Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Mnogo je lepo. Temperatura vazduha je savršena, sunce, a ne prži. Doduše, pre neki dan smo sređivali šetačke staze na Luštici i spržili se na suncu, ali u Novom je bolje. More je zahladnelo posle one bure, može se na kratko ući i to je to. Ko zna, možda se opet malo ugreje.

 

Ali zato nema gužve, muzike, 'tata vidi kako ronim', skutera, glisera. Božanstveno. Ostaću ceo oktobar ovde, ne pada mi na pamet da se vraćam u onu ludaru sada.

Link to comment

Šteta što nisam poneo foto aparat danas. Peo Zubački Kabao (najviši vrh Jadrana) sa severne strane, luda kombinacija, sneg i vrućinština u isto vreme. Kapa protiv sunca, majica sa kratkim rukavima i bermude, a hoda se po snegu mestimično.

 

Bila snežna oluja gore pre desetak dana, debelo ispod nule, jutros oko nule, a po danu 40+ na suncu.

Link to comment

Lepo vreme za vikend, stigli smo i da se kupamo, voda je kao kad leti naiđeš na hladniji deo, samo što je sad svuda takva. Bilo par stotina ljudi na plaži u Bečićima, zaspao na plaži, milina. Poslednji put bio u Bečićima i Budvi 2000te, jedva sam ih prepoznao, novogradnja u Novom Sadu je mala maca za ovo. Na sve strane su kranovi, bageri, temelji, spratovi...

Put Podgorica-Nikšić je pista F1 za naš autoput. Pivsko jezero fantazija, iako nema piva. Neverovatan broj radara u Bosni, srećom vozačka solidarnost se pokazala.

 

Surlaš

IMG_0035.jpg

 

Old skul Trokadero

 

IMG_0034.jpg

 

Crkva i stuff

 

IMG_0055.jpg

 

IMG_0059.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja se danas kupao. Uopšte nije hladno, neverovatno. Kapiram da će moći još sutra i to bi bilo to za ovu godinu.

 

Sledeće godine će biti lep broj šetačkih staza na Luštici. Upravo ih sad pravimo, ozbiljna je pogibija to napraviti.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ja se danas kupao. Uopšte nije hladno, neverovatno. Kapiram da će moći još sutra i to bi bilo to za ovu godinu.

 

+1

 

A evo krecem i na reprizu, greota bi bilo propustiti.

Link to comment

Ja se danas kupao. Uopšte nije hladno, neverovatno. Kapiram da će moći još sutra i to bi bilo to za ovu godinu.

 

Sledeće godine će biti lep broj šetačkih staza na Luštici. Upravo ih sad pravimo, ozbiljna je pogibija to napraviti.

Kuda to?
Link to comment

Kuda to?

 

Sad radimo Radoviće do Žanjica (obnavljamo stazu), već smo uradili Krašiće, Gornji Krašići pa do Gošića, pa  Zabrđe do Pristana, pa Zabrđe do Obosnika, treba da se spoje Rose sa Žanjicem, na žalost uglavnom asfaltnom stazom.

 

edit:

 

Spavamo noću u domu kulture u Zabrđu na stiroporima, neviđen retro, gomila glasačkih kutija, imamo i onu iz doba SRJ, moraću da jednom ponesem foto aparat, da sve to slikam.

Edited by Anonymous
Link to comment

Sad radimo Radoviće do Žanjica (obnavljamo stazu), već smo uradili Krašiće, Gornji Krašići pa do Gošića, pa Zabrđe do Pristana, pa Zabrđe do Obosnika, treba da se spoje Rose sa Žanjicem, na žalost uglavnom asfaltnom stazom.

 

edit:

 

Spavamo noću u domu kulture u Zabrđu na stiroporima, neviđen retro, gomila glasačkih kutija, imamo i onu iz doba SRJ, moraću da jednom ponesem foto aparat, da sve to slikam.

Svaka čast!

Nadam se da su te staze uske i vijugave , da nekim kretenima ne padne "motorizacija" na pamet. ;)

Link to comment

Jes da je ovo turisticki topik, al posto ne znam za drugi ipak da pitam ... kad je poslednji rok u tekucoj godini za placanje poreza na imovinu u CG i koje su kazne ako se sa tim zakasni jedno.. hmm, pa recimo do polovine sledeceg leta ?

Izguglah neki dokument da se to placa u dve rate, jedna do kraja juna, druga do kraja oktobra i da kazne ako se zakasni idu od 250-2000 € za fizicka lica (a posto je kraj oktobra sutra, rekoh bolje da se informisem na vreme). Letos kad sam bio (jul), rekose mi da jos nisu uradili obracun i da proverim ponovo u septembru, tako da se nadam da ova informacija o kazni nije tacna (secam se ranije si mogao da uplatis do kraja decembra bez problema).

Opcija da se zaduzenje proveri online ne postoji, a nesto mi se bas ne ide dole van sezone... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...