Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Britanski hirirg lagao žene da imaju rak, pa im operacijom odsecao dojkeGeneralni medicinski savet u Velikoj Britaniji suspendovao je Ijena Patersona, hirurga koji je izvršio “nepotrebne ili neodgovarajuće” operacije dojki kod više od hiljadu pacijentkinja u privantim i državnim klinikama. Prema optužbama, Paterson je kod mnogih žena izvršio mastektomiju iako nisu bolovale od raka dojke.Paterson je optužen da je kod najmanje 450 žena uspostavio pogrešnu dijagnozu tumora dojke i izvršio lumpektomiju, uklanjanje zloćudnog tkiva uz malo dodatnog zdravog tkiva. Pored toga, izvršavao je nekonvencionalne mastektomije, pri čemu se ostavi deo oko dekoltea, što je protivno pravilima koja nalažu da se ukloni cela dojka. Toj operaciji je bilo podvrgnuto 700 žena.Nije da je bas babino dvoriste nase drustvo ali je raspad sigurno.

Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zemlja kraljice babe je tezak, ali bas tezak raspad, u kome gotovo nista ne funkcionise, i odrzavaju ih jos samo "stare pare" koje su nagomilali vekovima pljackajuci pola sveta. Da nemaju taj stek, bili bi ko srbija devedesetih.

Link to comment
Zemlja kraljice babe je tezak, ali bas tezak raspad, u kome gotovo nista ne funkcionise, i odrzavaju ih jos samo "stare pare" koje su nagomilali vekovima pljackajuci pola sveta. Da nemaju taj stek, bili bi ko srbija devedesetih.
ne bih da zvucim kao yoyo braneci svoju novu domovinu al - na osnovu cega si ovo zakljucio, keve ti?@arbeitmann - ne znam sta bih rekao, bio je i onaj shipman sto je poubijao neke silne babe pre nekoliko godina... nije to tako cesto al dovoljno da zabrine...inace, evo bbc vesti http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-20249089 - otkud ovih 450 zena, nije mi bas najjasnije... a i nije lagao vec je pogresno dijagnosticirao. nestrucnost koja je ostala nezapazena dosta dugo.Police are investigating a surgeon who allegedly carried out botched or unnecessary breast cancer operations at hospitals in the West Midlands.A group of about 90 women are taking legal action against the Heart of England NHS Trust and Spire Healthcare.Surgeon Ian Paterson carried out the procedures between 1994 and 2011, some of which were found to breach guidelines.Mr Paterson has been suspended by the General Medical Council (GMC).mislim... nije da je nhs savrsen, daleko od toga, al s obzirom da se radi o zdravstvenom sistemu koji je skoro sto posto finansiran iz budzeta i dostupan svima, nije ni tako los. ja ga koristim vec dvadeset godina, nisam nikad imao problem. nije idealno (cudno im radno vreme, za specijalistu se dugo ceka, znaju da zavlace) al nije ni tako lose. bas sam skoro zaglavio u bolnici i bilo je sasvim ok - svi ljubazni, na usluzi, sestre svaki sat pregledaju, mere temperaturu, pritisak i notiraju. lekari pregledaju ujutro i uvece, popricaju, objasnjavaju, odgovaraju na pitanja, bolesnicke liste u dva primerka (jedan okacen na krevet, drugi u fascikli u hodniku pred svakom sobom), cisto, novi kreveti do jaja udobni (na njih su bas ponosni, zato su i bili na otvaranju olimpijade)... e, sad, stoji i to da sam bio u visekrevetnoj sobi (8 ljudi al to, mislim, nije slucaj kod tezih bolesti, wc smrdi kao i drugde, klopa je jadnjikava, nema wifi, nije bio ni tv u sobi - al sto se tice nege ja zamerku nisam imao.
Link to comment

zakljucio sam tako sto zivim tu vec dve godine. jednostavno mislim da je bilo koja vrsta usluga preskupa za kvalitet koji nudi. ziveo sam pre toga u holandiji, brate, to ne moze da se poredi. Uk je somalija u odnosu na NL, a i ostatak evrope, sto se tice svega, obrazovanja, zdravstva, saobracaja, housing-a, uzmi sta god hoces, sve je bar 50% skuplje nego u ostatku evrope, a jedno 50% losijeg kvaliteta. value for money: minus 1000, cega god da se dohvatis.jebote, na bilo koji jebeni londonski aerodrom kad sletis, opusteno cekas u redu za passport control i po sat-dva, zato sto retardi nisu u stanju da to organizuju kako treba, i zato sto im samo zija bulja za pare, pa pokusavaju da na aerodrom kao sto je na primer luton, sa kapacitetom za mozda 5 letova na sat, oni uguraju 205, a drze tri radnika na salterima za passport check (stednja!). isto je i na hitrou i getviku i stansedu. usluga na shipol-u ili frankfurtu, u poredjenju sa heathrow-om je mega giga ultra, to tuzni uk nikad nece dostici.housing :isuse: ... ako si ikada prosao kroz proces trazenja i rentiranja gajbe, znas i sam na sta to lici, kolko je prevara ugradjena u sam sistem, i kolko ako te zajebu sve funkcionise po srpskom principu "jebiga, tuzi nas", kolko kostaju te gajbe i na sta lice. public transport: praistorijski metro sistem koji opasno baguje vec godinama, i koji je uz to u startu lose projektovan i planiran (al ajde, to i da im se oprosti, ipak je poceo da se gradi jos u 19. veku) a kosta te skoro kolko bi te u nl kostalo da ides taksijem na posao i nazad svaki dan. one raspale vozove koji kostaju ko djavo necu ni da spominjem. samo da te podsetim da ultra spora voznja od kings cross-a do lutona (pola sata, kapiram da bi nekim pravim vozom i po pravoj pruzi trebalo 10 minuta) kosta nekih 15 funti rteturn ticket, a na primer rotterdam-brussels, preko 200 km za nekih malo jace od sat, 20-22 jura return. obrazovanje: imas lovu? moze, studiraj, doktoriraj, radi sta oces, jedva da moras i engleski da znas. samo daj jedno 15-20 soma funtaca godisnje. u isto vreme, nista losije skole po svici il holandiji il nemackoj su dzabe. a osnovno i srednje obrazovanje tek. eto.

Link to comment
zakljucio sam tako sto zivim tu vec dve godine. jednostavno mislim da je bilo koja vrsta usluga preskupa za kvalitet koji nudi. ziveo sam pre toga u holandiji, brate, to ne moze da se poredi. Uk je somalija u odnosu na NL, a i ostatak evrope, sto se tice svega, obrazovanja, zdravstva, saobracaja, housing-a, uzmi sta god hoces, sve je bar 50% skuplje nego u ostatku evrope, a jedno 50% losijeg kvaliteta. value for money: minus 1000, cega god da se dohvatis.jebote, na bilo koji jebeni londonski aerodrom kad sletis, opusteno cekas u redu za passport control i po sat-dva, zato sto retardi nisu u stanju da to organizuju kako treba, i zato sto im samo zija bulja za pare, pa pokusavaju da na aerodrom kao sto je na primer luton, sa kapacitetom za mozda 5 letova na sat, oni uguraju 205, a drze tri radnika na salterima za passport check (stednja!). isto je i na hitrou i getviku i stansedu. usluga na shipol-u ili frankfurtu, u poredjenju sa heathrow-om je mega giga ultra, to tuzni uk nikad nece dostici.housing :isuse: ... ako si ikada prosao kroz proces trazenja i rentiranja gajbe, znas i sam na sta to lici, kolko je prevara ugradjena u sam sistem, i kolko ako te zajebu sve funkcionise po srpskom principu "jebiga, tuzi nas", kolko kostaju te gajbe i na sta lice.public transport: praistorijski metro sistem koji opasno baguje vec godinama, i koji je uz to u startu lose projektovan i planiran (al ajde, to i da im se oprosti, ipak je poceo da se gradi jos u 19. veku) a kosta te skoro kolko bi te u nl kostalo da ides taksijem na posao i nazad svaki dan.one raspale vozove koji kostaju ko djavo necu ni da spominjem. samo da te podsetim da ultra spora voznja od kings cross-a do lutona (pola sata, kapiram da bi nekim pravim vozom i po pravoj pruzi trebalo 10 minuta) kosta nekih 15 funti rteturn ticket, a na primer rotterdam-brussels, preko 200 km za nekih malo jace od sat, 20-22 jura return.obrazovanje: imas lovu? moze, studiraj, doktoriraj, radi sta oces, jedva da moras i engleski da znas. samo daj jedno 15-20 soma funtaca godisnje. u isto vreme, nista losije skole po svici il holandiji il nemackoj su dzabe. a osnovno i srednje obrazovanje tek.eto.
ne znam, bice da nemamo ista ocekivanja pa su nam i iskustva razlicita. ja polazim od toga da u gradu od 8 miliona dusa ne mogu ocekivati da sve radi.imam uk pasos vec oho-ho i ne secam se kad sam cekao vise od dvadeset minuta (to je usred sezone) na ulaz u zemlju. kakav je tretman stranaca, znam po majci i posetiocima i generalno se ne zale. sumnjam da je iko moj ikad cekao vise od sat. znam da su bile frke oko toga ove godine (sto zbog olimpijade sto zbog politicke afere oko lakseg ulaska stranaca u zemlju - konzervativci na vlasti, standard) i da su bili neki redovi i cekanja al o tome sam citao u vestima i to je bilo samo ove godine a ja tu zivim 20 godina.housing - jebiga, kolko para, tolko i muzike. london je skup, renitijeri su gulikoze, snadji se... ponuda i potraznja. i ja sam siguran da su gajbe pristojnije i jeftinije gde god se okrenes u evropi al isto tako sam siguran da im je slabiji pozorisni program, muzicka scena, klubovi... da ne nabrajam... osim toga, ako imas drzavni stan (council flat) koji si uspeo da nabodes do pre petnaestak godina kad ih je jos bilo, kirija ti je vrlo povoljna, cak jeftina. i cak ne mora biti u nekim ludo opasnim estate-ima. ima toga svukuda, recimo na camdenu i islingtonu jako pristojan broj. sve u svemu - ponuda i potraznja.transport - london je grad od 8 miliona ljudi i vecina svako jutro stigne na posao - pa ti vidi. krpe, dogradjuju, sire, rade, pizdim i ja od svega toga - al nije da ne funkcionise kad se uzme u obzir broj ljudi koji taj transport koristi. da je grad velicine amsterdama, siguran sam da ne bi imao ovoliko linija i bilo bi jednostavnije odrzavati ga. slazem se da je bezobrazno skup za to sto je i da bi jedna modernizacija dobrodosla kao i da metro u mnogim gradovima bolje funkcionise al da je krs - pa nije bas....vozovi su jedan od najvecih blamova ove zemlje i to je tacerkino maslo. privatizacija zeleznice je bila zesca ispala. i ako se nesto radikalno ne promeni bice sve gore. a radikalne promene nema ni u dalekoj buducnosti...obrazovanje - da, sad je skoro nemoguce studirati. napravili su veliko sranje s ovim nenormalnim skolarinama al nekako se nadam da ce se naci neko resenje u blizoj buducnosti. dobra stvar kod fakultetskog obrazovanja u ovoj zemlji je da je studiranje uz rad jako dobro organizovano, nije skupo i cak se ljudi ohrabruju da to rade. dosta firmi placa ljude da studiraju (doduse mozda ne otkako je pocela kriza al vratice se to) i da se usavrsavaju. tako da - ako se nema kinte u startu, to se ipak da nadoknaditi kasnije. pristojno srednje obrazovanje za talentovanu decu moze biti mukte. treba samo da prodjes test za grammar school i to je to. grammar schools su skole na nivou pristojnih privatnih skola, jako su cenjene a besplatne su i svako moze probati da se upise. meritokratija na delu.verujem ja da u evropi ima dosta uredjenijih zemalja od uk al mi se ucinilo da si bio preostar. a london kakav god, ipak je babaroga mesto. siguran sam ja da je mnoga zapadna prestonica uredjenija, cistija, jeftinija al fala lepo - ja ga ne bih menjao ni za jednu.slazem se da nije sjajno, to je uglavnom posledica amerikanizacija (u biznisu) al zaista mi se cini da si preostar. moguce i da sam ja preblag al opet... ne cini mi se da se sve raspada, cak mnogo toga dobrog se desava samo to nije u vestima, to je svakodnevnica.
Link to comment
housing - jebiga, kolko para, tolko i muzike. london je skup, renitijeri su gulikoze, snadji se... ponuda i potraznja. i ja sam siguran da su gajbe pristojnije i jeftinije gde god se okrenes u evropi al isto tako sam siguran da im je slabiji pozorisni program, muzicka scena, klubovi... da ne nabrajam...verujem ja da u evropi ima dosta uredjenijih zemalja od uk al mi se ucinilo da si bio preostar. a london kakav god, ipak je babaroga mesto. siguran sam ja da je mnoga zapadna prestonica uredjenija, cistija, jeftinija al fala lepo - ja ga ne bih menjao ni za jednu.slazem se da nije sjajno, to je uglavnom posledica amerikanizacija (u biznisu) al zaista mi se cini da si preostar. moguce i da sam ja preblag al opet... ne cini mi se da se sve raspada, cak mnogo toga dobrog se desava samo to nije u vestima, to je svakodnevnica.
Ovime si sve rekao. Zato sto je to generalno stvar ukusa. Nekome kome je legla Svedska, Danska, pa i Holandija i Nemacka, UK mu/joj nikad nece leci. I to je to. Neko (moja malenkost na primer) ni ne voli da mu je sve u zivotu organizovano i da sve besprekorno funkcionise, da sa ulice moze da se jede, itd. ali dozvoli da neko trazi i voli bas takvo mesto za zivot. Kao sto rekoh - stvar ukusa. Edited by MancMellow
Link to comment
kakav je tretman stranaca, znam po majci i posetiocima i generalno se ne zale. sumnjam da je iko moj ikad cekao vise od sat. znam da su bile frke oko toga ove godine (sto zbog olimpijade sto zbog politicke afere oko lakseg ulaska stranaca u zemlju - konzervativci na vlasti, standard) i da su bili neki redovi i cekanja al o tome sam citao u vestima i to je bilo samo ove godine a ja tu zivim 20 godina.
Ja sam u poslednjih 12 godina usao [kao stranac sve osim poslednja dva] preko 75 puta u UK - od toga bar pola kroz Heathrow [svih 5 terminala].I mislim da sam najduze cekao preko 2.5 sata da udjem u zemlju, ali se to desilo samo dva puta: jednom rano ujutru, kada imas puno letova iz Severne Amerike i Afrike [puno non-EU nationals] i jednom kad sam sleteo malo posle [bar je tako izgledalo sudeci po broju zena u tradicionalnim nosnjama] nekoliko dzambo dzetova iz Indije/Pakistana/Bangladesa [opet puno non-EU].S druge strane, desavalo mi se da je to sto nisam imao EU pasos prednost, kada izadjem iz aviona u kome je preko 100 ljudi u tom redu, a nas 5-6 u ovom za strance...
Link to comment
Ovime si sve rekao. Zato sto je to generalno stvar ukusa. Nekome kome je legla Svedska, Danska, pa i Holandija i Nemacka, UK mu/joj nikad nece leci. I to je to. Neko (moja malenkost na primer) ni ne voli da mu je sve u zivotu organizovano i da sve besprekorno funkcionise, da sa ulice moze da se jede, itd. ali dozvoli da neko trazi i voli bas takvo mesto za zivot. Kao sto rekoh - stvar ukusa.
ma naravno. odgovorio sam jer mi je nekako bezveze da se uk trpa u ovu temu. ipak nije to to... pa sam se nasao u situaciji da branim ono sto svako jutro psujem dok slusam vesti uz kafu. neobicno...
Link to comment

@Mancne ne, nisi me razumeo. ne trazim ja uopste da mogu da lizem ulicu, bas suprotno, to mi je grozno, zato sam i otisao iz NL u london, mada ne nameravam da se tu zadrzavam. ja volim beograd iz istih razloga, sto je prljav i raspao. samo sam rekao da im je sistem u sustini kao u srbiji, samo sto imaju ogromnu lovu u steku pa to sve i dalje nekako taljiga, ali je besmisleno skupo za taj kvalitet koji nudi. Uopste nisam pricao o ukusima, nego o tome kako su stvari sistemski resene.@Adamnjujork ima 25 milki stanovnika, pa isto niko ne zakasni na posao, a pulic transport kosta oko 100 dolara mesecno, no limit. london - 30 funti nedeljno, zone 1 i 2, i to ce da poskupi od nove godine opet. gajbe su isto jeftinije, otprilike ono sto bi te u londonu kostalo 1200 funti mesecno, u NY je oko 1000-1500 dolara, pri cemu nemas kretenski council tax (120 funti mesecno za odnosenje djubreta, jebote). a plate su im tu negde, nije neka razlika. sumnjam da si im i pozorista i koncerti losiji nego u londonu. velicina grada nije nikakav kriterijum za te stvari. sto se tice housing-a, znam da su gulikoze, i sve je to okej, veliki grad, skupo, ovo ono, al mi je besmisleno da bukvalno postoje velike agencije koje su registrovane skroz legalno, placaju porez, sve kul, a za koje garantjem da nikad nisu izdale stan, vec se ljudi bave prevarom otvoreno, i drzavu zabole. nisu me nikad zajebali, ali znam par ljudi budala koje jesu, tako da nije ovo neki moj licni rant na london, samo hocu da kazem da drzava ne radi svoj posao kako bi trebalo. jebiga, znam da je to sve bilo skroz drugacije pre 15-20 godina, malo toga sam i ja zakacio turisticki, ali mislim da su se zestoko zajebali sa razlin politikama koje implementiraju od tada, sa privatizacijama apsolutno svega i ostalim liberal proseravanjima. i nisam primetio da tamo to neko kapira, od relevantnih ljudi.

Link to comment

...a, da, i qrac se ne kasni na posao, svi kasne, ja kasnim, moja zena kasni, svi koje znam redovno kasne, samo sto onda zaglavimo duze pa kao odradjujemo to. srbija 90-ih, dodjes na poso kad dodjes, al radis 16 sati dnevno, ostajes do ponoci, placen si za 7,5 sati na dan, to je pravilo. manje kasnim u begeu nego ovde, a u begeu moram ceo grad da predjem do posla, i da predjem most.

Link to comment
Ovime si sve rekao. Zato sto je to generalno stvar ukusa. Nekome kome je legla Svedska, Danska, pa i Holandija i Nemacka, UK mu/joj nikad nece leci. I to je to. Neko (moja malenkost na primer) ni ne voli da mu je sve u zivotu organizovano i da sve besprekorno funkcionise, da sa ulice moze da se jede, itd. ali dozvoli da neko trazi i voli bas takvo mesto za zivot. Kao sto rekoh - stvar ukusa.
Nije samo stvar ukusa vec je do onoga cime se bavis. Ako imas opusten posao, mnogo slobodnog vremena, itd. onda moze i da ti bude sarmantno sto sve nije besprekorno. Ako si prenatovaren poslom, onda ti sredina u kojoj sve funkcionise besprekorno i gde trozis minimum vremena na obaveze tipa papirologije i gde mozes da namestas sat po satnici tramvaja lezu kao budali samar.
Link to comment
ponuda i potraznja. i ja sam siguran da su gajbe pristojnije i jeftinije gde god se okrenes u evropi al isto tako sam siguran da im je slabiji pozorisni program, muzicka scena, klubovi
Znaci, dobra zabava je za imucne? Nekad nije tako bilo. A sad i jbna Metalika trazi 400 dol. za ufur. Oslo sve uqrac.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...