Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

featured-ittd-press.jpg

ako ikoga zanima, u subotu, 5. aprila je TableTop Day.

na www.tabletopday.com je spisak gde se šta dešava u vašoj blizini. u beogradu postoji jedan event, u novom sadu četiri od kojih izdvajam onaj pub crawl gde se u jednom danu obilazi 6-7 mesta i na svakom brzinsko igranje nekih kraćih igara. biće zabavno.

 

Link to comment
  • 2 months later...

Jel igrao neko Infinity? Bekgraund prica je kvalitetan i veoma zabavan sajberpank  - sta reci o strategiji gde pod svojom komandom mozete da imate hakere u vidu anarho-feministickih casnih sestara sa svemirskog broda Bakunjin - ali me zanima da li su i pravila ok, u poredjenju sa wh40k naprimer.

Link to comment
  • 4 weeks later...

@Agni

Znam par ljudi koji su baš zagrejani za Infinity, čak i razmišljam da se više uključim kada okolnosti to dozvole, a do tada, evo odgovora jednog od iskusnijih igrača (koji nam dođe nešto poput gurua kad je ova igra u pitanju):

 

"Kao čovek koji igra Infinity preko pet godina, pokušaću da odgovorim :D Pravila su veoma neobična za ljude koji su se bavili klasičnim wargameovima (WH, Flames of War, d6 istorijski sistemi), ali po meni na pozitivan način. Koriste se dvadesetostrane kocke, pa je i raspodela verovatnoće bitno drugačija. Karakteristike figura asociraju na neki RPG sistem, više nego na klasične ratne igre.

Ono što stvarno izdvaja igru od ostalih je reaktivni sistem i order pool. Svaka figura koja vidi protivnika koji se aktivira može da reaguje; to znači da se Infinity igra skoro 100% vremena tokom partije, čak i tokom protivničkog poteza, jer je uvek moguće da neko ima reakciju. Česte su situacije gde dve figure pucaju jedna na drugu istovremeno, ili da jedna puca a druga radi dodge i slično.

Order pool mehanika čini igru jako fleksibilnom. Svaka figura dodaje jedan order u pool. Ti orderi se troše jedan po jedan, na bilo koju figuru trenutnog igrača. Moguće je jednoj dati više od jednog, kao i da se neke figure uopšte ne aktiviraju tokom poteza. Ovo omogućava promenu plana usred partije, a ponekad i usred poteza, ako zatreba.

U odnosu na WH40K (koji sam igrao oko pola godine) i sindrom miliona raznih Special Skillova koji on ima, Infinity ima za nijansu pregledniji sistem Basic i Special skillova i specijalne opreme. Ukratko, postoji puno skillova, ali jedan skill radi isto, bez obzira od rase/nacije. Tipa, Camouflage lvl 2 je isti, bez obzira da li je neki human ili alien. To znači  da je kriva učenja strmija, ali da je na duže staze lakše imati ideju šta ko radi. Ovde valja pomenuti da je UŽASNO loša ideja čitati kompletna pravila na suvo, bez igranja. Masa novih igrača mi je prošla kroz ruke i pokazalo se da se najbolje i najlakše uči kroz igranje.

Takođe u odnosu na 40K, iako postoje skuplje i jeftinije figure (u poenima), skuplje ne moraju da budu bolje, a najjeftinije ponekad budu najkorisnije. Samim tim je ekstremno teško napraviti neke zgromi-ubij liste koje niko ne može da pobedi; toga skoro da nema u ovoj igri. Istina je da je nešto nasumičnija u odnosu na prosek (delom i zbog bacanja d20), ali je i bolje izbalansirana. Naravno, s obzirom da se kod nas i dalje mahom igra prijateljski to i nije toliko bitno :D

Ovo pišem malo kasnije uveče, pa su nekako nabacani utisci, ali ko god ima još pitanja, ili hoće da vidi figure uživo ili čak (gasp!) da proba igru, može verovatno da dobije moj kontakt od osobe koja ovo postuje. :D"

 

Dakle, koga zanima, slobodno cimnite na PM za kontakt, a postoji i FB grupa: https://www.facebook.com/groups/InfinitySerbia  :)

 

Edit: linak nije radio, sada je ispravljeno. :P

Edited by kiwi
Link to comment
  • 2 weeks later...

Neces se nesto naigrati Infinitija. Izuzev da sa sobom u hobi uvuces jos ponekog. Infinity je nisha u zajednici gde tridesetak aktivnih igraca WH40k cini mejnstrim. A i za tu saku ljudi koja ga igra, to im je side game.

Link to comment

Neces se nesto naigrati Infinitija. Izuzev da sa sobom u hobi uvuces jos ponekog. Infinity je nisha u zajednici gde tridesetak aktivnih igraca WH40k cini mejnstrim. A i za tu saku ljudi koja ga igra, to im je side game.

 

Smorio me WH40k, tacnije gejms worksopova politika izvlacenja para od musterija po svaku cenu, tako da sam odustao posle budalastine zvane 7th edition. Od alternativnih igara, Infinity me najvise privlaci (a ima par igraca ovde u Liezu). Veceras cu prvi put probati i Warmachine, ali mi se ne dopada previse stil figurica. Probao bih rado  i Dropzone commander, ali za to tek nema igraca.

Link to comment

Moze odvojeno, moze sve zajedno.

3 stara DE raidera
28 convertovanih DE warriora
staru DE archonku
6 starih DE inkubi
Novi Raider (nesklopljen)
2 nova Ravagera ( jedan nesklopljen, drugi delimicno)
Venom (delimicno sklopljen)
Razorwing jet (samo izvadjen iz celogana)


Sve zajedno 130 evra. Odvojeno, po dogovoru. Nedirnute stvari su 85% originalne cene. Ko uzme preko 60 evra, dobija anticki rulebook na spanskom.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Redovno pikam Riziko sa ekipom, pa nam je klasičan postao malo predvidiv.
 
Na netu sam našao ovu mapu:

MAPA.jpg

 

U suštini, svet je podeljen na više teritorija. Ne morate držati celu Ameriku ili celu Aziju da biste dobijali tenkiće.

 

Postoje neutralne teritorije, kao i one za napadanje preko okeana. Na netu ne postoje kartice država i zadataka, pa sam ja to sam odradio.

 

Mapa je dimenzija 98,5 x 68,5 cm, veća nego klasična.

 

Sutra pikam prvi put sa ekipom.

 

Ukoliko nekome treba veća mapa ili fajlovi sa karticama, slobodno neka traži za dž. :)

Link to comment

Ekipa redovna, probali smo ovaj moj veći Riziko sinoć i nakon obilatog pičkaranja shvatili smo da je mnogo bolje nego klasičan :)

 

Videću i taj Risk Legacy. Hvala ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...