Jump to content
IGNORED

Postoji li neko kome mogu da prijavim zlostavljanje životinja?


Recommended Posts

Imam u kraju jednu individuu koja u dvorištu drži vezanog kratkodlakog psa, a "kućica" su mu tri sklepane daske naslonjene jedna na drugu, bez ikakve izolacije i bez ikakvog sloja. Od početka decembra sam pokušavao da ga ubedim da taj pas ne može da ostane napolju kada je minus, ali ako ga već neće u kući da mu napravi normalnu kućicu sa nekoliko slojeva izolacije, ali ne vredi ništa...Tip je jedna od onih bezbrižnih budala kojima ništa, baš ništa ne dopire do mozga (ma kakvi, neće njemu ništa da bude. moj drug iz zemun polja je imao istog takvog i kad je -30 on iskopa rupu u zemlji i ništa mu ne fali, i slične maloumnosti).Ja sam svoje moći diplomatije istrošio. Ne poznajem lika, ali sam se malo raspitivao, došao do nekih njegovih prijatelja, pokušao da njih nagovorim da ubaci psa u kuću, ali svi odmahuju glavom.Ne mogu više da podnesem misao da taj pas bude napolju na minus 20 sa ovim ledenim vetrom i da je jebeno vezan na lancu da ne može ni da potraži zaklon, a nisam se snašao na netu da pronađem bilo kakvu službu. Postoji li iko kome mogu da se obratim i da li iko može da pomogne u ovom slučaju?

Link to comment
Komunalna policija valjda...Komunalna policija obavlja poslove koji se odnose na:- neposredno održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost, na mestu održavanja reda, sprečavanjem narušvanja, odnosno, uspostavljanjem narušenog komunalnog reda, a naročito:...- kontrola održavanja komunalne zoohigijene i načina držanja i izvođenja kućnih ljubimaca; ...
Link to comment
http://orca.rs/pravna-pomocbaci pogled ovdetakodje, negde sam procitala da je mozda najdelotvornije obracanje veterinarskoj inspekciji, oni mogu i da oduzmu zivotinju, a saradjuju i sa policijomevo sad sam nasla-znaci prijava ide Republickoj veterinarskoj inspekciji. Ako si iz Beograda, onda njenom odeljenju za grad Beograd. angry.gif strasno se smorim kad cujem za svaku vrstu zapostavljanja i nasilja :( Edited by Afterburner
Link to comment

Hvala. Samo sam se iznervirao. Republička veterinarska inspekcija nema nigde na netu istaknut način kako građani mogu da komuniciraju sa njom. Pozvao sam komunalnu, koja se ne bavi time, ali mi je dala tri broja: veterinarske inspekcije, "nekog društva za zaštitu životinja" i "neke nove službe, oni su možda najbolji jer su novi". Broj telefona "neke nove službe" je broj ministarstva prostornog planiranja, gde neka žena sablaznila kako je to građani zovu i insistirala je da ponovo pozovem komunalnu policiju i uzmem podatke te osobe koja mi je dala broj, na šta sam joj ja rekao da me to ni malo ne zanima, i da može da crkne sad što se mene tiče (na lep način).U veterinarskoj inspekciji su mi rekli da je "bukvalno nemoguće da neko odmah reaguje", već treba da se pošalje pisana prijava na adresu resornog ministarstva uz nalaz veterinara da je pas zaista "kako kažete, zlostavljan". Na moje pitanje kako, na primer, da dovedem veterinara i kako da sprečim čoveka da sistematski prebija svog psa na ulici, ona mi je odgovorila da je "zakon, jednostavno, takav".Telefon "nekog društva za zaštitu životinja" je konstantno zauzet, a u komunalnoj se sada niko ne javlja na tri broja telefona! Još pre sam poslao mejl Orki, ali ništa za sada. Pokušavaću još komunalnu i ovo društvo, a ako neko smisli nešto pametno, molim da se oglasi.

Edited by Lrd
Link to comment
a jesi razmisljao da sam oslobodis psa? doduse, ako ne mozes da ga uzmes, on ce se sam vratiti tu gde mu je kuca, ali barem u medjuvremenu moze da se skloni negde na toplije.
Naravno da jesam, ali problem je u tome što bih ja tada počinio krivično delo, a nisam siguran da je to za psa najsrećnije rešenje. Osim toga, to je veliki pas, vezan za debeo lanac i cela operacija bi potrajala, a kuća se nalazi maltene uz prometnu ulicu i siguran sam da ne bih ostao neprimećen. No, ponavljam, tu je samo problem to što to ne bi pomoglo psu.Jutros sam opet prolazio tamo i danas je prestao da laje. A ne mogu još da shvatim da se niko jebeno ne javlja na telefone gradske službe u podne radnog dana!
Link to comment

ne vredi da licno oslobadja psa sada kada je navukao jasnu sumnju na sebe brigom koju je pokazao, uz to je krivicno delonije toliki problem dovesti veterinara (uvek se nadje neki prijatelj ili neko ko poznaje jednog) valjda da vidi uslove u kojima pas zivi i napravi zakljucak, pa onda uputiti prijavu

Edited by Afterburner
Link to comment
nije toliki problem dovesti veterinara (uvek se nadje neki prijatelj ili neko ko poznaje jednog) valjda da vidi uslove u kojima pas zivi i napravi zakljucak, pa onda uputiti prijavu
E, bravo. Moj veterinar, tu je u kraju.
Link to comment

Uf...Veterinar mi je rekao da je najbolji način da obavestim policiju, koja onda pozove veterinarsku inspekciju i oni dalje reaguju. No, pandur je prvo probao da me otkači nekim praznim pričama, ali mi je posle insistiranja zatražio podatke i rekao da će da mi "pošalje patrolu" da ih odvedem do psa. Posle jedno 5 minuta me zvao šef smene i normalno smo popričali. On mi je rekao da regularna policija može da izlazi samo zbog narušavanja reda i mira i da probam ponovo sa komunalnom.Kada sam konačno dobio komunalnu policiju, javila mi se robot-žena u defanzivnom modu, odnosno naštelovana da mi objašnjava kako oni nisu baš ni za šta nadležni, osim kontrolisanja da li su psi vezani u određenom vremenskom periodu (sve je to jako nervirajuće, traje, teško je sačuvati živce). Kada sam joj citirao odredbu odozgo o "držanju" životinja, na šta mi je ona odgovorila "a šta je za vas držanje?"...No, odgovorio sam istim pitanjem, na šta se ona resetovala i rekla da nisu nadležni. Ja sam rekao jeste nadležni da vidite da li pas ispunjava zakonske okvire da se tu nalazi, a ako niste u mogućnosti da utvrdite činjenično stanje, treba da pozovete veterinarsku inspekciju. Posle njene tišine mi je pukao film, pa sam je povišenim tonom pitao šta je problem da komunalci koji se šetaju po Ceraku samo dođu do tog mesta i vide da je pas tu protivzakonito i obaveste inspektore, ona se smilovala, uzela mi podatke i rekla da će preneti dežurnom.Stvarno se izvinjavam što vodim online dnevnik, ali sam ekstremno popizdeo. Ekstremno.Javljaću dalje šta se desilo, a ako nekom padne još neka ideja napamet, molim da je napiše.

Link to comment

Meni jedino sto pada na pamet je da pribavis dokaz, tj. ako je ikako moguce da uslikas ili snimis psa i njegovu kucicu, lanac, prebijanje. Naravno ako je moguce da to uradis bez znanja vlasnika... ne znam, mozda dzukacka fora, snimis pa posaljes u medije ako imas opciju... Grozna situacija :(

Link to comment

niko ti nece pomoci. zvanicnici su tu samo da kaznjavaju ako setas gde ne sme. ako on drzi psa u svom privatnom prostoru, posebno ce im zvoniti jaja. a i medijima nije dovoljno zanimljivo, nema krvi i rascerecenih mrtvih zivotinja/ranjenih ljudi. ovo je srbija. jedino sam da delas nesto na svoju ruku.

Link to comment

Kad su formirali komunalnu policiju bila je priča (otprilike) da će njihova nadležnost biti sve ono što do sada nije bila ničija nadležnost i gde je bilo prebacivanja odgovornosti i nadležnosti sa službe na službu. Koliko sam do sada uspeo da zaključim - komunalna policija je nadležna apsolutno za sve osim za ono za šta ih neko pita. angry.gif:isuse::blink::wacko::ph34r:

Link to comment

komunalna policija ne radi nista novo u odnosu na vec postojece sluzbe i inspekcije. da l ti nece izaci komunalna inspekcija il komunalna policija kad ih zoves, isti kurac. ovo nama treba47328_animal_cops_phoenix.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...