Jump to content
IGNORED

izazivanje opšte opasnosti: požar u nehigijenskom naselju


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    17

  • Hamlet Strašni

    11

  • fluffy

    8

  • rajka

    6

Top Posters In This Topic

Mora da ima branioca kad mu se odredi zadrzavanje ili pritvor. Sve vreme samo ako je obavezna odbrana

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

 

dobro to je mora, a da li moze da trazi (drzavnog) branioca i u slucaju da nije obavezna odbrana (ma sta to znacilo)? ili drugim recima, sta bi savetovao osobi bez novca, koja dodje u situaciju da bude privedena, da radi? na kakvu pravnu pomoc ima pravo? kako da sazna koja su njena prava (ako ne zna), koga da pita?

Edited by rajka
Link to comment

Ne postoji državni branilac. Kada je obavezna odbrana ili pritvor ili zadržavanje, što znači da su teža krivična dela u pitanju dodeljuje joj se advokat po službenoj dužnosti.

Link to comment

pa da, na to sam mislila, izvinjavam se sto ne poznajem terminologiju. Znaci, da pitam ponovo. Da li recimo ako mi se desi da sam uhapsena i ne znam koja su moja prava, mogu da trazim da mi se dodeli "advokat po sluzbenoj duznosti" pre nego sto vodim bilo kakav razgovor sa policijom. pitanje je vrlo jednostavno i postavljam ga vec 3. put, ne mogu da verujem da ne razumes sta pitam.

Link to comment

Zavisi koje KD ti se stavlja na teret: ako je u pitanju teze KD (za koje je zaprecena kazna preko 8 god, neka me ispravi neko) dobijas advokata po sl. duznosti. U ostalim slucajevima angazujes ga sam ili se sam branis

Link to comment

Obavezna odbrana je za ona dela za koja moze da se dobije 8 godina. To znaci racimo ajo je zapreceno recimo od 2 do 10. Isto imas pravo na advokata ako si glivonem, poslovno nesposoban iki dokazes da si siromasan

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Van pameti. Zašto? Da ne namešta dokaze? Da ne ponovi zločin?

 

 

 

Najvjerovatnije zbog uznemiravanja javnosti. Terete je za kvalifikovani oblik (Tesko delo protiv opste sigurnosti) gdje je zbog smri predvidjena kazna do 12 godina. Kod najtezih dela je moguce odrediti pritvor iz tog razloga.

 

Ali, koliko sam shvatio ona nije izazvala pozar. Kako je uopste i moguce da je terete za to? Potpuni bezosjecajni idioti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...