Jump to content
IGNORED

Rusija - Premier Liga


Babu Bhatt

Anketa  

23 members have voted

  1. 1. Titulu osvaja:

    • CSKA Moskva
      3
    • Zenit St.Petersburg
      7
    • Spartak Moskva
      4
    • Dinamo Moskva
      2
    • Lokomotiv Moskva
      2
    • Krasnodar
      3
    • Rubin Kazan
      0
    • Ostali
      2


Recommended Posts



Чемпионат России по футболу 2014/2015

2gxr2gw.png

 

 

Dobrodošli svi ljubitelji Ruske lige, kao i oni koji će to tek postati  :)

 

Budući da je sezona već počela, uvod će biti skroman.

 

Nadam se da će tema naići na interes forumaša.

 

Ruska liga je svake godine sve jača, ulaže se dosta para, ostvaruju se jaki transferi i igra se sve bolji fudbal.

 

 

Titulu brani CSKA.

 

Uz njih, mjesto u kvalifikacijama za LŠ osigurao je i Zenit, dok su u LE kvalifikacijama Lokomotiv, Dinamo, Krasnodar i Rostov kao osvajač kupa.

 

 

Prošle sezone su ispali Volga, Anži, Samara i Tom Tomsk a novi prvoligaši su Arsenal Tula, Torpedo Moskva, Ufa i Mordovia Saransk.

 

 

16 klubova igra 30 kola, zadnja dva napuštaju elitni razred (umjesto njih ulaze 1. i 2. drugoligaš), dok 13. i 14. razigravaju u dvomeču protiv 3. i 4. iz druge lige.

 

 

Klubovi i stadioni:

 

246ktpd.jpg

 

 

 

Do sada su odigrana 3 kola.

Trenutna tabela:

 

2gv6mn8.jpg

Edited by Babu Bhatt
Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Babu Bhatt

    77

  • porucnik vasic

    39

  • levi

    12

  • John Coltrane

    12

Sjajno sto je otvorena tema, deluje da ce ovo biti zanimljiva sezona. Gledao II poluvreme Dinamo - Spartak, dobra tekma. Domaci zestoko zagrizli da preokrenu 1:2, ali su masili nekoliko sansi i imali 2 ponistena gola (doduse, jedan opravdano zbog ofsajda). Imaju gomilu sjajnih i iskusnih igraca i deluje mi da se mogu ozbiljno ugurati u borbu za titulu.

Link to comment

Da, Dinamo takođe djeluje jako dobro.

Moj favorit je Spartak ali juče su soživjeli veliku pljusku od 4:0 u Krasnodaru.

Inače, od ove sezone im je trener Murat Yakin :)

 

P.S. Molio bih nekog od moderatora da u uvodnom postu makne ovaj veliki razmak od tabele do dna (ako je moguće, meni ne uspijeva) hvala.

Link to comment

Sjajno sto je otvorena tema, deluje da ce ovo biti zanimljiva sezona. Gledao II poluvreme Dinamo - Spartak, dobra tekma. Domaci zestoko zagrizli da preokrenu 1:2, ali su masili nekoliko sansi i imali 2 ponistena gola (doduse, jedan opravdano zbog ofsajda). Imaju gomilu sjajnih i iskusnih igraca i deluje mi da se mogu ozbiljno ugurati u borbu za titulu.

 

+1

 

Valbuena je za ono što je odigrao delovao kao da je druga klasa u odnosu na sve ostale. Uhvatio sam sebe kako navijam da Dinamo okrene.

Link to comment

Ne bih da vam kvarim zabavu, ali stvarno ne vidim razlog za nagomilavanje tema koje godisnje nece imati vise od 10ak strana. O ruskoj ligi je moglo adekvatno da se pise i na strane lige 14/15. Zivi bili pa videli, tako je pocelo i sa Cukarickim i sa Jagodinom.

Link to comment

Nekako imam utisak da su Rusi u padu. Nisu se još prilagodili na jesen/prolece sistem, a i dva ozbiljna kluba su vraćena u prosek. Anzi se raspao, a Rubin se lagano vraća u prosek iz sezone u sezonu.

 

Praktično se svelo na Moskvu i na Zenit. CSKA ima po meni najbolju strategiju i to im se isplaćuje. Pametne i prilično jeftine kupovine za današnje uslove potencijalno dobrih igrača pomešane sa kvalitetnim i dobrim domaćim parom štopera i golmanom daju odličan rezultat već godinama.

 

Zenit mnogo više novca ulaže i očekujem da dovedu još jednog krilnog igrača do kraja prelaznog roka. I dalje mi nije jasno što su pustili Denisova pre godinu dana.

 

Dinamo i Lokomotiva su se najviše ovajdili od Anžija i imaju odlične timove koji bi trebalo da su uigraniji nego prošle godine. Dinamo svakako ima bolji sastav, ali mi Lokomotiva deluje sigurnije na terenu. Spartak po meni malo kaska sa kvalitetom u odnosu na gradske rivale, ali ima odličnog trenera. Dosta potrošenih i nemotivisanih igrača.

 

Krasnodar se koprca sa solidnim transferima, ostatak lige je generalno negledljiv i nezanimljiv. Kuban sa Goncharenkom, može biti solidan, mada im je sastav mršav.

Link to comment

Ne bih da vam kvarim zabavu, ali stvarno ne vidim razlog za nagomilavanje tema koje godisnje nece imati vise od 10ak strana. O ruskoj ligi je moglo adekvatno da se pise i na strane lige 14/15. Zivi bili pa videli, tako je pocelo i sa Cukarickim i sa Jagodinom.

То са Чукаричким и Јагодином су озбиљни пропусти модерације на којима она из ко зна ког разлога истрајава.

Бабу одличан увод. Имао си се рашта родити. :thumbsup:

Руска лига је по мени она која тек иде ка својој консолидацији знатно спорије него и једна од оних које су настале на тлу земаља почившег комунизма. Фудбалски центри у Совјетији су били поприлично равномерно распоређени по федералним јединицама тако да се озбиљан фудбал у Русији играо у Москви и у ондашњем Лењинграду, иако милионски градови Јекатернибург, Казањ, Омск или скоро милионски градови какви су Саратов, Томск, Краснодар никада нису били фудбалски центри те велике и сада непостојеће земље. Због тога мене и не чуди нестабилност лиге и релативна неатрактивност лиге јер постоје пројекти одређених локалних власти који једноставно не могу економски да издрже модел на коме су постављени (Анжи је ту најдрастичнији пример, тек у нешто мањој је Рубин) и онда једноставно нестану нпр Химки. Мени се чини да тек идуће СП може ту несталност значаније да промени као што је био случај овде 1994-те.

Што се овогодишњег шампионата тиче мислим да је после енглеског најнеизвеснији кад се постави питање ко ће бити први. МИслим да има четири до пет клубова који би могли да освоје првенство мада је Зенит због новца уложеног благи фаворит. Мени лично драго је што је Торпедо дошао на место које заслужује. Надам се да ће да некако опстану ове године.

Link to comment

Zenit naravno svake sezone ulazi u takmičenje kao top favorit, ali eto već dvije u nizu im pred nosom titulu uzima CSKA.

Ima tu 6,7 odličnih ekipa koje međusobno mogu jedna drugu da mlatnu bilo kad, tako da skoro svako kolo imamo i neki dobar derbi.

Uz Zenit i Moskovske klubove, Krasnodar je izuzetno nezgodan, kao i Terek koji je posebno jak u Groznom.

Šteta što je Rubin pao, pitanje je mogu li se opet vratiti visoko.

Anži je ipak bio projekat posebne vrste, oni su dugo i igrali domaće utakmice u Moskvi na stadionu Saturn Ramenskoje.

Što kaže poručnik, treba tu još vremena, da se stvori fudbalska atmosfera i kultura odlaska na utakmice u mnogim velikim gradovima koji jednostavno nisu bili fudbalski u doba SSSR-a a sad imaju klubove prvoligaše.

 

Čak i u Moskvi izuzev derbija, relativno malo ljudi dolazi na utakmice, dok odličnu posjetu imaju oba tima iz Krasnodara i prvenstveno Terek.

 

Mada, opet, dosta se novca ulaže, grade se novi stadioni, liga napreduje svakako.

 

Torpedo je čak prvo kolo odigrao vrlo dobro kod CSKA ali uz crveni karton nisu imali šanse, u drugom kolu raspad na Petrovskom a u trećem su sami propustili pobjedu kući protiv Amkara gdje su bili bolji.

 

Zenit kao da se još nije u potpunosti oporavio od onog raskola u ekipi kad su dovedeni Hulk i Witsel, tad je uslijedio igrački pad, plus trener šarlatan...

 

Danas igraju:

 

Ural - Torpedo

Zenit - Ufa

Link to comment

Rusija da bi se potpuno razvila kao fudbalsko jaka liga ima nekoliko fizickih problem. Pre svega klima(Sankt Peterburg je veoma blizu polarnog kruga i nalazi se na geografskoj sirini Aljaske, a nemaju Golfsku struju da ublazi zimu kao Britanija), zatim ide ogromna teritorija, vremenske zone, tako da je vecina klubova skoncetrisana na evropskom delu dok je azijski deo zapostavljen. Ali i taj evropski deo Rusije je ogroman za druge evropske zemlje(skoro je veliki kao cela EU, primera radi S. Petersbug-Krasnodar je 1 800 km, i to se ne smatra u Rusiji nekim velikim rastaojanjem) . Treci problem je infrastruktura koja se tek sada gradi. U SSSR su jaki timovi dolazili iz drugih federalnih jedinice, pre svih Dinamo Kijev, koji od 1960 do raspada uzeo 13 titula prvaka, sto znaci skoro pola titula, osvojio nekoliko titual u Evropi.

Deo problema se resava kao sto je infrastruktura, ovo je novi stadion Spartaka

 

539122.jpg

 

vuN0Ybo3mo8.jpg

 

Ali ovaj stadion nema krov za ceo teren sto je potrbno Moskvi za zimu.

Trenutno su izgredjeni novi stadioni u: Kazanju, Moskvi(Spartak i Loko) i Sociju(verovatno ce dobiti neki klub tamo da igra jer ima dobru klimu i novi stadion), Groznom. Grade se u: S. Ptersburgu(sa krovom), Krasnodaru i nekoliko stadiona u Moskvi(CSKA, Dinamo) a treba da se gradi jos nekoliko za Sp 2018.

Sve ovo ne znaci da Rusija moze biti jaka liga poput engleske zbog gore navedenih problema.

Poseban problem je sto se nije vodilo racuna o radu sa klincima i sto tek sada ulaze u zavrsnice ep za mladje kateorije ili ovako nesto:

 

[url=]http://fcdynamo.ru/news/events/?id_4=5787[/«Динамо» - лучший клуб мира в возрасте до 15 лет]

После победы  в квалификационном турнире Nike Premier Cup, который состоялся в начале мая в Вене, динамовскую команду 1999 г.р. (тренер – Кирилл Новиков) ждал визит на туманный Альбион, на финальную часть этого престижного соревнования, считающегося неофициальным клубным чемпионатом Мира для футболистов 14-15 лет.

Манчестерский этап венчал длинный путь огромного множества коллективов и собрал под свои знамена действительно лучших из лучших, максимально расширив географию турнира. На родину футбола прибыли не только команды Старого света, но и обеих Америк, Африки, Азии и Океании. Отрадно, что среди 20 коллективов,  оспаривавших почетный трофей, нашлось место и воспитанникам Академии им. Льва Яшина, которые несколькими месяцами ранее выиграли свой отборочный турнир в столице Австрии.

Link to comment

Nekako imam utisak da su Rusi u padu. Nisu se još prilagodili na jesen/prolece sistem, a i dva ozbiljna kluba su vraćena u prosek. Anzi se raspao, a Rubin se lagano vraća u prosek iz sezone u sezonu.

 

Praktično se svelo na Moskvu i na Zenit. CSKA ima po meni najbolju strategiju i to im se isplaćuje. Pametne i prilično jeftine kupovine za današnje uslove potencijalno dobrih igrača pomešane sa kvalitetnim i dobrim domaćim parom štopera i golmanom daju odličan rezultat već godinama.

 

Zenit mnogo više novca ulaže i očekujem da dovedu još jednog krilnog igrača do kraja prelaznog roka. I dalje mi nije jasno što su pustili Denisova pre godinu dana.

 

Dinamo i Lokomotiva su se najviše ovajdili od Anžija i imaju odlične timove koji bi trebalo da su uigraniji nego prošle godine. Dinamo svakako ima bolji sastav, ali mi Lokomotiva deluje sigurnije na terenu. Spartak po meni malo kaska sa kvalitetom u odnosu na gradske rivale, ali ima odličnog trenera. Dosta potrošenih i nemotivisanih igrača.

 

Krasnodar se koprca sa solidnim transferima, ostatak lige je generalno negledljiv i nezanimljiv. Kuban sa Goncharenkom, može biti solidan, mada im je sastav mršav.

 

Stagniraju, losa se odbrana igra. Sto nije bio slucaj pre 5-6 godina kada su bili u silnom naletu. To je ono kada je Zenit pobedio Bajern a onda osvojio Kup EUFA, plus u finalu Super Kupa pobedio Mancester Junajted, koji je tada osvojio LS. Mislim da je CSKA uzeo Kup UEFA godinu ili dve posle i onda pad ili stagnacija. Plus, mislim da se stranci u ruskoj ligi ponasaju veoma nedisciplinovana, sto je problem trenera. Rusija nema dobrih domacih trenera. Tu je Slucki iz CSKA, ali i on je upitan.

Link to comment

Odličan topik!

 

Napred bratski Spartače!

 

Kad beše rahmetli Crvena zvezda igra na ovom novom, velelepnom sportskom objektu?

Edited by Nikodije
Link to comment

Napred bratski Spartače!

 

Tjah. Ne znam šta bih rekao... Gotivni su mi zbog boja, imena, Vidića i jer su matoriji od ostalih ali malo mi je to nametanje Spartaka kao bratskog kluba onako... Usiljeno. 

 

Ne mislim na tebe nego komentarišem uopšteno.

 

I ja bih voleo da oni uzmu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...