Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Uz to, normalno je da kada u 4 ujutru zaustave vozilo koje je prošlo kroz crveno sa 4 pijane osobe pištolje ostave u kolima. Naravno da će ih držati u pripravnosti.
U 4 ujutru se zaustavlja vozilo koje je prošlo kroz crveno kako bi se uzele pare za neki burek. Čisto sumnjam da zaustavljaju vozila zbog kojih bi morali biti u pripravnosti.
Link to comment

Sta se lozite - panduri su - ono - sorta za sebe. U Australiji malo-malo pa roknu nekoga ko im je "pretio nozem" (sifra "a mi sami") ili nekoga ko se mnogo dere, histerishe i slicno. Poslednji slucaj je bio pre par meseci kad su ubili nekog klinca od 15 godina (koji je bash tako i izgledao, fizicki) koji im je "pretio nozem" (njih jedno trojica ili cetvorica) i "nervozno se drao". Pishe u "Code of Conduct" valjda da u takvim situacijama moze da se upotrebi sila - pa ga roknulo i jos posle dobilo "counseling" jer im je citava prica tesko pala... Je@i ga, ko sa pandurima ima posla taj mora sam da se cuva jer od njih (a delom i od onog gore) nema vajde.

Link to comment
Narafski. Svaki pandur zna da pučkoškolci ne ugrožavaju građane, nego samo pandure.
u os sutjeska munze ni cak noris ne sme da lupa cvrge osmacima. kakva je miistar nindza kofernjaca, poslanik kum dilera droge zabavlja narodne mase moze lako biti da je pandur bio pod psihoaktivnim supstancama ovi u kolima ispanicili i ode glava. dedicated driver je imao vise nego duplu dozu koliko su imali ostali.
Link to comment
Gradu gde puckoskolci pljackaju poste nositi DA pistolj bez metka u cevi je besmislica.
No, dešava se
kakva je miistar nindza kofernjaca, poslanik kum dilera droge zabavlja narodne mase moze lako biti da je pandur bio pod psihoaktivnim supstancama ovi u kolima ispanicili i ode glava.
...ovi sa shit happens stavom su mi najjaci... <_<
I mora biti metak u cevi, pošto policija koristi pištolje, a ne revolvere. Dakle, policajac je ubica. Tačka.
.
Link to comment

cesto imam situacije da me na cukarici zaustavlja interventna... nikad nisu tukli, mada cesto guraju na kola pretresaju mene, kola, teraju me da vadimm svaku cigaretu iz paklice... nadrkani, deru se... na svakih 10 zaustavljanja samo jednom budu fini kulturni... i mada ja pamtim likove, retko kad se desi da bude ista ekipa... jednom na mirijevu kad sam slepovao bratovljev auto u servis u pola dva nocu mi interventnaa sa jakim dzipom pomogla da skinem auto sa nosaca za vucu... ostalo uglavnom neprijatna iskustva...moji prijatelji ja ih zovemo Sherifi :) jer se i ponasaju na cukarici kao da su serifi...

Link to comment
Sta se desilo sa obicnom policijom? Da li su stvarno ovom gradu potrebni i ovi primerci u dzipovima koji uhode gradjane?
Bilo je takvih slučajeva i ranije, pre 90-tih. Sećam se npr. slučaja kad su se u jednom autobusu GSP zakačili mladić i pajkan van dužnosti (gužva, valjda, nervi slabi) i ovaj drugi je izvukao pištolj i 'ladno ga upucao. Postoji taj tip u našoj panduraciji, obestan i nasilan do psihopatologije, i to nije samo produkt "ratnih i kosovskih trauma" (pre obratno, verujem da su glavni počinioci zločina 90-tih upravo bili takvi tipovi, pušteni s lanca, plus i oni slabašnih ličnosti koji nisu hteli da zaostanu za njima). Dobra stvar je da je uhapšen (za početak).
Link to comment

Ko ima razumevanja za "otežane uslove u kojima policajci rade" (a naročito ova interventna kopilad), neka još jednom pročita Daretov post. Priča je živa istina, videli degenerici automobil iste marke i boje, i to im bilo dovoljno. šta imaju dalje da proveravaju...Još je bednije ovo: "Pa moraju da drže otkočene utoke, grad je pun manijaka koji ubijaju za žuto dugme..." Grad jeste pun manijaka, s tim što ti manijaci ubijaju radnike na benzinskim pumpama, prodavce u dragstorima i radnike obezbeđenja u bankama i poštama. Na policiju ekstremno retko pucaju, a kada se to i desi nije policija ta koja izvlači deblji kraj.Ovde cenim da se odigrala završna scena Kasoviceve "Mržnje"... U Grčkoj se za ovakve svari digne pola države u vazduh. Avaj, ovo ovde nije Grčka... i zato vredi podsetiti se posta koji je Kudravi ne tako davno ostavio ovde:

Jutros nesto razmisljam, kako bih sad bio ponosan da sam Grk. Jeste da su generalno ludi, ali barem nisu propustili priliku da kao kompletan narod svojim vlastima simbolicno poruce sledece:"Bas nam je zao ako ste bili ugrozeni, dragi policajci, ali vidite, mi smo slobodni ljudi i niko ne sme da nas ubija. Pa kad MI zakljucimo da ste se VI malo raspojasali, onda cemo napraviti mnogo veliki picvajz. Vidite, mi placamo vas, a ne obrnuto, pa cete se plasiti, vi nas a ne mi vas. Jer MI smo gazde u svojoj zemlji, a ne neki uniformisani majmuni koji nose pistolje. I ne, medju slobodnim gradjanima, necete naci znacajan broj onih koji ce klicati: "To milicijo! Udri narodna milicijo!", kao sto je slucaj u jednoj raspaloj zemlji nesto severnije od Grcke. To je zato sto mi nemamo kompleks uniforme i nismo nicije sluge ni robovi. Mi smo Gradjani."
Link to comment

Drzava uvek stoji iza svojih naoruzanih majmuna. Ubistvo ovog coveka - a radi se o ubistvu, kratko i jasno - je posledica metoda vladanja a ne pobesnelih propalica kojima je vrh vlasti udelio pistolje.Protiv ovoga se treba boriti (a) promenom vlasti i (b) naoruzavanjem gradjanstva (da ubijanje postane mnogo skuplje po ubice.)

Link to comment

Ne mogu da se oporavim od ove vesti. Jezivo je da tako odes, treba stvarno biti pizda da bi rekao "desava se". Nikada se nisam osecao bezbedno zbog prisustva pandura, i ne secam se da su mi ikada pomogli ni kad su mi obijali stan, krali kola, tukli me na ulici zbog izgleda. Boli ih dupe. Ali bili su tu za sud, prelazak van pesackog, pretresanje bez povoda... Meni je neverovatno da njih toliko ima po ulicama, nigde to nisam video. Setaju se nekad i po petorica u grupi. Ispred moje zgrade zaustavljaju klince i traze im po dzepovima vutru ili noz i proveravaju ih. Mozda se to nekome cini normalno, sto kaze komsinica ako nisu krivi nemaju cega da se boje, ali ja to dozivljavam kao uznemiravanje.

Link to comment
Meni je neverovatno da njih toliko ima po ulicama, nigde to nisam video.
Ma ajde... Nigde??? Ja sedim uredno usred nekakave je@ene noci na nekoj isto tako je#enoj zeleznickoj stanici krajem osamdesetih u Italiji, u kraju u koji ne zalaze neki nashi sto 'rade' i 'padaju' zbog toga sto rade - i ulazi ekipa karabinjera sa sve nekakavim kratkim automatima (preko ramena) - ide redom i ko god im se ne svidi (ne znam koji je bio kriterijum) izvodi napolje iza zgrade i dalje redom. Ne znam sta je bilo 'dalje redom' jer sam izgleda izgledao dovoljno civilizovano da vishe licim na nemackog turistu al' opet - svo to motanje sa automatom o ramenu i perushkama i onim grdnim epoletama... Mis'im... Svi su oni, gde god da covek krene, dobri za izbegavanje... A ovde, rekoh vec, samo da dodam - ovde ih ima lokalnih, federalnih, u uniformi, u civilu, bezbednjaka i tako to... Jedini put kad sam se obradovao sto su mi prisli (u civilu) je bilo nekad davno negde u Istri - dvojica onako gadno namrgodjenih mi prilazi, nista ono "njih dvojica a mi sami" - ja sam i vec se vidim kako me shutiraju - kad li - vadi jedan legitimaciju i kaze ono nashe 'narodna milicija' ii vec sta god - ja ono - osmeh-pasta-za-zube - a tip samo sto me nije odalamio - kao - sta se smejesh... Je@ote, pa da se vidite u ogledalu jasno bi vam bilo... Srecom ocutim a sve se zavrsi na "od sad da nosis licnu kartu kad ides na plazu" i slicne gluposti.
Link to comment
Protiv ovoga se treba boriti (a) promenom vlasti i (b) naoruzavanjem gradjanstva (da ubijanje postane mnogo skuplje po ubice.)
Bojim se da sama promena vlasti ne bi rešila problem. Sistem ne valja (kao ni u Grčkoj, izgleda). Političari moraju da strepe od raspoloženja građanstva, jedino će tada službe pod njihovim nadzorom tretirati građane sa adekvatnim respektom. Treba uvesti direktnu predstavničku demokratiju, ili kako se to već stručno zove.Mislim da se deo problema krije i u vrlo sumnjivom kvalitetu obrazovanja policijskih kadrova. Obrazovni sistem je i inače u problemima u Srbiji, ali "kvalitet" kadra koji je izlazio iz srednje u Sremskoj Kamenici je bio neslavan i u vreme SFRJ. I nadogradnja na to obrazovanje (koju prolaze oni koji postaju inspektori) nije ništa bolja, a možda je i gora (stekao sam utisak da je u pitanju samo forma).Naravno, postoje razlozi da se veruje da je broj panduracije van svih proporcija (što uopšte i važi za državne službe), što je ostatak od prethodnih sistema koji izgleda niko ne ume da reši (ili mu se ne rešava, pošto može da ne bude dobro po zdravlje).
Link to comment
Još je bednije ovo: "Pa moraju da drže otkočene utoke, grad je pun manijaka koji ubijaju za žuto dugme..." Grad jeste pun manijaka, s tim što ti manijaci ubijaju radnike na benzinskim pumpama, prodavce u dragstorima i radnike obezbeđenja u bankama i poštama. Na policiju ekstremno retko pucaju, a kada se to i desi nije policija ta koja izvlači deblji kraj.
Pa to je nepravda. Ne bi smeli to rade bar dok 1 od njih ne izvuce deblji kraj. U suprotnom ako policajac prvi uperi pistolj, naoruzani gradjanin ima puno pravo da otvori vatru na njega. Sta pravo, obavezu. Ne znam da li takva odredba postoji u zakonu, ako ne, trebalo bi. I onako nikad nikom nisu pomogli, kad su mi obili stan bezbednije sam se osecao u prisustvu lopova, nego kada je dosla policija. Cp6uja!!
Link to comment

A nenaoružani građanin (o kakvom je ovde reč) ima puna prava da iskrvari posvuda, bez da posle plaća za hemijsko čišćenje uniformi. šta uniformi, civilne odeće specijalaca. Takođe bi, sigurno, na masovnu podršku naišla ideja da se, umesto poreza, za održavanje policije uplaćuje kompletna plata i ušteđevina pride, i na to da se još odradi bar 50 h časova mesečno dobrovoljnog čišćenja oko policijske stanice. Nema sumnje, takođe, da bi građani stajali u redu za priliku da iznad glave pridržavaju mete dok mladi policajci vežbaju paljbu bojevom municijom u Bubanj Potoku. Sve za jaku državu i još jaču policiju, a cilj je da, naravno, na kraju svaki građanin i građanka i sami postanu policajci, te se time ostvari ono što zli jezici tvrde da je nemoguće, aposlutna bezbednost, svuda i na svakom koraku.

Link to comment

Meni nije jasno zasto se "interventna" policija uopste bavi poslom, koji je u opisu "saobracajne" policije? I po kom kriterijumu imaju pravo, da zaustavljaju i trkeljishu ljude po ulicama? Tu pre svega, ne mislim na ovaj strasan i nesrecan slucaj, koji je produkt pandurske obesti, vec na drndanje ljudi koji ne prave nikakve prekrsaje. Od kada sam otisao iz Srbije, nikada i ni u jednoj zemlji (a ziveo sam u cetiri razlicite) panduri me nisu zaustavljali - ni na ulici (ono cuveno: "licnu kartu na pregled"), niti dok sam vozio kola (bez prekrsaja). A cim dodjem u majcicu, svaki drugi dan pokazujem nekom idiotu licnu kartu ili vozacku dozvolu. angry.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...