Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

dorucak u gradu ulanqab (cita se ulanchabu) jedno 200km na severozapad od pekinga. leti se 45 min ili vozom 6 sati, za par meseci otvaraju brzu prugu i stizace se za 47 min. 

 

ima samo jedan jutrnji let u 6 sati, tako da smo po dolazku doruckovali sa u lokalu u zgradi vlasnika fabrike na koju smo stigli. dumplings (foto sa neta), slani milk tea i supa iz junjecih iznutrica. lokalna ekipa je furnjala cigarete uz slican dorucak. 

 

Hohhot-Shaomai.jpg

 

2017-11-06_08-45-17.jpg

 

2017-11-06_08-23-22.jpg

 

2017-11-06_08-25-06.jpg

 

 

Link to comment

Stinky tofu, je li to ono što izgleda kao kuvan krompir, a smrdi na leš? Probao sam ga pre jedno 25 godina, na tanjiru uz pohovanu golubovu glavu. Malo je falilo da se ispovraćam kad sam shvatio da ne smrdi glava već “krompir“ koji sam žvakao.

 

Inače sam tek pre koju godinu uspeo da na netu identifikujem onu voćku gac, koju sam probao u istoj turi, ono je teška egzotika.

Link to comment

Sa srećom banecare1

 

hvala

Srećno care. Je ima u Srbiji nešto makar slično tome?

 

koliko znam leskovacka mlekara je probala sa slicnim proizvodom sa madjarima. ovakvi proizvodi imaju kratak rok trajanja, treba proizvoditi lokalno. beki je naziv leskovackog proizvoda. 

Link to comment

Stinky tofu, je li to ono što izgleda kao kuvan krompir, a smrdi na leš? Probao sam ga pre jedno 25 godina, na tanjiru uz pohovanu golubovu glavu. Malo je falilo da se ispovraćam kad sam shvatio da ne smrdi glava već “krompir“ koji sam žvakao.

 

Inače sam tek pre koju godinu uspeo da na netu identifikujem onu voćku gac, koju sam probao u istoj turi, ono je teška egzotika.

klasnicni stinky tofu ja ne volim, tu je glavni stos znati kako ga jesti da ne osetis miris. fermentisani tofu u sicuanskoj kuhinji je fantazija

Link to comment

srećno

 

hvala 

 

nije uspeh prodaje ovog proizvoda biti ili ne biti u kini. radimo mi svasta, nesto krene, ne moze sve biti hit. mada za ovaj proizvod sam se trvodoglavo drzao i forsirao da neko od velikih igraca pusti u proizvodnju. malo je cupavo bilo sto se mora prakticno praviti novi pogon jer kinezi nisu radili taj sitni sir do nas. sada rade, ostaje da vidimo sta kaze trziste na te nase novotarije. 

Link to comment

meni se svidja kinesko trziste posto su zainteresovani za nove proizvode i spremni da eksperimentisu i ulazu. mesari i konditeri su konzervantivniji, proizvodjaci sladoleda su mnogo aktivniji, mlekari su isto ok, ali to su obicno prilicno ozbiljne fabrike plus njih veoma strogo kontorolise drzava jer su imali  veliki skandal sa mlekom u prahu za bebe pre 10ak godina, tako da je drndanje sa dozvolama i standardima za bilo sta novo. 

 

pre 10ak dana su me iznenadili sa nekom promocijom kvasa i borsha. dan do iventa su nam kupili avionske karte i rezervisali hotel. bas mi se nije islo, ali receno mi je da samo treba prisustvovati na nekim prezentacijama ili sastancima i dati podrsku distributeru u pregovorima. bio sam prilicno umoran jer sam bio blizu tog grada bukvalno 30-35 sati pre, ali sam morao otici u peking na neki seminar za probiotike, tako da sam sa tog seminara opet na aerodrom i nazad na jug. totalno sludjen kada smo usli u salu "za pregovore", jos sam ja morao da pricam nesto, nije mi i na sceni bilo skroz jasno sta i kome :isuse: . prezentaciju nisam imao, distributer je pripremio i vrteo iza mene neke fotografije i video dok sam govorio, to sam video tek na fotografijama kasnije. cirkus. nize par fotografija, ako nadjem video mogu da okacim u editu

 

2017-10-31_12-45-33.jpg

 

2017-10-30_21-36-40.jpg

 

svi se obukli kao da je svadba, ja neinformisam i neuniformisan dosao u farmericama  :blush:

 

edit:

prezentacija pa pauza sa pesmom voditelja i bacanjem poklona gostima, posle toga opet prezentacija

http://youtu.be/L956CCm6s5s

 

sminar oko probiotika koji sam spomenuo

http://youtu.be/Ply2zn3V1Bk

Edited by banecare1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...