Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

heheh....no probelmo..meni je ona jedna od favorite :Devo ja bih navela josh i Nan Goldin, koja nazalost nema svoj sajt ali mogu da s enadju njeni radovi po internetu...nan_02.jpgm198806150002.jpggoldin.jpgSandy skoglund koja je jako interesantna s obzirom da sama pravi sve shto footografishe...i tako interesantne su fotke...Skoglund_jpg.jpgradioactive-xl.jpgJedan jako zanimljiv modni, komercijalni ili kako ga vec nazvati fotograf Erwin OlafErwin%20Olaf.jpgRB%20DIANA.jpgpo meni jedna od njegvih najboljih seija je Fashion victims...enivej...dosta za sad...pa bacicu josh neke linkove s vremena na vreme :D

Link to comment
Jedan jako zanimljiv modni, komercijalni ili kako ga vec nazvati fotograf Erwin Olaf
Moj fejvorit takodje .. promenio je dizajn sajta od kad sam posledni put svracao.(komercijalan - pa da, meni je nekako na ivici - ima dobar koncept ali ga toliko utegne u savrsenu tehnologiju da na kraju dobije manje nego sto bi dobio da je "aljkaviji"..)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Prvi dobitnik "australijanske nacionalne nagrade za foto portret" (A$25,000). Po meni, i nije nesto... ne razumem bas toliko odusevljenje.
I meni izgleda kao snapshot - od portreta ni 30%. Doduse, nikada nisam verovao u nagrade, mada fotografske nagrade obicno budu zasluzeno dodeljene. Edited by CowBoy
Link to comment
Za sada najbolji portretist na kojeg sam naisao u Flickr univerzumu: Brett Walkeredit: kad pogledam ovako nesto, pozelim istog trena izletiti na ulicu i fotkati do iznemoglosti. Inspiracija samo takva.
Stvarno fenomenaalni radovi...Minja otkud ti ideja da se porediš sa ovako nekim, nismo mi njemu ni po čemu slični. Ni po opremi, ni po parama (za modele...), ni po vremenu za bavljenje fotografijom, a verovatno ni po znanju o PSu. Mi smo ultra amateri i verovatno možemo da se ubijemo od fotkanja po ulici nekih polu voajerskih fotografija, ali ovakve (skoro)nikad dobiti nečemo, nažalost.
Link to comment
Stvarno fenomenaalni radovi...Minja otkud ti ideja da se porediš sa ovako nekim, nismo mi njemu ni po čemu slični. Ni po opremi, ni po parama (za modele...), ni po vremenu za bavljenje fotografijom, a verovatno ni po znanju o PSu. Mi smo ultra amateri i verovatno možemo da se ubijemo od fotkanja po ulici nekih polu voajerskih fotografija, ali ovakve (skoro)nikad dobiti nečemo, nažalost.
Pa tko je rekao da se usporedjujem s njim?! Kako si to zakljucio?A ni pesimisticki ton nije korektan. Pa ako ne stremimo boljem, kako cemo napredovati? Normalno da bih zelio da mi fotke izgledaju ko njegove, nema u tome nista lose. Ali nit ga kopiram nit kazem da smo na istom nivou. Zato ja imam njegove slike u mojem favorites a ne on moje u njegovom. :wink: Edited by minja
Link to comment
Pa tko je rekao da se usporedjujem s njim?! Kako si to zakljucio?A ni pesimisticki ton nije korektan. Pa ako ne stremimo boljem, kako cemo napredovati? Normalno da bih zelio da mi fotke izgledaju ko njegove, nema u tome nista lose. Ali nit ga kopiram nit kazem da smo na istom nivou. Zato ja imam njegove slike u mojem favorites a ne on moje u njegovom. :wink:
Ja na to gledam malo drugačije, mene više inspirišu recimo tvoje fotografije nego od gore pomenutog gospodina. Možda zato i preskačem one ultra profi ušminkane fotografije. Recimo na Pirellijev katalog gledam kao na nešto fenomenalno, kao na... na lepu sliku, ali me to neće motivisati da uzmem kičicu u ruke.
Link to comment
Ali nit ga kopiram nit kazem da smo na istom nivou.
A i nema nista lose u "kopiranju" (pod uslovom da nije u bukvalnom smislu), jer tako se uci. Inace, Walkerovi portreti su sjajni, ali nisu bas nedostizni... Bio sam nekad clan foto kluba u kome su u isto vreme bili Imre Sabo, Miroslav Zaklan, Milinko Stefanovic... tako da za mene bas ni Brett Walker nije neko "cudo" ("samo" vrlo dobar fotograf). Sve se to da nauciti... video sam i izlozbu Billa Brandta (sto nije isto sto i fotke na kompjuteru, btw) i recimo da ga Walker u nekim od radova imitira (da ne kazem "kopira"... sto je i normalno, Brandt je prakticno "izmislio" dramaticni portret)... Walker ocito ima (ono sto je pre svega mnogima od nas tesko kopirati) pristup neverovatnom, felinijevskom, setu karaktera. Dobra optika, pristupacno svetlo, pazljivo odabrana dubinska ostrina, adekvatna PS/lab obrada i jak kontrast, i eto bar pola price. BTW. Walkera (kao ni bilo koga od pomenutih) ne bih nikako kategorisao pod "usminkane fotografije" (ako se misli na ona retusirana nerealna stvorenja sa bilborda i iz magazina)... ovo je obratno, pre je u pitanju hiperrealizam. Postoji ceo svet razlike izmedju zanata ("sminke") i umetnosti.selo_cb4.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...