Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

nikako da (probam da) napravim krempite, ali sad za vikend su utamanjeni "Amerikanci":

 

podloga:

umutiti 2 žumanca sa 3 kašike šećera, pa dodati 2 kašike brašna, 1 kašiku kakaa i 2 umućena belanca

ispeći u plehu

 

na to, kad se malo prohladi, staviti:

1) istopljenih 150g čokolade sa 50g putera, malo šećera i malo mleka

 

2) 200 grama mlevenih badema sa malo šećera i mlekom koliko treba da može da se maže ali da bude gusto

(najbolje je pomešati sve to i malo prokuvati)

 

po želji dodati čokoladni premaz 1) i preko badema

Edited by Hjortron
Link to comment

murva valja jedino kad je imas na 3 kilometra od kuce, ako je imas u dvoristu kao moj djed, onda se citavo ljeto boris sa rojem muva zunzara 

 

Ima jedan spektakl od duda na ćošku Dimitrija Tucovića i Peristerske, ume da bude vrlo pogibeljno kada popadaju prezreli plodovi, tim pre jer je Peristerska vredna opisa "gde ovce pasu pod ručnom".  

Link to comment

sad sam se setila da sam noćas sanjala dudinje.

kad je njima sezona da se organizujem?

ima ispred drinke pavlović nekoliko džinovskih i bele i crne.

Link to comment

donela na posao da castim kolege 30-ak kreacija Gospodje Mirkov.  miris je kao u starim poslasticarnicama, puter i fini prah secer i starinska vanila i malina.

ukus javljam za pola sata :)

Link to comment

sad sam se setila da sam noćas sanjala dudinje.

kad je njima sezona da se organizujem?

ima ispred drinke pavlović nekoliko džinovskih i bele i crne.

ne moras da juris dzinovske, pos'o mogu da ti zavrse i pacici (jova radovanovic, like this)

Link to comment

donela na posao da castim kolege 30-ak kreacija Gospodje Mirkov.  miris je kao u starim poslasticarnicama, puter i fini prah secer i starinska vanila i malina.

ukus javljam za pola sata :)

 

proslo pola sata odavno...

Link to comment

proslo pola sata odavno...

 

 

sef doneo dve flase mjehurica, pa smo malo zaglavili u conference room-u  ^_^

 

elem, sve su slistili u roku od pola sata, nisam mogla da verujem!  (a jos nas je bilo 5-oro manje nego sto je trebalo da bude)

 

bila je kombinacija tartica, su-sua i paris brestova.

tartici - lime i limun pobedili, doduse do cokoladnih nisam stigla, ali vidim da su se i za njih otimali.

svima su su-sui bili iznenadjenje, nisu ocekivali krckavo testo.

 

meni je paris-brest bio najbolji, definitivni kick u detinjstvo, i po mirisu, i po ukusu.  bas nekako lepo, kremasto, utesno.  kao kad mama i baka naprave omiljeni kolac samo za mene.

 

ja cu definitivno ici tamo po jos.

Link to comment

Ima jedan spektakl od duda na ćošku Dimitrija Tucovića i Peristerske, ume da bude vrlo pogibeljno kada popadaju prezreli plodovi, tim pre jer je Peristerska vredna opisa "gde ovce pasu pod ručnom".  

 

znam za tu, prolazim tuda kad idem do trpka. ima I na pocetku milana rakica, tamo gde je onaj parkic sa cesmom izmedju bulevara I milana rakica

Link to comment

sad sam se setila da sam noćas sanjala dudinje.

kad je njima sezona da se organizujem?

ima ispred drinke pavlović nekoliko džinovskih i bele i crne.

 

Ovde kod nas™ upravo počinje, svuda se prodaju pakovanja od pola kilograma. Još uvek su malo kiselkasti pa čekamo da stigne slađi kontingent. Crni se više konzumira svež a beli se mahom suši pa takav prodaje tokom cele godine, vrlo je zanimljiv kao snek.

 

Kod braće Turaka kadar nevera kad god im pričam kako dudove u Srbiji uglavnom niko ne bere već sve popada i propadne. Videti ovde neobran dud u urbanoj sredini je negde u rangu drveta koje rađa gotove parčiće čizkejka.

Link to comment

Ovde kod nas™ upravo počinje, svuda se prodaju pakovanja od pola kilograma. Još uvek su malo kiselkasti pa čekamo da stigne slađi kontingent. Crni se više konzumira svež a beli se mahom suši pa takav prodaje tokom cele godine, vrlo je zanimljiv kao snek.

 

Kod braće Turaka kadar nevera kad god im pričam kako dudove u Srbiji uglavnom niko ne bere već sve popada i propadne. Videti ovde neobran dud u urbanoj sredini je negde u rangu drveta koje rađa gotove parčiće čizkejka.

e pa ne znam gde si to a ne smem da pitam zbog forumskih procedura.

ja sam odrasla na periferiji u kući i imali smo jedan dud u dvorištu, al njega su stalno napadale neke dlakave gusenice pa nismo nešto jeli sa njega, ali preko puta kuće, u školskom dvorištu bio je ceo drvored i svi su jeli, grabili smo se. kasnije kad sam odrasla i počela da blejim sa društvom u parku kod manježa, bio je isto drvored pored jdp ali se sećam da me je ekipa nepoverljivo gledala kad sam ih ložila da treba da beremo i da jedemo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...