Jump to content
IGNORED

Buđ


Willow

Recommended Posts

Imam knjigu koja je dugo stajala u podrumu i nakupila miris buđi. Baš bazdi, ne samo korice već i listovi. Jel ima neki metod da se taj miris ublaži ili odstrani? Luftiranje na terasi ne pomaže. Parfemisanje ružinom vodicom bih probao tek kad iscrpim ostale opcije.

Link to comment

uf, ja taj miris ponekad osetim na omotima ploca sa buvljaka.

sada sam guglao po nemackim sajtovima i nisam pronasao adekvatan i zadovoljavajuci odgovor.

vecina kaze da treba baciti knjigu, jer moze da izazove alergiju koze i sl.

 

ipak, pogledaj ovaj video, pa eventualno probaj

 

http://www.helpster.de/schlechter-geruch-in-buechern-so-entfernen-sie-ihn_96816

 

javi ako je pomoglo, da probam sa omotima ploca.

Link to comment

@katamaran: Živ bio, matori. 

 

Ok, iskombinovao dve tehnike predložene na postavljenim linkovima: sipao sodu bikarbonu u kesu, ubacio buđavu knjigu unutra, pa kesu gurnuo u zamrzivač na par dana, sa nadom u pozitivan ishod. 

Link to comment

nIje budj ali hajde da pitam.... kako da uklonim crno vino sa zida? dok sam raspetljavao neke kablove zveknuo sam casu vina koja je stajala na stolu i onako solidno, u slapovima natopio zid. prebrisao sam krpom, trljao, ali nema sanse da se skine. 

Link to comment

:D

 

troprocentni hidrogen? razblaženi izbeljivač?

 

pitanja očajnika. 

 

ne pomaže to što je zid neke žuto oker boje pa ako ga tretiram nekim uklonjivačem svega i svačega zguliće mi glavnu boju. ali pomaže što je taj deo zida skrajnut, pa mural neće da smeta. posadiću neki komad nameštaja, šta sad, nije frka.

 

do momenta kada se budem selio.

Edited by pacey defender
Link to comment

Nije buDZava knjiga, nego zid.

Stanujem na poslednjem spratu i stalno mi se budjao plafon kupatila. Pre par godina uradim neku low-cost unutrasnju izolaciju plafona i time ga resim. Ali avaj... Vlaga zajebana, pa trazi put i pocne da budja zid. Probali smo sve fore i nista dok nismo nasli "Savo"

Proizvod je cudo.

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

ja znam za mit da se fleka od crnog vina na garderobi skida prosipanjem belog vina preko iste..ali ne bih znala,to je mnogo prosutog vina za moj ukus pa nisam testirala :fantom: 

 

 ..a vino pijana obicno prospem po nekom drugom  -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...