Jump to content
IGNORED

Role Playing Games


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pazi sinhroniciteta, ja rešio da konačno skinem đanu na PPP, kad vidi prvu temu. Kemperbadski pozdrav kimu i Daboviću!
super ti avatar! ko dementni sundjer bob. na pcp-u.@radagast: ja trenutno djuskam neki PF ali mi se ne dojmi. sto sam stariji zelim laksa i brza pravila. na pretprosloj sesiji ostatak ekipe se raspravljao da li neki muceni vuk moze da ustane iz nekog greasa (ovo vec zvuci kao nesto sto bi buck cenio).@alphons: novi dabovicev lik u warhammer kampanji je dark elf po imenu nikon sodomit.inace ovako smo se dabovic i ja upoznali. on, naravno, sedi.http://www.youtube.com/watch?v=UTu3BKF2_uo Edited by kim_philby
Link to comment
@radagast: ja trenutno djuskam neki PF ali mi se ne dojmi. sto sam stariji zelim laksa i brza pravila. na pretprosloj sesiji ostatak ekipe se raspravljao da li neki muceni vuk moze da ustane iz nekog greasa (ovo vec zvuci kao nesto sto bi buck cenio).
PF cenim vise od 4-te edicije D&D pre svega zbog vise slobode u kreiranju likova (napr, mogucnosti inkarniranja gnomskog viteza-alhemicara koji jase velikog psa).
Link to comment
PF cenim vise od 4-te edicije D&D pre svega zbog vise slobode u kreiranju likova (napr, mogucnosti inkarniranja gnomskog viteza-alhemicara koji jase velikog psa).
Pathfinder je u D&D duhu mnogo više nego D&D 4E, oslanja se na sva prethodna izdanja temeljno. Pričaju ljudi da su demo pravila za 5E više ugledaju na Pathfinder nego na 4E, tj. svi se prave da se 4E nikad nije ni desio.A ko voli svedenija pravila, preporučujem True 20. To je poslednje što sam igrao, pre par godina, i super mi je bilo. Sve je maksimalno fragmentirano, imaš nuts & bolts od kojih sastavljaš sve što hoćeš, prilično lako i intuitivno. (U stvari lažem, neki aspekti su baš glupavi, ali prednost True 20 je u modularnosti - šta god ti se ne sviđa, možeš da izbaciš ili izmeniš.)
Link to comment

Imam demo pravila za 5E (prijavio se svojevremeno za testiranje) al nikako da stignem da ih iščitam i spremim neku sesiju.4E sam probao, čak vodio neku demo avanturu u (sada zatvorenom) Sigilu i jedini zaključak koji sam izveo je da nema ama baš nikakave veze s D&D-em kakav ja volim da igram.

Link to comment
PF cenim vise od 4-te edicije D&D pre svega zbog vise slobode u kreiranju likova (napr, mogucnosti inkarniranja gnomskog viteza-alhemicara koji jase velikog psa).
meni je 4e bila zanimljiva ne zbog onoga sto je uradila likovima vec 'cudovistima'. 4e je konacno potpuno razdvojila PC & monster stat blokove i ucinila i da najkomplikovanija stvorenja mogu da se predstave na relativno jednostavan nacin.
Pathfinder je u D&D duhu mnogo više nego D&D 4E, oslanja se na sva prethodna izdanja temeljno. Pričaju ljudi da su demo pravila za 5E više ugledaju na Pathfinder nego na 4E, tj. svi se prave da se 4E nikad nije ni desio.A ko voli svedenija pravila, preporučujem True 20. To je poslednje što sam igrao, pre par godina, i super mi je bilo. Sve je maksimalno fragmentirano, imaš nuts & bolts od kojih sastavljaš sve što hoćeš, prilično lako i intuitivno. (U stvari lažem, neki aspekti su baš glupavi, ali prednost True 20 je u modularnosti - šta god ti se ne sviđa, možeš da izbaciš ili izmeniš.)
sta si picio sa true 20? si igrao mutants and masterminds?
Imam demo pravila za 5E (prijavio se svojevremeno za testiranje) al nikako da stignem da ih iščitam i spremim neku sesiju.4E sam probao, čak vodio neku demo avanturu u (sada zatvorenom) Sigilu i jedini zaključak koji sam izveo je da nema ama baš nikakave veze s D&D-em kakav ja volim da igram.
ja sam vodio jednu sesiju. bilo je ludo zabavno. advantage/disadvantage sistem je bio cist win. dabovic je bio patuljak.
Link to comment

secam se kada smo kao klinci igrali MERP, mom liku je falilo manje od 100 poena da predje na drugi nivo. to je u tom trenutku bilo jako bitno, posto je lik camio u zatvoru a kao bard po zanimanju prelaskom na drugi nivo automatski bi stekao 'charm' spell koji bi omogucio da nagovori cuvara da otkljuca vrata. posto A kriticni na sebi domosi 100 poena, tako da sam udarala glavom u zid sve dok nisam uspela da postignem A kriticni a zatim je usledilo bekstvo iz zatvora raskrvavljene glave. a tek zapisivanje poena non stop, i onda prelazenje nivoa koje traje sat vremena. kad smo presli s merpa na rolmaster u sred kampanje jedan lik koji bi pao u komu ako se oklizne u stepenice postao je totalni baja zbog neuskladjenosti mehanike pravila. d&d je podjednako los. puno igraca je uz rolmaster i d&d razvilo takve lose navike da je s njima i dan danas maltene nemoguce igrati. no da ne preterujem, bilo je zanimljivo tada, secam se kad smo od 1996 do 2000 igrali jednu istu kampanju na srednjem svetu, 2 lika su cak prezivela od pocetka do kraja. sta se tu sve nije izdesavalo, od virtuelnog povratka u drugo razdoblje do dugogodisnjeg zatocenistva kod volsebnika u dol gulduru. ali sada stvarno vise ne bih imala snage da vodim frp sa tako obimnim pravilima. omiljeni sistem mi je postao BRP zato sto je najmanje manckinovski i najlakse se prave likovi i razresavaju ishodi akcija. svidja mi se i harnmaster sistem, slican je BRPu u delu koji se tice vestina i borbe ali je vise prilagodjen srednjem veku. ostale sisteme nisam nesto preterano isprobavala.

Link to comment
secam se kada smo kao klinci igrali MERP, mom liku je falilo manje od 100 poena da predje na drugi nivo. to je u tom trenutku bilo jako bitno, posto je lik camio u zatvoru a kao bard po zanimanju prelaskom na drugi nivo automatski bi stekao 'charm' spell koji bi omogucio da nagovori cuvara da otkljuca vrata. posto A kriticni na sebi domosi 100 poena, tako da sam udarala glavom u zid sve dok nisam uspela da postignem A kriticni a zatim je usledilo bekstvo iz zatvora raskrvavljene glave.
:Djednog mog drugara je u rolemasteru ubila ovca drugog nivoa.
Link to comment
jel moze neko da mi objasni kako se ovo igra? konkretno D&D.
U najkraćim crtama: Skupi se četvoro-petoro ljudi da igraju, posvađaju se oko toga ko će da plati picu, i svi odu kući.U malo širim crtama: Šef parade (Dungeon Master, Game Master, kako god) je narator, priča ostalima priču u kojoj svako od njih kontroliše po jednog od aktera. On im kaže šta se dešava, oni kažu kako reaguju na to, i pomeraju priču unapred. Collective storytelling.Uloge likova koje igrači kontrolišu u toj priči variraju, u D&D su to obično razne arhetipske figure "junaka" - ratnik, lopov, mag, sveštenik, itd. Njihove sposobnosti su okvirno definisane pravilima, uspeh ili neuspeh uslovljava bacanje kockica. Npr. ako igrač kaže "Hoću da udarim goblina sekirom", GM mu kaže da baci kockicu, na rezultat doda neke statističke bonuse, uporedi total sa goblinovim "Armor Class", i saopšti igraču da li je pogodio ili promašio.Kad igrači uspešno ostvare neki cilj (npr. ubiju tog goblina), dobiju određenu količinu experience points, što im omogućava da postebeno napreduju po nivoima i stiču nove sposobnosti.Indoktrinacija u satanizam dolazi kasnije.
Link to comment
sta si picio sa true 20? si igrao mutants and masterminds?
Ne, sa true 20 sam najviše vremena potrošio igrajući neku homebrew verziju World of Darkness. A super mi je bilo i ono Caliphate Nights ili kako se već zove, samo što kad smo to igrali uopšte nisam poznavao sistem.
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...