Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

veliki problem je lokal-patriotizam unutar samog Beograda.U stvari, treba otvoriti nove topic-e : Krug 2 , Voždovac, Zvezdara, žarkovo, Borča, Zemun...............Beograd je postao megalopolis, kao Pariz - grad od stotinu sela.(dajem sam sebi medalju za ovoliko lupetanje). :lol:
Moze i kao Rim - grad na (jednom je izbrojao politikin zabavnik) n brdaA u medjuvremenu da prospem koji izliv ljubavi prema svojoj prapostojbini - Lekinom a.k.a. Pashinom brdu, Shumicama i Dushanovcu (ha ha, ni ova tri ne mogu da se podvedu pod isti kraj) - pitam se ima li dela grada o kome je napisana lokalpatriotskija knjiga od "Kad su cvetale tikve".Pa sad nek izadju Novobeogradjani na crtu - s Markom Vidojkovicem na primer :P Elem, pre neki dan sam posle nekoliko godina nicim izazvano prosetala starim krajem. Istina, nicu kucerine mesto dvorista sa udzericama, cak je izrasla i crkva na mestu Pampur bara :blink: ali se jos uvek mozete sapleti na kesten, nabrati sljivcige, preskakati skolice sto je neko nacrtao... A i lipe u Miklosicevoj stoje kao stop over lokalnim golubovima niskoletacima. Ponekad sam na kvarno srecna sto je u pitanju sirotinjski kraj pa investitorima nisu privlacne gradjevinske parcele od jednog ara... Do nekog novog zakona i urbanistickog plana :( I mekike s Kalenica... da li jos uvek postoji ona radnjica u prolazu?
Link to comment

srdjan valjarevic, "dnevnik druge zime".bulevar i ulicice oko njega, od stare okretnice do vuka. konjarnik, vojislava ilica.dok sam citala, opet sam setala kroz svoje mlade godine.i meni se cini da nbgd tek treba da porodi nekog boljeg od mihajla pantica.poz

Link to comment

isto. i volim pesacki prelaz u kolarcevoj. prelaziti ulicu na toj zebri u podne je borba u kojoj sa svake zaracene strane pedeset ljudi pripravno ceka znak da pojuri ostro gledajuci protivnike. kao krdo u disciplinovanom stampedu (malom).

Link to comment
isto. i volim pesacki prelaz u kolarcevoj. prelaziti ulicu na toj zebri u podne je borba u kojoj sa svake zaracene strane pedeset ljudi pripravno ceka znak da pojuri ostro gledajuci protivnike. kao krdo u disciplinovanom stampedu (malom).
Cijenim da je tvoja strana u blagom vodjstvu?
Link to comment
Mi imamo Mc Donalds, Mc Donalds - gde je vaamaa. (citat skandiranja navijača sa početka 90-ih)
hamburger, cizburger, kecap i pomfit, mi imamo mekdonalds, al ga nema split (partizan-jugoplastika/pop84)
Link to comment

Nekako se Beogradu vise obradujem kad se vracam od negde. Ovako bas i ne primecujem neke stvari dok ne odem.Onaj Novi Beograd me baci u depresiju kad treba da idem tamo sto je na srecu jako retko.

Link to comment
Lekinom a.k.a. Pashinom brdue od jednog ara... Do nekog novog zakona i urbanistickog plana :( I mekike s Kalenica... da li jos uvek postoji ona radnjica u prolazu?
eto, a taman sam hteo da idem na spavanje. i onda me ti podsetis na mekike sa kalenica. ne znam da li postoji ta radnja u prolazu, na levom cosku, gledano iz maxima gorkog. i sam sam cesto imao tu dilemu, i nikako da odem da proverim. lekino brdo nije a.k.a pasino brdo. to su dva razlicita geografska pojma.
Link to comment

- volim: male ulice na Vozdovcu ( :wub: ), Senjaku, Zvezdari, Dorcolu, prasnjave soc-realisticke izloge radnji (uglavnom zanatlije), pijace, guzvu na ulici (pesaci, ne saobracaj), par zgrada, svetla po stanovima velikih blokova kada se gledaju sa brda, pricljive taksiste ... - ne volim: Zeleznicku stanicu, smece , nove "poslovne" metal+staklo zgrade, profi prosjake po centru, nervozne vozace...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...