Jump to content
IGNORED

Covers


Gonzo

Recommended Posts

skoro vasceli cashov opus obrada ide u kategoriju 'boljih od originala'!
Po načinu na koji Cash prisvaja sve te pesme - nema mu pandana.
Obrade BOLJE od originala:Damned - Alone again or (Love)
Originalu ništa ne fali, a ni Calexico cover nije za bacanje: http://www.amazon.com/Convict-Pool-Calexico/dp/B0001LYETG
The Dirtbombs - Tanzen gehn (Hubert Kah)Su-per.
Zakon!Pored ove omiljena mi obrada Bee Geesa - I Started A Joke.I da se ne zaboravi da je najbolji Dirtbombs album, album covera - Ultraglide in Black.Detroit Cobras su fenomenalan cover bend - godinama mi je podjednako uživanje da ih paralelno slušam uz originale.Nešto od tih originala na linku sa oficijalnog sajta Detroit Cobras: http://detroitcobracovers.blogspot.com/ -Volim i Siouxsie obradu nezaboravne teme Trust In Me iz Jungle Book.-Rev N. Cavea (Red Right Hand) su Giant Sand razbili na Cover Magazineu.-Sisters of Mercy - EmmaNo, pesma nad pesmama je Jack O. & Tennessee Tearjerkers - Chils And Fever. Tom Jones:Original:
Link to comment

A kao i slučaju Otisove/Aretine "Respect", mislim da je najbolji dokaz za "bolju" cover jedna opšte-nepoznata činjenica da je u pitanju cover.Padaju na pamet: - Elvisove "Blue Suede Shoes" i "Hound Dog" (Carl Perkins i Big Mama Thornton, respectively), - The Beatles sa "Long Tall Sally" (Little Richard, mislim), - The Rolling Stones i "Love in Vain" (bog/vrag Robert Johnson),a od novijih: - Tarantinovi Urge Overkill sa "Girl, You'll Be a Woman Soon" (Neil Diamond), - Foo Fighters sa "Darling Nikki" (Prince, ali to je poznatije), - Iggy Pop sa "Real Wild Child (Wild One)" (ne sećam se izvornika), - Simply Red i "If You Don't Know Me by Now" (soul carevi Harold Melvin & Blue Notes), - Clapton sa "Cocaine" i "After Midnight" (J. J. Cale), - te Hendriksova "Hey Joe" (izvesni The Leaves). Čak ni "La Bamba" nije od Los Lobos, "Only You" od The Platters, a ni "Mustang Sally" izvorno od Picketta. Ali tu smo već na terenu onih koji su pesmu proslavili, a izvorni autor zaboravljen. Mnogi ni za Nirvaninu "The Man Who Sold the World" ne znaju izvornik..

Edited by Buck Naked
Link to comment
A kao i slučaju Otisove/Aretine "Respect", mislim da je najbolji dokaz za "bolju" cover jedna opšte-nepoznata činjenica da je u pitanju cover.Padaju na pamet: - Elvisove "Blue Suede Shoes" i "Hound Dog" (Carl Perkins i Big Mama Thornton, respectively), - The Beatles sa "Long Tall Sally" (Little Richard, mislim), - The Rolling Stones i "Love in Vain" (bog/vrag Robert Johnson),a od novijih: - Tarantinovi Urge Overkill sa "Girl, You'll Be a Woman Soon" (Neil Diamond), - Foo Fighters sa "Darling Nikki" (Prince, ali to je poznatije), - Iggy Pop sa "Real Wild Child (Wild One)" (ne sećam se izvornika), - Simply Red i "If You Don't Know Me by Now" (soul carevi Harold Melvin & Blue Notes), - Clapton sa "Cocaine" i "After Midnight" (J. J. Cale), - te Hendriksova "Hey Joe" (izvesni The Leaves). Čak ni "La Bamba" nije od Los Lobos, "Only You" od The Platters, a ni "Mustang Sally" izvorno od Picketta. Ali tu smo već na terenu onih koji su pesmu proslavili, a izvorni autor zaboravljen. Mnogi ni za Nirvaninu "The Man Who Sold the World" ne znaju izvornik..
misliš, rečenica: "that was a david bowie song", nije bila dovoljno jasna? :)edit: past tense Edited by transcending
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...