Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

Kako mislis visefunkcionalan? To su naslagana dva polarizaciona filtera pri cemu se prednji moze da rotira i tako da se kontinuirano menja kolicina svetlosti koju propustaju (kad su ravni polarizacije paralelne ND2, kad su normalne ND400). Zadnji filter (onaj do objektiva) je sigurno cirkularni, prednji bi teoretski mogao da bude i linearni, u kom slucaju bi se cela kombinacija imala pored ND funkciju i (cirkularnog) polarizacionog filtera. Medjutim, mislim da je to izbegnuto tako sto je i prednji filter cirkularni, ali okrenut naopacke.

Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

  • 6 months later...

help urgent!!

uradila ceo projekat u premieru sa sequence setingsom rezolucije 1280x1080 a svi snimci su u 1920x1080 i sad naravno kad exportujem ne daje mi mogucnost u vecoj rezoluciji od source-a tj 1280x1080 a treba mi ova druga

 

jel mogu naknadno nekako da promenim rezoluciju sequence il moram ceo projekat ponovo?  :cry:

Link to comment

dok ti se neko ne javi sa pouzdanim informacijama... moze sigurno samo ja ne znam. ne koristim video jako dugo, ali se secam kroz maglu da je to prilicno jednostavna stvar - ponovo konvertovati video u zeljenu rezoluciju. to mora da ima kao izbor u save ili export.

 

sa druge strane, verovatno ce to uticati i na kvalitet kompresije.

 

 

vidim da si napisala kako si pokusala ponovo da uradis sa export komandom, a zasto ti u tom slucaju ne daje da se zezas sa rezolucijama i da exportujes ponovo u zeljenu rez. stvarno ne znam. pomislio sam mozda da nisi tako sacuvala originalni file, ali mi to nema neke veze.

Edited by hoffnung
Link to comment

help urgent!!

uradila ceo projekat u premieru sa sequence setingsom rezolucije 1280x1080 a svi snimci su u 1920x1080 i sad naravno kad exportujem ne daje mi mogucnost u vecoj rezoluciji od source-a tj 1280x1080 a treba mi ova druga

 

jel mogu naknadno nekako da promenim rezoluciju sequence il moram ceo projekat ponovo?  :cry:

 

zar nije lakse promeniti sequence seting na vecu rezoluciju i onda eksportovati?

Link to comment

Mozda da se proba ovako: eksportujes u postojecem setingu fajl pa ga u adobe media encoderu enkodujes u zeljeni format?

 

Edit: ili u samom enkonderu ubacis projekat (sekvencu iz projekta tacnije)

Edited by vorda
Link to comment

zar nije lakse promeniti sequence seting na vecu rezoluciju i onda eksportovati?

 

ovo ne moze ako je vec uradjena sekvenca sa predefinisanom rezolucijom

 

nista, kreirah novu sekvencu sa 1920x1080 i onda klip po klip prebacivala iz stare, malo je bilo pipavo kad treba dodati prekrivanja i preklapanja (na kojem tacno mestu,ali to se da videti) i dogurah do kraja za nekih 2,5 sata

 

 

 

sada na ovom  1.komentaru (  http://www.youtube.com/watch?v=wfBkhAedW8E# ) vidim da je moglo i brze, komplet copy-paste tajmlajna stare sekvence uz kasnija mala doterivanja, to sam i ja prvo pomislila al nisam provalila kako, ctrl/c u ctrl/v mi nije uspevalo..)

 

 
 
I figured it out on my own - how to change the resolution/dimensions. For anyone curious, Adobe Premiere Pro does not allow most any setting changes to a created sequence. However, you can create another sequence with the settings you need, then copy and paste everything from one to the other through the timeline panel.

 

After creating a second sequence with the correct settings, the timeline should have a separate tab for each sequence. Follow the instructions below to copy your work from the old sequence to the new one.

  1. Select the old timeline tab (the sequence with all your work - A/V clips, timing, keyframes, and effects).

  2. Select everything in the timeline (Ctrl+A for PC, Cmd+A for Mac).

  3. Copy the selection (Ctrl+C for PC, Cmd+C for Mac).

  4. Select the new timeline tab (the empty target sequence).

  5. Paste the copied selection (Ctrl+V for PC, Cmd+V for Mac).

 

You may have to adjust any clips that are not set for "Scale to Frame Size" and any that have motion effects. But, at least to don't have to waste your time completely rebuilding a sequence from scratch.

 

 

 

 

vorda i ostali thnx

Link to comment
  • 4 years later...

Cemu hajp oko hyperlapsa ako je efekat na prvi pogled kao ubrzan video?(pogotovo sto se u montazi moze uradiri i skaliranje, zoomin/out,ma sve) nesto bitno ne vidim?da se cimam i probam..?

 

E da, primetila sam i na mobilnom hyperlaps mode a ne kapiram sta radi, snima video kao finalni proizvod, totalba nebuloza..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...