Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

ako bih mogao da biram (sve što poželim) verovatno (100%) bih se odlučio za film. to podrazumeva sledeće:-sam svoj majstor (razvijanje)a)razvijanje da mi ide brzo i uspešno (rutina)b)filmova da imam uvek i svaki put po mom izboru.c)da uvek imam 100% kvalitetnu opremu za razvijanje (sve ono što se u to uključuje)d)da ne štedim film (to uključuje da rolnu koju ponesem, ispucam u tom danu)- što bolju kameru (ili: da sam u mogućnosti da isprobam mnogo toga u piramidi najveličanstvenijih i onda odaberem)verovatno bih ubrzo zaboravio dslr.realno:razmišljam o nikon-u i to d90. primeri:http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3874713030/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3873845603/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3873921943/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3873918303/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3873933273/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3874727074/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3874727522/http://www.flickr.com/photos/vacacymock/3874732350/ivice su mnogo lepe i zobljene. šum je mekan... staklo je jeftino (barem ovi primeri koje je uradila sa istim) 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR (270evra) neka jednostavna podešavanja u samoj kameri da bi dobila ovaj rezultat..

Link to comment

Uf. Razmišljam već dugo o tome.Ovo je super za klince i laike, za svaki dan, exr senzor, el čipo fotkić prve klase, za njega skupljam ( :isuse: )...FujiFilm FinePix F70EXRFujiFilm-FinePix-F70EXR-10X-Long-Zoom-Camera.jpgOvo bih želeo umesto njega, za svaki dan i svuda nositi, divne fotke prav...Ricoh CX2 Ricoh_CX2.jpgIli ovo, za put i piknik ;), veći zum, mali senzor pravi šum ali je optika vrh, stabilizacija takođe, ne treba više od toga...Panasonic Lumix DMC-FZ38 lumix.jpgDSLR je skup sport, posvetiti se porodici aparata/sočiva, ulagati, voleti i koristiti, nije za mene, to sam siguran ali ako bih danas birao bio bi to SONY ili pre PENTAXPentax K-7pentax-k7-right.jpgA mikro 3/4 mi se sviđa u osnovi no me ipak više privlači ovaj Samsung NX-10, valjda zato što ime izdaleka asocira na Enterprise iz istoimene serije, ne vidim drugi razlog.Samsung-NX10_1.jpg

Link to comment

Ja sam nekoliko godina imao [promenio vise modela] IXUS kompakte.Medjutim poslednji sam prodao kad sam ulozio u ovog EOS keca, i kad bih sad investirao u nesto od tih manjih, dvoumio bih se izmedju:S90 v. LX3lx32bvs2bs90.jpg

Link to comment

otvorili smo sa novogodisnjim poklonom i drugi porodicni bunar bez dna. neki od jednostavnijijh ixusa je u pitanju4241649705_8a1ee04f23_m.jpg4241657763_4d1dc3cb67_m.jpg4242438152_0b856403f0_m.jpg4241693999_0a9b7e82bb_b.jpgposto je druga polovina januara, na kartici fotoaparata je unikalna kolekcija mojih bunovnih i mamurnih stanja. ostali valjda brisu svoje fotografije angry.gif ova moja prva zena sigurno to arhivise negde za brakorazvodnu parnicu :D

Link to comment
a je l se ovde druluje samo na stills kamere i objektive ili moze i video?Panasonic AJ-HPX2000 2/3" 3-CCD 16:9 P2 HD Camcorderl_AJ-HPX200.jpgi Canon HJ14ex4.3B IRSE / IASEhj14ex43btopashx.pngsa sc-rt-1.jpgi jos s1563.jpg
Jel ovo PTC ima sada...Stativ je dobar ali sporovozan nije za ENG..
Link to comment

 ja ne vidim cemu prica ovde  :)New_Canon_EOS-1D_Mark_III_10_1_MP_DSLR_Camera.jpgnego nisam pazljivo citao, zbunjuje me novi board, ne shvatih da se pita za tip, a ne model (kao ovaj moj dream model)dSLR. sa novim makinama koje emuliraju ISO 25.000 i vise, zajebi. senzor je pregazio film. i ja se rado secam klinackih dana u fotolaboratoriji uz fiksir i smrdljive ORWO razvijace i natezanje tocka na masini i onih metalnih listica u okviru za test print, ali gotovo je, vreme ide dalje, i digitalci su naprosto pobedili. 35mm naravno, ne toliko zbog para (nemam ni za ovo gore, a kamoli za Haselblad od 40.000 baksa), nego zbog toga sto je standard i time lako dostupan. uvek pre Canon nego Nikon, ali to nije ovde bitno.

Edited by vasudeva418
Link to comment
ja ne vidim cemu prica ovde :)
Cekaj, sto ne mark IV ?Ja cu izgleda sa mojim trenutnim kecom da se druzim jos neko vreme, posto je danas propala finansijska konstrukcija za mark III.Ali mi je to i OK, jer nije mnogo presao, upravo je dobio jedno pro ciscenje senzora u Canon-u [i to za dz :D], i navikao sam se na ovo baratanje sa obe ruke...Mozda da investiram u nesto kompaktnije...
Link to comment

a sta bih voleo? eh, pusti snovi jer sam beznadezna sirotinja :( recimoooo... nikon D90, ne kazem da ne bih voleo i ono cudoviste koje ima zmitjkoe a o digitalnoj lajci da i ne pricam, slutim da kada bih je imao da mojoj sreci ne bi bilo kraja a sad da li bih pravio dobre fotografije sa njom e to vec nije sigurno :D radim vec 2 godine sa kompaktom canon a720i i poprilicno sam vec nezadovoljan jer to nekako nije -to. i tako udjoh u strast fotkanja mobilnim telefonom pa jos u editoru stavljam neke jake saturacije i nikada ne kadriram. uzas, cak sam bacio pre 2 god fotosop iz kompa i koristim samo neke jednostavne editore :isuse:

Edited by Pontijak
Link to comment
uvek pre Canon nego Nikon...
To pitanje jedino ima nekog smisla ako 1) imas dugogodisnje iskustvo sa proizvodima jedne od te 2 firme ili 2) vec posedujes (skupu) optiku koja moze da se koristi na novim aparatima.U protivnom, po svemu sto znam, potpuno je svejedno za sta ce se neko odluciti (s tim da je onda pametno da se toga i drzi). Obe firme kickuju ass, nema sumnje u to.Ja sam veoma zadovoljan sa prosumer tipom dSLR-a, licno nemam razloga da ulazem vise, posto nista ne zaradjujem od fotografije (a i inace :D). Jedino sto bih teoretski mogao da pozelim kao upgrade u ovom trenutku je D700 (D3 je definitivno overkill za mene). Ni postojeci D90 ne koristim ni blizu nj. mogucnosti, mislim da nisam jos ni prosao kroz sve meni opcije, a kamoli ih isprobao. Nema za tim neke potrebe ako vecina fotki ostane na ekranu kompjutera, a iskreno ne vidim sebe da cu stampati nesto formata A3 ili vece anytime soon.nikon-d700.jpg
Link to comment
Zar nije digitalni srednji format u zoni stratosfere što se tiče cena? Iz kog razloga o tome uopšte ne razmišljam...Možda rangefinder i jeste "žutomrljaš", mada je ružnjikav termin. Da budem blag.PS. Ako ne možete da se odlučite (ne mogu ni ja :D), jednostavno kačite šta vam se sviđa.
У ствари ту би требао посебан баазенн, на тему: коју технику изоштравања волите:- одокативну- на жуту мрљу- на она два полукруга а около Френелово сочиво- на млечно стакло- аутофикус на ултразвук- аутофикус на контраст (дигитални)- аутофикус ал' да може да се искључи- фикс фокус (ака идиотматик)Задовољан сам својом тренутном фоткалицом (трећи дигиталац за ових десет година, примиче се свом десетохиљадитом шкљоцу) осим тог изоштравања, јер - кад снимам видео, не могу да га искључим, стално налази и губи оштрину; кад изоштравам на руке немам механичку везу са сочивима него онај прстен у ствари ради као џог дајал - дан данас не знам на коју страну му је за ближе а на коју за даље; при слабијем светлу не истера контраст и скроз се удуди, осим ако га пустим да баци секунду оног зеленог карираног светла, па да тако нађе (ал' има кад то није згодно).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...