Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

Ne zivim vec duze u Srbiji.Iako sam u kontaktu sa prijateljima(cija su primanja iznad proseka),ne znam kako se krecu plate u BG ovih dana.Moze li neko da navede primer,tipa ekonomista u stranoj kompaniji ili kuvar u hotelu.

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne zivim vec duze u Srbiji.Iako sam u kontaktu sa prijateljima(cija su primanja iznad proseka),ne znam kako se krecu plate u BG ovih dana.Moze li neko da navede primer,tipa ekonomista u stranoj kompaniji ili kuvar u hotelu.

 

Iz mog iskustva, u stranim i boljim domaćim kompanijama i bankama, izvršilačka radna mesta za visokoobrazovane se uglavnom kreću u rasponu od 800 do 1200 evra neto mesečno. U lošijim kompanijama znaju da budu i mnogo ispod 800 evra. Menadžerske zarade u boljim kompanijama idu od oko 1500 evra neto mesečno za sitne menadžere, dok je za top menadžment najviše što znam bilo 30 soma mesečno, ali to su bili strani menadžeri u gigantskoj kompaniji, i tu se verovatno prala neka lova. Bez takvih elemenata, mislim da ide najviše do 10 soma + godišnji bonus. Prodaje funkcionišu skroz drugačije, tamo može da zaradiš i 5 soma mesečno, ali da primiš samo 200 evra minimalca, zavisi od prodaje.

Link to comment

Beograd je druga planeta u odnosu na ostatak drzave.

kad gledam, a to je tebi blizu, novosadske cene (ono, osnovne prehrambene potrebštine, komunalije, bus, i to), nema razlike

 

cene u restoranima, iste

 

to, svakako nije cela vojvodina, al je spram platežnog statusa, ns tu negde s bg

Link to comment

kad gledam, a to je tebi blizu, novosadske cene (ono, osnovne prehrambene potrebštine, komunalije, bus, i to), nema razlike

 

cene u restoranima, iste

 

to, svakako nije cela vojvodina, al je spram platežnog statusa, ns tu negde s bg

 

Pa sad, u NS-u se za 200-300 dinara navozaš taksijem, u Bgu to je jedva start ako se ne varam. U NS-u za 150-180€ mesečno možeš da iznajmiš jednosoban stan da biraš (naravno pod uslovom da nije baš u najstrožem centru), u Bg mislim da sa 150 možeš da se slikaš. Ne bih se kladio ni da su cene po restoranim baš iste, mada nisam davavno bio u Bg.

Link to comment

Ne bih se kladio ni da su cene po restoranim baš iste, mada nisam davavno bio u Bg.

imaš na donesi.com - odeš na  ns, pa bg - isto

 

nekada je odista bilo jeftinije u novom sadu za sve u odnosu na beograd, danas, mislim eventualno 10%

Link to comment

Nemojte pričati o ukupnom proseku u BG , pošto bi rezultat bio daleko niži od očekivanog.

Jedino što bi čoveku koji pita pomoglo je da kaže za koja zanimanja, pa da vidimo neke informacije...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...