Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

sa starog poda su sljustene vinazs plocice i ostao je neki crni premaz delimicno ocuvan a delimicno zguljen do betona

ne znam jel on sluzio kakvoj hidroizolaciji ili samo fiksiranju tih ploca

sta mi mozete sugerisati da metnem na taj pod pre nekih itisona il stazica 

radi se o kuci za odmor

 

attachicon.gifpod.jpg

 

То црно је катран и мора се огулити скроз до бетона.Да знаш да је то доста мукотрпан посао.Под условом да је катран.Е ако је лепак за те плочице он се доста лакше скида али у сваком случају мора да се скине.

 

Шта да ставиш уместо њих зависи од просторије.Ако је кухиња онда стави керамичке плочице ако није онда ламинат или нешто слично.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

Не брини од тог средства беже као ђаво од крста,али стварно обрати пажњу јер је отровно и мораш бити упоран.

 

1, Ето разлога да се позабавиш са њом

 

2, Чим је стара значи да је неко везан за њу и да је сигурно лепша и теби дража него нека нова тако да ја да сам на твом месту ја бих ипак то средио.

 

poptuno si u pravu hvala!

Link to comment

То црно је катран и мора се огулити скроз до бетона.Да знаш да је то доста мукотрпан посао.Под условом да је катран.Е ако је лепак за те плочице он се доста лакше скида али у сваком случају мора да се скине.

 

Шта да ставиш уместо њих зависи од просторије.Ако је кухиња онда стави керамичке плочице ако није онда ламинат или нешто слично.

Uhh kad se setim.

Tako je moj kum "digao" topli pod , kad se useljavao kod ženinih, i onda taj lepak hteo da skine, jer je trebao da stavi neki sika ravnjajući sloj pa mu bila frka da tu neće da uvati...

I onda smo ja i on špahtlama i čekićem to "klesali" . Majko mila!

A što je najgore, on meni sve vreme priča "Ma kume ja ovo privremeno, neću ja ovde dugo..."

Pa jbte što prolazimo kroz pakao onda?

Elem, možda ako ćeš laminat možda ne moraš da stružeš, pogotovo pošto nećete stalno boraviti tu?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ove jače firme montažu i ugradnju naplaćuju bogme i do 50e po metru, ako me sjećanje ne vara. Doduše to za duple elemente (i gore i dole)

Link to comment

ma kakve rupe, svako ko to radi gleda vreme drndanja ;)

Ja ti kažem na ovom flajeru pisalo "bušenje rupa u zidu za police" toliko i toliko...
Link to comment

Nek naplaćuje ko šta hoće. I za heftanje je potrebna ljudska ruka.

 

No, ko  je imao to zadovoljstvo da za novac štemuje betonske zidove, postavlja kablove, taj će moći i da oceni cenu bušenja rupe.

Link to comment

Pre svega, hvala svima na odgovorima, biće mi od pomoći.

Pitanje sam postavio jer treba da formiram cenu (bavim se stolarskim poslom), a ranije nisam uslužno radio montaže, već isključivo montirao ono što sam napravim. No, došlo vreme da se ne bira posao.

Zato me zanima kako se danas kreću cene tih radova.

Ovde nije stvar samo u bušenju rupa u zidu, ima tu i komplikacija koje oduzimaju vreme. To se naročito odnosi na element koji ide iznad aspiratora. Treba izbušiti rupe za crevo koje odvodi vazduh, na donjem delu elementa i sa strane, zatim napraviti otvor na leđima zbog utikača na zidu, pa povezati aspirator sa elementom... Pritom sve treba pažljivo odmeriti, jer niko ne voli da mu kasapite kuhinju zato što se omašili koji santimetar. Pa kad povešate elemente, zid često bude kriv, pa sledi nivelisanje i međusobno povezivanje radi dodatne sigurnosti. Tek na kraju pokačite vrata, pa i tu ima štelovanja zazora, da to bude približno jednako.

Zna čitav taj cirkus da potraje nekoliko sati, a potrebna su dva čoveka za taj posao.

Link to comment

Dnevnica je u ono vreme, za takav posao, a radili smo kompletno sredjivanje, ormani, kuhinje, police i slično, bila 30 maraka. 

Jesi li ti pravio elemente ili treba da ugraduš tudje, Ako su tudji, traži veću cifru nego da ugradjuješ svoje

Edited by Bujodrag
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...