Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

sve stoji, to na ulazu je bio jedan užas, al kao i svake godine, ništa novo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa meni je novo, poslednji put kada sam bio čim prođeš glavnu kapiju odmah su tu bili i pretresači.

Mislim da ih je bilo duplo više. Doduše, ja sam baš davno bio poslednji put.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment

Jel bio neko sinoć na killersima? 

 

Nisam bio baš napred, ali ni predaleko, nekih 30 stepeni u odnosu na binu, zvuk je bio blago rečeno katastrofa, slab, tih, bukvalno se čuo samo bubanj i to bas i doboš + glas, ostalo u naznakama ili nikako. Groova - NULA. Veliko razočarenje, još neko? Kontam da je bolje bilo na sredini, ali kao što rekoh, nije da smo bili u nekom ćošku u mrtvom uglu.

Nisam bio na Kilersima, ali potpuno isti je utisak bio na Galageru. Bubanj i vokal ultra pojačani, a gitara se čula samo u pozadini i to prljavo, bas samo na momente, nije bila gužva pa sam menjao pozicije, ali nije vredelo...sama svirka je bila profi, malo Oezisa, malo novih stvari. 

Link to comment

Ton baš loš na Killersima, iako sam menjao pozicije tokom svirke - nigde se nije čulo dobro. U momentima klavijature na nuli (i to baš na Smile like you mean it, nja), gitara tu i tamo provirivala. Jesus and Mary Chain imali dobar ton, Liam otprilike ni tamo ni vamo. Nije sjajno baš ove godine sa zvukom.

 

Ali Nik Vujičić i pionirska zakletva... Bože.

Link to comment

Aj sad kad ste krenuli,...

Dosta toga se promenilo od "starog Exita".

Nove generacije koje su od nedavno krenule na Exit ove sve novine smatraju za normalno, a mi "stari borci" koji smo imali tu nesreću...ili sreću da se sećamo početaka i one slobode,...možemo samo da pizdimo.

Evo nekih mojih impresija od sinoć.

- ne radi prvi ulaz stepenicama, mora se iza kroz tunel, pa okolo

- ulaz, pretres kao na aerodromu.

- nema ništa za novce da se pazari, već mora da se kupuje platna kartica na bankovnim štandovima.

- pauze na Mainu su popunjene TV reklamama, od količine da skreneš, a na nekoj je čak Žika Šarenica glavni glumac.

- rampe i ograde na sve strane, da skreneš,...čak ne puštaju do terase kod sata i terase s pogledom na Novi Sad.

- penjem se, muzika kuva u vazduhu i jedva ćekam da vidim loodilo na Dance Areni odozgo, a oko Dance Arene ograda, duž koje su okačeni nekakvi plakati, tako da ne može ništa dole da se vidi dok ne sidješ.

- nema Happy Novi Sad stejdza, gde je moglo opasno da se zakuva, a imao je kafanicu i šank, da se zategne po nešto kratko

...eto čega sam se setio na prvu loptu.

Srećom na Exit se ide sa odabranom ekipom za zezanje, pa ćemo ove novine brzo zaboraviti i sećati se samo dobrog provoda. 

Link to comment

- nema ništa za novce da se pazari, već mora da se kupuje platna kartica na bankovnim štandovima.

Cenim da im ovo izbije milione iz džepa, mi prvi smo došli samo na killerse malo predp očetak i nismo hteli da gubimo vrme da se

zezamo sa tim.

Link to comment

cuj izbija im milione iz dzepa, to je i uvedeno da bi se izmuzlo sto vise para. a pre neku godinu su na onom sranju u crnoj gori prosto zatvorili stand na kome mogu da se povrate pare zadnji dan. teska je to bagra, nece oni sigurno sebe zajebati.

Link to comment

Kontam da su ta platna po ogradama zategli da bi ubrzali masu, koja inače bleji šta se dešava dole po stejdževima. Mada, nisam siguran da je masi baš trebalo to ubrzavanje...

 

Meni su kartice zapravo super praktične. Ali, pivo skupo u tri lepe, tristotinak dinara, aman.

 

I stvarno, što juče ne puštaše na ulaz kod rock stejđa, nego samo terali na Lovoturs?

Link to comment

Raspali Exit me je docekao rasirenih guzova (karte za DZ) i to je valjda presudilo da i ove godine odem bar na jedno vece.Struktura dece(glavnih konzumenata festivala) koja dolaze se menja (manje Britova a vise Nemaca,zutih i klinaca iz okruzenja),bandovi sve gori ako ih uopste ima.J und MC su mi bili favoriti veceri pre dolaska ali ne i drugima :publike je bilo malo, cca 2 tisuce.Sarena ekipa: matoraci u prugastim majcama,deca koja pojma nemaju zasto su tu plus ekipa iz Bg koja je redovna na svim dogadjanjima

J und M su bili solidni i nista vise od toga,da je srece set bi im bio kraci za pola sata,da isprase svoje hitove ali pomalo su smorili sa novim materijalom.Dosta ljepih fuzzova za fanove istih ali generalno falilo je energije.Budala za mix pultom je pogodio zvuk tek negde na pola nastupa sto je nedopustivo na iole ozbiljnijem festivalu a isto to se desilo i sa bratom Galagerom nesto kasnije.

Vreme izmedju JMC i ludog Galagera sam skoro pa kvalitetno potrosio na Pipse na Fusionu.Nikad ih nisam gledao do sad i ovo je bila jedinstvena prilika.Momci su super usvirani i lepo to rade za onog ko voli taj elegicni art rock-funk-haustor like fazon.Sve u svmu bili su pristojni

.Brat Galager je ocekivano kasnio pola sata,izneo na binu svoj pano na kojem pise rock'n'roll i koji vucara ove godine svuda sa sobom,Valjda je umislio da je rock mesija ili mozda da klincima pojasni sta svira.Zanimalo me je kako te oazicne stvari zvuce uz njegov prateci band koji su dosta kudili po netu :te bubnjar ispada,ter gitare lose...ali nista od toga.Lepo su otprasili set uz prepun main.Akcenat je naravno bio na Nojelu, incidenata nije bilo,valda je i on omatorio.Ocena za vece prosecna nategnuta trojka(3)

Edited by Haralampije
Link to comment

Ja bijo. Prvi put, pa ne mogu da uporedim sa staaarim exitom. Gužva nervirala, ali 1) očekivao je, 2) očekivao da me nervira (zbog mojih godina, je li).

 

Kilerse odlučio da pogledam jer su posljednji *novi* bend koji sam usvojio (mada ni njih nisam dosljedno ispratio, ništa poslije day & age nisam "kupio"). Nisam bio razočaran nastupom, dapače, mada se i meni učinilo da je zvuk imao i boljih dana. Stigli smo kasno, pa nam nije bilo mnogo mrdanja, ali nije nam bila ni toliko loša pozicija (zadnji borbeni redovi, ali blizu sredine). Nisu mi ni nove stvari koje su izvodili zvučale loše, a razočarao sam sebe kad sam ukapirao da ni onim meni omiljenim više ne znam sav tekst, pa nisam mogao pošteno ni da se izurlam uz njih... Elem, jedno pitanjce: je li se još kome učinilo da je Brendan Cvetni zvučao malo preodmoreno u prvoj pjesmi na bis (neka nova), čak toliko da sam ga sumnjičio za plejbek... je li iko imao sličan utisak?

 

Liam... nisam objektivan, jer sam još od studentskih dana (daaavnih...) usvojio Oasis, tako da sam pošao maksimalno spreman da mi se svidi, i svidjelo mi se. Čak mi ni njegove nove pjesme nisu išle na živce, a samo je jedna zvučala bezveznjikavo (neka u kojoj u refrenu gitara proizvodi stvarno čudan zvuk - to je jedino što sam zapamtio od nje). Ispoštovao™ je stare pjesme koliko se to moglo u sat i 5 min nastupa (i to mi je i jedino razočaranje bilo - festivalska kratkoća nastupa, i nevraćanje na bis), i svaka mu čas'! Sasvim solidno je otpjevao svoje, čak je i pokušavao neke pošalice sa publikom da odradi (ja ih uglavnom nisam baš najbolje razumio, a po gotovo potpunom odsustvu reakcije rekao bih da nisam bio jedini).

 

I konačno, odvukla me bolja polovina na dens stejdž, da odslušamo Kalkbrenera. Dobar bio baš (samo kad sam preživio one stepenice)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...