Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

dadada... i ja se iznervirala sto su tanjugovci pisali ''prikaz'' koncerta pre nego sto je on uopste odrzan. pa sad svugde po netu stoji kako je koncert poceo zvucima debisija :-)) sramota, stvarno! 

koncert je bio fenomenalan, gotovo cetiri sata muzike i magije neverovatnog gergijeva. a orkestar je zvucao kao da nisu rusi - diskretno, tanano, sve u skladu, promisljeno, precizno, a opet snazno i mocno kad treba... ma savrsenstvo! obaska sto je meni program apsolutno legao, ja volim i scedrina i debisija i malera, a 2. sostakovic mi je verovatno najomiljeniji piano koncert. jedino glazunova nisam nesto puno slusala, ali ga je ovaj mladac odlicno odsvirao!  

evo i zoki se svidelo, ona je jedina posteno napisala nesto o koncertu! :-)

Link to comment

Sinoc sam bila na jednom kucnom koncertu, solo klavir. Prvi put cuh ovu lepotu od Rahmanjinova - preludij u G-molu. Jedino mislim da je svirana u nesto sporijem tempu...ili me dinamicnost ove zene vodi u tom smeru, jer je nas gospodin bio vrlo miran i stalozen.

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

a ovo je zahvaljujuci almodovarovoj juliete... moglo je na filmu, i na filmskoj muzici, a ja je turih u ovo sokace :-)

Ryuichi Sakamoto, Playing the Piano 2009 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moji omiljeni kompozitori su Bah, Musorgski, Šostakovič, Maler i Brukner i mnogi drugi u dosta zasebnih kompozicija. Npr. 1. simfonija Bohuslava Martunua, 4. Bramsova simfonija, ''Život junaka'' i ''Alpska simfonija'' Riharda Štrausa, Dvoržakova 6. i 7. simfonija kao i njegove pozne simfonijske poeme...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...