Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Merkam Arena cobra ultra naočare, naravno na nekom jakom popustu , a u međuvremenu ću kupiti šveđanke.

Neki dan sam probavao i Arena i Speedo i ni jedne se nisu zadržale ni sekunde.

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment

ma bacanje love, ja imam neke arenine za trening, šire su i mekša im je guma okolo da baš ne izgledam ko rakun posle

a ovaj sistem zatezanja, kad ih već namestim je odličan

 

24qv1i1.jpg

 

 

 

razišljam da uzmem još jedne, pa ove kad počnu da cure da ih ne jurim

Link to comment

Bez namere da vodim dnevnik na ovoj temi :D moram da naglasim znacaj neradnog dana i opustenog prepodneva: danas za 30 minuta, kao letos

meni je to ključno

:(

 

lm™ 1500m za 42’

sledeći cilj je 1500m za <40’

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
  • 2 months later...
On 23.11.2017 at 2:14 PM, kud u maglu Simoviću said:

lm™ 1500m za 42’

sledeći cilj je 1500m za <40’

Kako ide?

 

Meni bebac crpi mnogo energije. Super je sve ako idem ujutru na plivanje kada i dalje drzim skor od pre mesec-dva, ali ako je popodne ili jos gore, posle posla, onda vidno osetim nedostatak snage i nekad ne predjem preko 800m. Jednostavno kao da je neko iskljucio masinu.

 

Prsno mi vise ne prija, valjda potonem vise dole nego sto je obicno i to mi onda utice na donji deo ledja, te nije prijatno. Takodje ni ledjno ne prija mnogo, tako da sad vec nedelju dana uzivam u cistom kraulu. Jos dva meseca a onda - nemam pojma. Znam samo da pocnem da se ne osecam dobro ako ne plivam neki duzi period tipa mesec dana, no bice preceg posla ;D

 

Volela bih da znam jos neku redovnu plivacicu koja je nastavila da pliva i u trudnoci, da razmenimo iskustva, ali nemam nikog. Neke zene koje vidjam redovnije su 45+ pa mi glupo da ih zaskacom sa takvim pitanjima haha.

Link to comment

daleko sam od 42’ cenim da je to do nepravilnosti u stilu(kraul). uhvatim sebe da kada razmišljam bukvalno o svakom pokretu to bude ok, položaj ruke, glave, rad nogu ali mi je to generalno zamorno. mislim da će mi obaveze od polovine marta dozvoljavati da idem više od tri puta nedeljno, koliki mi je sada prosek

 

neki prosek mi je 43-44’ za 1500, doduše sa paddlesima™

 

 

na kom bazenu plivaš

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

daleko sam od 42’ cenim da je to do nepravilnosti u stilu(kraul). uhvatim sebe da kada razmišljam bukvalno o svakom pokretu to bude ok, položaj ruke, glave, rad nogu ali mi je to generalno zamorno. mislim da će mi obaveze od polovine marta dozvoljavati da idem više od tri puta nedeljno, koliki mi je sada prosek

 

neki prosek mi je 43-44’ za 1500, doduše sa paddlesima™

 

 

na kom bazenu plivaš

 

Pre nekoliko godina, kada je negde na temi bila prica o tehnici, Darling i ne znam ko jos od forumasa su ucestvovali sa savetima, i onda sam u nekom momentu obratila paznju vise na tehniku i ustanovila da je sve super, samo sto u tom procesu zaboravim da - disem :D Ja imam malo taj problem da kada ucim nesto ili se previse udubim u sam rad vezbe, da prosto zaboravim da disem, i to ume da bude opasno. Sad sam makar svesna toga ali nekad nisam bila.

 

Plivam najvise na (jedinom) bazenu u mom gradicu u Nemackoj, ali vrlo cesto i u mestu pored. Ako vec suprug ide na svoj sport, onda i ja to iskoristim pa odem tamo na bazen, malo je i jeftiniji i prazniji i sa nesto hladnijom vodom, sto mi je prijatnije za plivanje. (Na Seedammbadu umeju da nagare ne samo u hali nego i u samom bazenu, pogotovo oko praznika i decijih raspusta, sto je s' jedne strane lepo od njih). Unutra su 25m duzine. Moj napolju ima veliki od 50m koji bude otvoren od maja do oktobra, i 25m koji je otvoren cele godine i - uopste nije prazan. Ovaj drugi bazen ima takodje veliki otvoreni. Super su organizovani, uvek ima barem jedna tzv. "sportska traka" slobodna za plivace, dok na otvorenom velikom uvek bude barem tri. Kako se uvek zna raspored koriscenja svih traka na bazenu (primer, razni sportski klubovi, skole plivanja itd.) covek moze i po tome da planira kada da ide.

Nista od domacih bazena, kada dodjem u Beograd to je na max dve nedelje i onda imam precih stvari a i iskreno me ne vuce da odem na Tas, pomislim na guzvu, sad sam se i razmazila sa sportskom trakom u kojoj nema brige oko sudaranja (mada su to mozda uveli na Tasu, nisam bila jedno tri godine), dobrim tusem.. :)

Link to comment

meni je glavni instruktor yt i gifovi na areninom sajtu(fantastični su). plivam na 11.04. i u ovom terminu koji koristim, od 11:00 imaju uvek dve plivačke trake, ništa klubovi samo mi rekreativci i po koji triatlonac. uglavnom nema gužve, maksimalno bude 6 ljudi u traci, a i to samo kad se preklapaju termini. obično nas je 3-4 i onda lepo može da se zahvati prostor da ti niko, i nikome ne smetaš. 

 

 

Link to comment

Na osnovu tvog ranijeg pisanja sam zakljucila da su se i kod nas stvari poboljsale, makar na bazenu na koji ides (na kom nisam nikad bila, Tas sam koristila preko 15 godina, nama sa Karaburme je to bio najzgodniji bazen. Tek kada sam pocela da vozim sam krenula leti i na Olimp). Jednom sam plivala na Tasu u balonu kada su stavili odvojenu traku (i postavili taj put da se pliva na 50m a ne po sirini od 20m) i bio je samo jos jedan covek sa mnom. Ne znam da li je to bio eksces, ili su isprobavali publiku, i da li se to primilo ili ne. Dosta davno sam imala dva okrsaja na Tasu, oba puta kada sam prilazila ivici, jednom je klinac skocio na mene, a drugi put me je drugi plivac tako dobro zveknuo u glavu svojom glavom da nisam znala gde se nalazim, i neko vreme sam imala blagi strah od takvih situacija.

 

U Nemackoj su bazeni generalno otvoreni po ceo dan za gradjane, a sportisti i klubovi imaju svoje trake u odredjenim delovima dana (uglavnom popodne, vikendom gotovo nikad), tako da to sve lepo koegzistira. Pricala sam ti da ponedeljkom ume da bude guzva uvece, kada je uvek samo jedna traka slobodna zbog sportista a ljudi ocito imaju neki jaci nagon za kretanjem ponedeljkom, ali nije to strasno.

 

Daj link za ta Arenina uputstva? Mislim da sam u nekom momentu pogledala vise video snimaka na Speedo-yt, bio je neki video tipa "najcesce greske u kraulu/prsnom..." koji je bio super.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ti gifovi su na njihovom fb-u arena water instinct

 

ARENA_breaststroke_blog.gif

 

ARENA_crawl_Blog.gif

 

 

meni je jedini problem koji detektujem da ne umem da udahnem na desnoj strani. dok sam svež teram na četiri zaveslaja, a kad uđem u “materiju” moram na dva. a neki školovani plivač mi je objasnio da su tri zamaha idealna za brzinu usled potrošnje kiseonika

:mellow:

 

e

probaj da plivaš 300x200x100x200x300

sa pauzama od 30ak sekundi i povećavanjem brzine što je kraća distanca 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

Kako ide?

posle ove današnje konverzacije sam rešio da malo vodim računa o tehnici i proverim vreme posle više od sigurno mesec i po, dva. na 2/3 ukupne dužine sam uspevao da vodim računa o svakom pokretu i prilično sam se iznenadio. isterao sam 2000m(40 dužina) za 52 minuta. od toga sam imao samo pauzu od 30ak sekundi na 1000 metara, a plivao sam 500 sa paddlesima, pa 500 bez. da budem iskren poslednjih 500 sam isforsirao da vidim koliko mogu pošto sam bio raspoložen i imao sam slobodno popodne pa nije bilo vremenske stiske. od 1700 do 1900 sam se vukao ko najgori, al sam poslednjih 50m uspeo da nagarim u i da ta poslednja dužina bude prilično brza.

nadam se da ću uspeti da ponovim

Link to comment

svaka cast!

 

i pilots i tebi :) bas sam razmisljala ima li neka od mojih sto je plivala do poslednjeg dana, ali ni jedna plivacica mi nema jos dece. jedna prijateljica je jahala do pred sam porodjaj a druga je trcala (maratonac). 

 

jooj kad bih ostavila jebene cigare bila bih delfin. voda je moja prirodno staniste al dzaba kad stoka pusi i pije. kardio nula. 

Edited by mustang
Link to comment
  • 1 month later...

мислим да не. пре него их ставиш пљуцни у обе и размажи. кад завршиш испери их водом са чесме и пусти да се осуше тиме ћеш им продужити век. после 1.5 године су зреле за замену

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...