Jump to content
IGNORED

Kućni ljubimci u avionu


Selesta

Recommended Posts

Fora je sto ako hoces ista od te vet. inspekcije - moras da imas titar test.

 

 

Nije bas tako, ako zemlja u koju putujes ne zahteva titar test, onda moze i bez toga. Naravno pod uslovom da je macka redovno vakcinisana.

 

@nera

 

Ako planirate da se vracate, ili da putujete sa mackama cesto, moj ti je predlog da odradis titar test... nekad. Ako je rezultat pozitivan, trebalo bi da je vazeci dozivotno (mada se ovi iz vet. uprave i oko toga prave pametni). U svakom slucaju mirna si barem nekoliko godina.

 

U principu sve se resava - one way or the other :) prodje tona majku mu, pa nisu valjda problem nekoliko maca.

Link to comment

Nije bas tako, ako zemlja u koju putujes ne zahteva titar test, onda moze i bez toga. Naravno pod uslovom da je macka redovno vakcinisana.

 

@nera

 

Ako planirate da se vracate, ili da putujete sa mackama cesto, moj ti je predlog da odradis titar test... nekad. Ako je rezultat pozitivan, trebalo bi da je vazeci dozivotno (mada se ovi iz vet. uprave i oko toga prave pametni). U svakom slucaju mirna si barem nekoliko godina.

 

U principu sve se resava - one way or the other :) prodje tona majku mu, pa nisu valjda problem nekoliko maca.

 

samo da se mi dopremimo do destinacije kako treba pa cu tamo da im radim i titer i masazu i orosavanje ako treba :D

 

cuj, prodje sta hoces i kako hoces, ali nekoliko maca moze da bude veci problem nego tona koke ponekad :P

 

licno zapazanje, moram priznati da me malo iznenadilo koliko se ljudi iscudjavaju i zgrazavaju na to sto hocemo da ih vodimo sa nama, kao ostavite ih nekom, ili ih samo ostavite

Link to comment
Iscitala sam detaljno sve sto traze Kanadjani, tj. traze samo vakcinu protiv besnila, rade pregled odmah na aerodromu i ako nisu zadovoljni dokumentacijom na licu mesta ponovo vakcinisu macke, drugih zahteva nemaju.

Nisam nikad putovala sa zivotinjama i ne poznajem licno nikog ko jeste pa sam malo u paranoji da to sve prodje kako treba.

Ako Kanadjani ne traze titar test, onda verovatno ne bi trebalo da bude problema sa tranzitom. No kako te ne kosta puno, nazovi inspekciju da cisto cujes njihovo misljenje. Nemam sad kod sebe njihov broj telefona ali bi svaki veterinar trebalo da ima pa zatrazi od svog (jer ja iskreno taj pravi broj nisam uspela da vidim igde na internetu, kao sto generalno nema informacija o svemu ovome)

 

Sta si mislila da uradis sa macama tokom letova, da ih uspavas ili omamis necim za smirenje? Ja sam mislila da mog macana uspavamo, da se ne bi stresirao, ali je doca predlozio da mu damo nesto na biljnoj bazi sto ce ga omamiti da nece brinuti za svet oko sebe, "Zylkene" pa sam pristala na to. Davala sam mu sve po uputstvu, medjutim to kao i da nije delovalo mnogo, bio je mozda malo smireniji, no posle u avionu, kako mi je jos upao stari JATov vrlo bucni avion a on se definitivno stresira od zvuka, je maltene sve vreme mjaukao :( (Sreca po ostale putnike je bila upravo u tome da je bilo toliko bucno da oni nisu nista culi). Macke naravno ne smes da vadis iz njihovih kutija (cak ako su i sa povodcem), sto je naravno steta jer bi se zivotinja malo smirila da je kod poznate osobe. Cim smo izasli iz aviona, macan je prestao da jauce i sve je posle bilo okej na putu do nove kuce. Samo sto ga je tamo docekala neprijateljski nastrojena domacica, ali to je vec druga prica..

 

Zaboravih da kazem da je taj (dobar) titar test dozivotan tako da nije mozda lose ni da se uradi kada niste u zurbi, cisto da se ima.

 

 

"Fora je sto ako hoces ista od te vet. inspekcije - moras da imas titar test."

 

Nije bas tako, ako zemlja u koju putujes ne zahteva titar test, onda moze i bez toga. Naravno pod uslovom da je macka redovno vakcinisana.

Tako je, nisam bila dovoljno precizna :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

 ili ih samo ostavite

Pa to...pored kontejnera, sta zna macka sta je Kanada  :isuse:

 

Macke i mali psi nisu problem, razlog vise da ih vodis sto dalje od "dusebriznika". Takodje ne preporucujem anesteziju, budjenje ume da bude nezgodno. Ovaj Zylkene deluje ok, a znam za neke paste, mogu da proverim.

Link to comment

 

 

 Ako je rezultat pozitivan, trebalo bi da je vazeci dozivotno (mada se ovi iz vet. uprave i oko toga prave pametni)

Ako govoris o besnilu ,onda nisi u pravu.Zato je vakcinacija/revakcinacija obavezna svake godine.

Link to comment

Pa to...pored kontejnera, sta zna macka sta je Kanada  :isuse:

 

Macke i mali psi nisu problem, razlog vise da ih vodis sto dalje od "dusebriznika". Takodje ne preporucujem anesteziju, budjenje ume da bude nezgodno. Ovaj Zylkene deluje ok, a znam za neke paste, mogu da proverim.

 

ruku na srce, to su ljudi koji nemaju ljubimce, a najblesavije je sto zapravo ne znaju ni sta bi rekli pa samo ispale to "pa ostavite ih nekom"... doduse, mojoj kumi su jedni udomitelji vratili psa posle godinu dana jer se sele negde u inostranstvo i nece da se cimaju sa time. meni je to surovo, pas se jedva oporavlja od tuge, taman se skroz navikla na njih.

 

raspitivali smo se kod veterinara za preparate za smirivanje, otprilike isto su nam rekli. pus, da im par dana uanpred dajemo nesto kako bi se polako navikli. sad, problem je manji macak koji apsolutno ne dozvoljava da mu se ista trpa u usta (inace je isfrustrirani introvert i bezi od svega i svakog nepoznatog). pasta mozda jos i dodje u obzir nekako, ali moracemo nesto da mu damo jer izgleda kao da ide na klanje kad ga samo prineses transporteru <_<

Link to comment

Američka veterinarska asocijacija je oštro protiv davanja sedativa mačkama pred let. Razlog za to je sledeći: mačke, suočene sa stresom, tamom i zatvorenim prostorom, vrlo često iz stanja uzbuđenosti pređu u onu karakterističnu mačju hibernaciju (svako ko je greškom zatvarao mačku u plakar zna o čemu pričam :lol: ), i onda sedativi imaju prejako dejstvo, u nekim slučajevima i sa fatalnim ishodom. Treba tu dosta opreza, i kad se nešto daje, treba dati dosta manje nego što se misli da treba.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

uf, ovaj mali me zato i brine... poslednji put kad je vodjen kod veterinara, prvo je uspeo da izvali vrata transportera (srecom u kuci), a zatim kada je vracen u isti potpuno se ukocio, sklupcao se i izgledao kao da ce srcka da ga strefi. :cry:

i ja bih izbegla bas neke teze sedative bas iz razloga da ne rizikujem, ne bih podnela da im se ista desi usput.

 

da, ako imate iskustva, pise u napomeni avio kompanije da torba mora da bude 'leak and smell proof' (posto idu u kabinu sa nama, takva je ponuda). koliko su zaista ove torbe za transport 'leak and smell proof'. znam da ih ne smemo pustati iz torbi.

Link to comment

da, ako imate iskustva, pise u napomeni avio kompanije da torba mora da bude 'leak and smell proof' (posto idu u kabinu sa nama, takva je ponuda). koliko su zaista ove torbe za transport 'leak and smell proof'. znam da ih ne smemo pustati iz torbi.

 

korpa%20ya%20putovanje_original.jpg

 

Standardna cvrsta nosiljka za macke radi za posao, a realno za "smell proof" ne znam na sta tacno ciljaju niti da je uopste nesto takvo moguce (kod AS i LH nije to bilo ni spomenuto)?

Link to comment

Nema tu nekog izbora, imas ove plasticne i ovaj ispod. Moj izbor je mozda ovakav "platneni", nekako je zamracen. Svi koriste ovakve transportere za prevoz zivotinja, tako da nemoj da brines. 

 

de-lux-torba-za-ljubimce-trixie.jpg

 

Ako govoris o besnilu ,onda nisi u pravu.Zato je vakcinacija/revakcinacija obavezna svake godine.

 
Jeste obavezna, ali ako imas titar test iz npr. 2012 i sve revakcine, nema potrebe da vadis novi test.
Edited by vladavsnarod
Link to comment

Hvala oboma :)

 

Swiss kaze u ponudi da mora biti 'soft sided' transporter, tako da kontam neka varijacija na temu ovog drugog transportera. pise i to 'leak and smell proof', mada generalno sumnjam da ce mackici biti previse raspolozeni za obavljanje nuzde u to trenutku :P

Definitivno tek kad potvrdimo karte mozemo da trazimo transportere.

Link to comment

Kod svake aviokompanije je drukcije, mada me jeste iznenadilo ovo za "soft-sided" transporter, no ako je tako onda nema mnogo razmisljanja:
 

The following will travel in the cabin
Dogs and cats weighing up to 8 kg (weight including transport container).Larger dogs with protective or assistance functions (e.g. guide dogs for the visually impaired).

Requirements
You must transport your animal in a soft container that is clean, escape-proof and scratchproof. The maximum container size is 118 cm (length + width + height).

There must be enough space in it for the animal, which must remain fully in the transport container for the entire flight. It is not allowed to run around in the cabin. :lol: zamisljam ovo, mada se moj macan non stop vrpoljio

Your animal must be clean and healthy and must not annoy any of the passengers. It must not be dangerous or pregnant, and must not smell.

The transport container must remain stowed away under your seat for the duration of the flight. The nature of the seats on the Airbus 330/340 makes this impossible in Business and First Class. The crew will put the transport container in the wardrobe, in an overhead locker, or under an Economy Class seat for takeoff and landing.
 
https://www.swiss.com/ch/EN/prepare/special-services/travelling-with-animals



Sto se tice vrsenja nuzde, veterinar ce ti reci koliko sati pre leta treba da bude poslednji obrok; ja sam imala let popodne i macan je samo doruckovao ujutru kao i uvek i to je bilo to. Za svaki slucaj sam ponela peskirce i vlazne maramice sa sobom.

Link to comment

Drugari, ima li ko da je nosio macku ili manjeg psa Swiss-om? naime, dimenzije transportera koje zahtevaju su 55x40x23cm, gde je 23cm visina jer torba ide ispod sedista. To mi deluje jako nisko, plus ne uspevam da nadjem torbu te visine.

Link to comment

Citirala sam gore detalje sa Swissovog sajta, dimenzije nisu definisane klasicno kao za prtljag, vec je data ukupna mera, tako da u tih 118cm mozes sigurno da uguras klasicni transporter za macke (sem ako ti "mekani" nisu mnogo mnogo veci od ovih cvrstih, izmeri i sama). Isto je bilo i u slucaju AS, samo je tamo valjda bilo 110cm, koje sam ja inace presla ali mi to nisu ni merili, samo tezinu.

 

Inace ti transporteri za macke ne mogu da stanu bas ispod sedista ispred tebe; kako su mi objasnili, njima je bitno da stane u prostor za noge a ti se onda snadjes sta ces sa nogama - ja sam svoje drzala na njemu (sto je bilo lako s obzirom na to da je transporter cvrst, plus sam birala kao i uvek mesto do prolaza da mogu malo da se vrpoljim)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

sta znam, ovo smo dobili od agenta kao instrukciju:

 

"Swiss uslovljava da to bude u mekanim,nepromocivim torbama, dimenzija 55 x 40x 23."

 

zvacu svakako i swiss predstavnike na aerodromu da proverim jos jednom. na njihovom sajtu nema dimenzija za kabinu osim to sto kazes da ne prelazi 115cm ukupno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...