Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ma, kapiram. Ja i  nemam neko dobro mišljenje o "iz perspektive  filma". Ali, to je moj prerogativ  (ili nedostatak). Ali, vizuelno prikazivanje, bilo kroz film ili kroz serije (naročito kroz serije) dobija nove pravce i nivoe kvaliteta.

Jbg, ja nemam čulo za to. Gledao sam Lost seriju i posle treće sezone digao ruke. Mis'im, četvrta mi je bila previše. Wtf, zar sad treba još više da zakomplikujete.

Ali, opet, to je legitiman izraz, to što ja ne umem da ga čitam, to je moja stvar.

Meni je Dž. Džojs bio revolucija. Drugi imaju svoje :)

Link to comment

Да им није била интересантна књига, не би се ни бавили њеном адаптацијом. Из којег разлога је била потребна америчка верзија? Наравно знамо, новац и ако је могуће да се докаже да они праве боље оргинале. Као што рекох нису ни близу шведској верзији. Ја признајем да сам презасићен и америчким филмовима и уопште задњих година самим енглеским језиком. Више ме обрадује и привуче филм из малих продукција, других земаља и говорних подручја.

Link to comment

Ma, dobro, umro mlad pisac, mediji ga ishajpovali, novac se obrnuo, mnogo važno...

 

Ma, kapiram. Ja i  nemam neko dobro mišljenje o "iz perspektive  filma". Ali, to je moj prerogativ  (ili nedostatak). Ali, vizuelno prikazivanje, bilo kroz film ili kroz serije (naročito kroz serije) dobija nove pravce i nivoe kvaliteta.
Jbg, ja nemam čulo za to. Gledao sam Lost seriju i posle treće sezone digao ruke. Mis'im, četvrta mi je bila previše. Wtf, zar sad treba još više da zakomplikujete.
Ali, opet, to je legitiman izraz, to što ja ne umem da ga čitam, to je moja stvar.
Meni je Dž. Džojs bio revolucija. Drugi imaju svoje :)

 

'History, Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake.'

Edited by Ajant23
Link to comment

@Ajant

;)

 

Mis'im, pre nego što sam sve ljude davio citatima iz Hadrijana M Jursenar, prvo sam ih ubio Džojsom

Edited by Bujodrag
Link to comment

ne znam ko koga ovde zajabava. bujo pitao si valjaju li svedski primerci da bi posle negirao film uopste i drzao se knjige. sto pitas onda?!

 

ako je ajant pojam vrednosti kvalitetnog filma hajpujuci finchera onda nema potrebe da dajemo svoje misljenje

a pri tom se isti posro po lteraturi iako je nije citao! pa brate mili!

i....namerno pisem ovako prostije kontrirajuci svevisnjem suvisno preopterecan vokabularom cesto u kontradiktornom samom sebi

Edited by mustang
Link to comment

Ne hajpujem Finchera. Nparosto konstatujem da je kao i Zaillian uradio vrhunski posao u smislu sopstvene sposobnosti da odlično režira, kao što sam insistira na tome da dobija pare zato što zna da radi svoj posao. Naprosto, ko ume da vidi, kvalitetna dramatizacija i režija razotkrili su sve probleme književnog predloška, ostalo je običan hajp kome i ti doprinosiš.

 

Lično sam samo napisao svoj utisak, a meni nema ti šta da tupiš što pišem o romanu koji nisam čitao. Da kritika radi svoj posao pitanje da li bi iko ikome preporučivao da čita taj roman.

Edited by Ajant23
Link to comment

mogu samo da dodam da sam počeo da gledam američku verziju i odustao posle pola sata s utiskom da je sve samo bleda kopija već viđenog. 

Link to comment

Ne hajpujem Finchera. Nparosto konstatujem da je kao i Zaillian uradio vrhunski posao u smislu sopstvene sposobnosti da odlično režira, kao što sam insistira na tome da dobija pare zato što zna da radi svoj posao. Naprosto, ko ume da vidi, kvalitetna dramatizacija i režija razotkrili su sve probleme književnog predloška, ostalo je običan hajp kome i ti doprinosiš.

 

Lično sam samo napisao svoj utisak, a meni nema ti šta da tupiš što pišem o romanu koji nisam čitao. Da kritika radi svoj posao pitanje da li bi iko ikome preporučivao da čita taj roman.

imam da ti tupim dok god manipulises formatima, predloscima koje nisi ni video/procitao itd. da li si gledao svedsku verziju? ako jesi, bilo bi me sramota da dam, neko ko voli da teoretise o filmu, ovoliki hvalospev na bukvalno kopiju originala. dizes u nebesa i finchera i zailiana (najvece dostignuce mu je exodus, ostalo je sve screenplay input) i finchera koji nikada ne moze da dostigne velicinu autora (apsolutno ne sporim njegov reziserski zanat, tu je sve by the book, osim sto dodatno unosi elemente jaceg vizuelnog dozivljavaja, po cemu je prepoznatljiv).

kritika filma je odavno postala biznis ... ne znam sto se opterecujes time.

Edited by mustang
Link to comment

Sem glavne glumice, ne vidim po čemu je švedska verzija bolja od američke.

Inače, odgledao sam i pročitao trilogiju, nisam filmski kritičar niti fllmski zanatlija. Mislim da je amer.verzija bolja i mračnija i bolje dočarava duh knjige (osim što je kraj malčice izmenjen)

Link to comment

ne znam ko koga ovde zajabava. bujo pitao si valjaju li svedski primerci da bi posle negirao film uopste i drzao se knjige. sto pitas onda?!

 

ako je ajant pojam vrednosti kvalitetnog filma hajpujuci finchera onda nema potrebe da dajemo svoje misljenje

a pri tom se isti posro po lteraturi iako je nije citao! pa brate mili!

i....namerno pisem ovako prostije kontrirajuci svevisnjem suvisno preopterecan vokabularom cesto u kontradiktornom samom sebi

 

Ej, ja se samo držim ovog topika, na kom sam više puta rekao da smatram pisanu reč nadmoćnijon od vizuelnog prikazivanja. 

I samo iz te perspektive apriorino više cenim knjigu nego film.

 

 

Nemam pojma, nek svako kaže svoje a ja ću se valjda snaći.

Link to comment

Odgledah Kralja Artura.

Sve je tu - Džad Lou, gomila mamojebnih CGI, mudri crnac, Maloprstć, Ričijevi štosevi sa muzičkim intermecom da krati radnju i brzo pripovedanje, mačevi, žemskinje......

 

Standardna zabava.

Link to comment

imam da ti tupim dok god manipulises formatima, predloscima koje nisi ni video/procitao itd. da li si gledao svedsku verziju? ako jesi, bilo bi me sramota da dam, neko ko voli da teoretise o filmu, ovoliki hvalospev na bukvalno kopiju originala. dizes u nebesa i finchera i zailiana (najvece dostignuce mu je exodus, ostalo je sve screenplay input) i finchera koji nikada ne moze da dostigne velicinu autora (apsolutno ne sporim njegov reziserski zanat, tu je sve by the book, osim sto dodatno unosi elemente jaceg vizuelnog dozivljavaja, po cemu je prepoznatljiv).

kritika filma je odavno postala biznis ... ne znam sto se opterecujes time.

 

Ma, samo tupi. Vidiš da ti ide glupost sa interneta na relaciji Švedska/SAD. Naravno, moraš baš ništa ne znati da bi tražio ikakvu antinomičnost ili ozbiljniji antagonizam na toj relaciji kada je drama u pitanju...

 

A, ovo šta ja tobože hajpujem i dižem u nebesa naravno da su obične besmislice, Naravno, postojale su proste šanse da to nisi u stanju da uočiš...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...