Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

Pratio sam Lunu od prvih demo snimaka na Radio Novom Sadu. Jedan od retkih bendova čije sve tekstove znam. Ovo mi je mnogo značilo, čista emocija, nema objektivnosti. Kakav je bio zvuk, osvetljenje, da li su usvirani, mene ne pitajte! Mogli su samo da mahnu sa bine, meni bi bilo dovoljno.

Dok sam čekao koncert, smetala su mi "deca", neprestano cirkulišu. Još kad dvojica dvometraša stadoše ispred, jedan sa šeširom... Pomislio sam, nema šanse da oni to ukapiraju, koncert treba zabraniti za one ispod 35 god. Međutim, kad poče svirka, đedovi ko mumije, a "deca" pevaju i skaču (barem, grupa desno napred, oko mene, naročito dve mlade pankerke). Hvala im na tome, da se i ja u masi iskačem i urlam, kao što treba na rok koncertu, a ne da "kuliram" na "kultnom dešavanju". Kada je bend drugi put izašao de se pozdravi, iz mlađe grupe su se čuli povici "Idemo u Novi Sad". 

 

setlista (po sećanju):

Metropolis

Amazon

Lambo

Muzika

Intima

Ogledalo lune

Okean

Blalder na prozoru

 

Nisu bile:

Fakir

Nestvarne stvari

Vila

Povratak

 

Malo sam se zabrinuo, što su potrošili Amazon i Lambo na početku, a to su mi najomiljenije pesme, međutim, sve je bilo ok, naročito Intima i Ogledalo. Zanimljiv je bio raspored na bini, levo Tišma i Mina, desno Firči i Bale. 

 

Sve slike i jedan video fajl su mi neupotrebljivi. Nisam se ni trudio. Nebitno. Bilo mi je važno da sam tu.

Evo fotografije sa promocije knjige. Rakezić reče da će možda, u dogovoru sa bendom, izdati i demo snimke, i da ih ima više nego na Hokej klubu. Knjiga sa diskom bila je 2000, a Baletovo izdanje 1200. 

 

Mislim da je ovom knjigom i koncertima Luna definitivno spasena od zaborava, a to je najvažnije.

 

THE END

IMAG0020 (1).jpg

Edited by klimt
Link to comment

jesi li primetio neku napetost oko upada? nesto mi govori da ce se veceras pojaviti masa ljudi bez karte

 

bilo je par ozbiljnih fajtova pred ulazom sevali noževi bokseri i šipke posle došla dva džipa interventne i hitna pomoć ali je koreografija unutra bila odlična baklje konfete talasi Sveti Ćulibrk s megafonom etc :fantom:

 

https://www.facebook.com/pg/Bojana-Janjic-Photography-389552367809113/photos/?tab=album&album_id=1191091964321812

 

17632416_1191092477655094_22176755723941

 

17758546_1191092484321760_36450700468285

 

17636973_1191092274321781_79731584321629

Edited by Hella
Link to comment

Ko bi rekao da će se Luna reformirati, prijatelj sa fakulteta je zvao Tišmu pre dvadesetak godina da mu kaže kako mu je idol i tako to, a ovaj ga je pitao da li roditelji znaju čime se on bavi i tražio da razgovara sa njima.  :lolol:

Edited by Jeremija
Link to comment

jesi li primetio neku napetost oko upada? nesto mi govori da ce se veceras pojaviti masa ljudi bez karte

ja sam primetila da sam prišla ko u crkvi, cena kolko daš 500 dinara.

od ulaza do prvog reda pešest ljudi me zagrlilo i poljubilo, a u prvom redu gomila omladine mahnito je đuskala, tako da mi se par laktova zabolo u glavu i u plaća.

čula sam tri pesme, i od poljudaca do laktova, sve mi je selo na moj život ko šamar budali :D

odlično veče.

 

Ko bi rekao da će se Luna reformirati, prijatelj sa fakulteta je zvao Tišmu pre dvadesetak godina da mu kaže kako mu je idol i tako to, a ovaj ga je pitao da li roditelji znaju čime se on bavi i tražio da razgovara sa njima.  :lolol:

:lolol: ozbiljan čovek

Link to comment

jesi li primetio neku napetost oko upada? 

Deo napetosti sam lično smirio, pošto sam podelio dve karte viška, prvima koji su zakukali.

 

Čitam knjigu. Odlična je, mada mi je sada razumljiv strendžerov komentar.

Disk ostavljam u foliji. Nema potrebe da se otvara, kad je isti kao Baletovo izdanje.

 

Kako li će biti večeras? Ima li neko iz Novog Sada da sutra prokomentariše?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...