Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Umem i ja da guglujem...

 

Sa Beobuilda  (link na ceo tekst):

 

...

Nemačkim okupatorima smo grdno poremetili planove u noći između 10. i 11. aprila 1941. godine, kada je Vojska Kraljevine Jugoslavije, koja do tada nije kapitulirala, srušila sve beogradske mostove, kako bi sprečila nadiranje nacista ka tadašnjem glavnom gradu Jugoslavije.

Zato su nacisti napravili novi most i pustili ga u saobraćaj 1942. godine. Bio je to istovremeno i granični most prema ustaškoj Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, a granica je bila tačno na sredini građevine, odnosno reke koja je proticala ispod nje.

21.jpg 
Prvobitno, ovaj most je trebalo da premosti reku Tisu, pa je već u delovima bio u okolini Žablja, ali su novonastale, ratne okolnosti, primorale okupatore da most u delovima prenesu u Beograd, budući da je naš grad bio izuzetno važna saobraćajna transferzala koja je naprasno ostala bez mosta.

Izgradnja je poverena nemačkoj firmi C.H. Jucho, a montaža je bila veoma brza, budući da je trajala samo šest meseci. Istini za volju, podloga po kojoj su išli ondašnji Beograđani nije bila ista, već drvena, pa su preko nje nekada prelazili nacistički automobili i motocikli sa prikolicama. Rat je trajao, a okolnosti su se menjale...

Link to comment

Pa 26. je valjda otvaranje. Jel stižu do tada?

 

Još uvek rade, prošao danas. Jadni ljudi, rade na milion stepeni, a pre par meseci tu žive duše nije bilo.

 

Mislim da će završiti, jebu se sa trotoarom.

 

edit:

 

Tuga za gledati, rade na milon stepeni sa vrelim asfaltom, ja prošao tamo i spržio se u roku od minuta, a oni tako čitav dan. Da bi ih na kraju sačekala neka kršina i odvezla za Rumu. A pre par meseci tu žive duše nije bilo.

Edited by Anonymous
Link to comment

 

Stari Savski je veci pa bi morao iz delova. U svakom slucaju mislim da je ipak sasvim izvodljivo.

 

Bilo bi super kad bi bio neki most Ada Blokovi. Sto puta sam to pomislio.

Link to comment

 

Stari Savski je veci pa bi morao iz delova. U svakom slucaju mislim da je ipak sasvim izvodljivo.

 

Bilo bi super kad bi bio neki most Ada Blokovi. Sto puta sam to pomislio.

sasvim sigurno. samo da opet okuoe grupu 69.

nasao bi se vec neki ko moze snagom misli da teleportuje most na novu lokaciju i jos jedan sto ima moc da na tom mestu malko zipuje reku u sirinu da ne bi pojebo statiku.

 

nekad zaboravim koliko je ovo pametan forum!

Link to comment

Čekaj bre oni sklanjaju most sa ove lokacije jer "smeta saobraćaju" o selili bi ga na lokaciju gde je reka još šira?

Odlično!

A u vezi tog bici-pešačkog mosta...

To bi, u stanju u kojem je zemlja bio ipak preteran trošak. Valjao bi taj most, nije da ne bi valjao, ali iskreno ima ovaj grad prečih stvari zaista. To govorim kao neko ko spada u grupu onoh koji bi najviše profitirali od njegovog postavljanja...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

kurac moj sklanjaju, ovo je prica na nivou onog tominog kanala do mora. samo za nijansu ludja.

ocekujem stvarno vrlo uskoro beograd na okeanu i beograd u alpima.

Link to comment

Uvek ima u opticaju nekoliko ovih prica sta ce da bude i kako ce nesto spektakularno da se napravi. Za vas koji ste zaboravili, krenulo je sa kanalom do Grcke, a od drugih vecih hitova je bio i hiperloop do Budimpeste, grandiozan nacionalni stadion, nekoliko autoputeva... U realnosti su do sada napravili zgradu do pola i lokvu s plejerom.

Svaka ovakva prica o fantazmagorijama kao da su realnost je upravo ono cemu te besmislice i sluze, da se zamajemo.

Link to comment

ali ljudi zaista razmatraju ideju :D
i to u izvodjenju ove sns ekipe  :lolol:

 

da to je na nivou veljinog pretvaranja cacka i kraljeva u jedan grad (tako sto ce duz 30ak km ibarske izgraditi sa jedne strane fabrike, a sa druge stambeni prostor)

onih palminih planova vezanih za "morava grad"

 

i naravno dunav - morava -solun  :fantom:

Link to comment

dokle su stigli sa zicarom? samo sto nije?

 

Tacno znam da sam zaboravio jedan spektakularan projekat i ne mogu nikako da se setim sta. Fakin zicara... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...