Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

drago mi ko da igra neko nas :)

mada, ko god igra protiv dinama, moj je :D

 

bacih sad pogled na tablicu, sta je ovo sa osijekom :O

ko da je '91 nekadasnji prvoligasi osijek, rijeka, dinamo, hajduk drze prva 4 mesta tu su i vinkovci, jugokeramika, fale samo zagreb i naravno mladost petrinja :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

CETINJSKI NOGOMETNI (od 1939. LOPTAČKI) PODSAVEZ

Osnovan 8.3.1931. godine u Cetinju. Obuhvatao područje Crne Gore i Boke iz Splitskog podsaveza, a od 1938. su priključeni klubovi istočne Hercegovine iz Sarajevskog podsaveza.

 

1931 - proleće: Crnogorac.

1931 - jesen: Crnogorac

1932 - proleće: Crnogorac

1932 - jesen: Budućnost

1933 - proleće: Budućnost

1933/1934 - na jesen: Budućnost, na proleće nije odigrana završnica, dok su prvaci župa bili: Budućnost Zetske a Jugosloven Primorske.

Od sezone 1930/31 do 1934/35 igrano po kup sistemu zasebno na jesen i proleće. Na jesen 1933. godine formirane su Zetska župa sa sedištem u Podgorici i Primorska sa sedištem u Kotoru, dok su zasebnu grupu činili timovi Cetinja kao sedišta podsaveza.

1935 - na jesen 1934 nije igrano sve do jeseni 1935. godine kada je igralo Cetinje samo. Prvak: Lovćen.

1935/1936 - igrano na proleće, prvi put po sistemu podsavezne lige. Prvak: Crnogorac.

1936/1937 - igrano na proleće samo po sistemu lige. Prvak: Arsenal

1937/1938 - Igrano po sistemu lige sa 5 timova. Prvak: Crnogorac

1938/1939 - Pridruženi klubovi istocne Hercegovine. Formirane 4 grupe ciji su prvaci igrali po kup sistemu. Prvak: Balšić.

1939/1940 - po kup sistemu u 3 razreda. Prvak: Arsenal

...................................

1930/1931 - Crnogorac

1931/1932 - Crnogorac

1932/1933 - Budućnost

1933/1934 - Budućnost

1934/1935 - Lovćen

1935/1936 - Crnogorac

1936/1937 - Arsenal

1937/1938 - Crnogorac

1938/1939 - Balšić

1939/1940 - Arsenal

..................................

JSK Crnogorac (Cetinje) 4

RSK Budućnost (Podgorica) 2

NŠK Arsenal (Tivat) 2

GSK Balšić (Podgorica) 1

RSK Lovćen (Cetinje) 1

 

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

U 72. godini života u Zagrebu je preminuo bivši nogometni sudac Antun Valter Šumić.

U Zagrebu je nakon teške bolesti, u 72. godini života, preminuo bivši nogometni sudac Antun Valter Šumić.

Antun Valter Šumić rođen je 21. ožujka 1945., a kao nogometni sudac radio je od 1973. godine. Zvanje regionalnog suca stekao je dvije godine kasnije, a saveznog suca 1978. godine. Od 1992. godine radio je i kao savezni sudački instruktor - kontrolor. Bio je jedan od najboljih i najcjenjenijih nogometnih sudaca u svoje vrijeme.

 Počivao u miru !  RIP

Link to comment
  • 2 months later...

 

 

  • Prvi gol u večitom derbiju postigao je Jovan Jezerkić tada član Crvene zvezde, a prvi strelac za Partizan bio je Stjepan Bobek.
  • Prvi meč između ova dva kluba je odigran 5. januara 1947. na stadionu JNA, rezultat je bio 4:3 za gostujuću ekipu, Crvenu zvezdu, a meč je odigran na veoma niskoj temperaturi (- 19 stepeni) pred oko 4.000 gledalaca.

 

Citam onomad pa sam se nasmejao - u vezi "prvog vecitog derbija" - gorepomenuti Jezerkic (CZ) je valjda dao 3 komada, 

Rezultat - 4:3 za Zvezdu - a Partizan dao samo jedan gol (Bobek (P) jedan+jedini.), preostala dva komada - autogolovi... 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Citam onomad pa sam se nasmejao - u vezi "prvog vecitog derbija" - gorepomenuti Jezerkic (CZ) je valjda dao 3 komada,

Rezultat - 4:3 za Zvezdu - a Partizan dao samo jedan gol (Bobek (P) jedan+jedini.), preostala dva komada - autogolovi...

vidi se da nisi na vreme citao ,,derbi'', bestseler od dragise kovacevica :fantom: Edited by Parsons
Link to comment
  • 1 month later...

Jebe me memorija sjecanja, da li je tacno da je Jozic dao gol protiv SR Njemacke '90 u Italiji? Ja sve nekako pamtim da je Katanec. ali na Wiki pise Jozic. Sjeca li se iko?

Link to comment

@ Moca: dobro pamtis :-)

@ cartman: jeste lijep i kljucan za prolaz

 

Glede Kataneca, onaj dao gol u jednom drugom potopu, YU- ENG 1:4, ali sam mislio da je dao i protiv Svaba. Bio sam spreman kladiti se da je on dao, ali senilnost..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...