto sto mi ne pada na pamet. Stroka (kamenac) koja se hvata unutra je ionako u vodi, tako da je to svejedno. Prethodni je izdrzao mozda i 10 godina, ovaj trenutni je star 3-4 godine and still going strong. I daleko je brzi od grejanja na sporetu.

Edited by Venom
Link to comment

Ketler mi radi evo već neku petu-šestu godinu.

 

Bolje je da se poklopac ne odvrće nego da bude deo konstrukcije a da se otvara pritiskom gumba.

Ketler je dobar samo ako se automatski isključi kada voda proključa. Imali smo u kancelairji jedan što je veglao dok ga ne isključiš. To može da bude opasno za zaboravne. 

 

Isto tako, ovaj moj ketler ima manu da, ako ketler podignen sa postolja pre nego što voda proključa, ostaće u uključenom moudu. Što znači da kada ga vratim na postolje (naravno, praznog), nastavlja da radi. Što može da bude štetno po uređaj a opasno po ljudski i neljudski enterijer. 

 

Na kraju, ovaj poslednji problem možeš da prevaziđeš kupovinom svetlećeg ketlera. Super je. Dok ne radi svetli plavo, dok radi svetli crveno :)

Link to comment

Samo cinjenica da ne moras da pazis na nesto na ringli, cini ketler uredjajem iz snova. Ja sam spalila nekoliko velikih dzezvi kuvajuci vodu za caj. Onda su mi roditelji uzeli Beko ketler, i radio je barem pet godina, a koliko vidim i dalje je ziv, samo sto se sad redje koristi. Onaj koji sad stalno rabim ima, po prici mog supruga, vec sedam godina, izgleda i dalje dobro ali ima zaj*ban poklopac koji je kao sistem stipaljke. Radujem se danu kada ce da svisne pa da kupimo nesto drugo tj. sa prijateljskijim poklopcem, samo nesto mi se cini da to nece biti skoro..

 

Za cajomane je zbilja odlicna stvar.

Bitno je da ti je otvor dovoljno veliki i da se lako otvara, sve radi lakseg ciscenja. Uhvati se kamenac, pa sta, stavis malo vode od tursije ili sirceta i to se lako sredi, mislim isto kao da cistis i npr. dzezvu od kamenca.

 

Oko marki ne mogu pomoci, kao sto rekoh, imadoh Beka a ovaj nemacki mi deluje da je neki no-name, nigde ne pise nista.

Link to comment

Sirce ispari brzo...ali ni ne treba ti litar toga, ne vidim u cemu je problem. Limuntus je jace sredstvo ali pitanje je da li ti je to neophodno.

Ja konkretno sacuvam tu tecnost od tursije i kiselih krastavaca i koristim za svrhe otklanjanja kamenca, zato sto imamo mnogo kamenca u vodi ovde (mnogo vise nego u Beogradu) i redovno stavim malo u ketler i dzezvu u kojoj kuvam jaja, cak koristim istu tecnost vise puta. Tako da ne trosim nista dodatno materijala i novca na to :)

Link to comment

prvi ketler, no name kupljen '96.

bio u upotrebi do prošle godine, dakle, 20 godina.

jedina mana mu je bila što nije imao postolje nego je bio vezan kablom.

poslat u penziju jer je 'nekima u mojoj kući' išao na živce mada je i dalje normalno radio.

zamenio ga novi isto no name.

imam još jedan u rezervi ako se ovaj pokvari .

 

i ja koristim sirće koje posle sipam u odvod od sudopere da ga malo pročisti.

Link to comment

rabim drugi ketler po redu, prvi  bio neki nonejm, ovaj drugi delimano

 

koristim ga bar 4-5 puta dnevno, čistim sirćetom, tkđ, brzo ispari, nikakav problem nije

 

živeo ketler  :D

 

@magnolia

ja davno to nalazila na  buvljaku

Edited by dùda
Link to comment

Ali zašto sirće stalno spominjete? Zar nije jednostavnije koristiti limuntus? Sirće odvratno smrdi. 

 

sad sam i ja manjina unutar većine  :D

 

+1

 

limuntišem redovno kuvalo (philips plastikanac 1.5 l), radu punom parom već deset i kusur godina...

kesica ili dve limuntusa, et voila!

Link to comment

 

I ne kuvaju se špageti u kuvalu

daj ti meni ideje ^_^

 

aha, znači ovako izgleda biti nacionalna manjina :lolol:

trpi banacanine. kad propade republika onomad, sad shto ti je to ti je :D

 

 

 

edip. drugih vesti, ima veze sa divajsovima. dok chistila mikrovalnu (spolja!) istipkala charobnu kombinaciju za zakkljuchavanje. sad je chista ko sunce i ne moze da se ukljuchi :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...