Jump to content
IGNORED

Putevi za uzivanje


msmodesty

Recommended Posts

Obicno jako volim da vozim po pustinjama. Pre nekoliko godina sam vozio US-93 autoputem iz Idaho u Las Vegas, Nevada. Mali autoput (po jedna linija u svakom pravcu), ogroman pravac, kvalitet asfalta odlican, oko tebe pustinja, mir i tisina, prodju sati pre nego sto vidis drugi auto. Za mene je bilo uzivanje voziti.Jos jedino da sam imao bolji auto ... (ja i drug rentali Kia Spectra). 800px-Great_Basin_Highway_1.jpg800px-US_93_2.jpg

Edited by Talladega
Link to comment

Jedan od najboljih puteva za uzivanje...CA-1 uz obalu Kalifornije. Jes' da put traje dvaput duze (i do 8-9 sati ukupno) nego ici neinteresantnim I-5 na relaciji LA - SF, ali vredi!800px-Bixby_pano1.jpg800px-Hfb-scene.jpgCalifornia_State_Route_1_in_Marin_County.jpg800px-Pacific_Coast_Highway_Point_Mugu.jpgNorth_end_of_SR_1.jpg

Link to comment

Potez od Nice do Đenove (via Menton, Monte-Carlo, San Remo, Imperia itd) uz Ligurijsko more. Ali ne koristeći Autostradu dei Fioru (tj. autoput), nego putem uz samu obalu. Ko hoće da se nauživa lepote, dušu dalo. Onome kome se žuri, bolje da ide autoputem - tri puta sam se brijao do Đenove.šteta što nemam više pravih fotki; imam par filmova snimljenih u toku vožnje, ali oni obiluju psovkama, golotinjom i drugim advajzeri sadržajem, pa od toga ništa.3359253889_75ca9f465e_o.jpg3359254043_e2dcc35e17_o.jpg3360073908_6438ea9a82_o.jpg3360074062_1c508a059d_o.jpg

Link to comment

lepota od boga. :heart: imam obilje betamax-a :ph34r: hvala, bato, sto si svoje secanje okacio ovde, da ga vidim.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 1 month later...

Nikada nisam bio u Francuskoj ali video sam ovo na internetu, pa vi koji imate tu sreću da živite u inostranstvu mogli bi da posetite i ovu lokaciju: najvisi most na svetu 341m - le Viaduc de Millau - juzna Francuska33ope7l.jpgw1qsn9.jpg2zfvk1v.jpg17a8mt.jpgIzračunali Francuzi da im se više isplati da se voze po nebu :) tj. da naprave arhitektonsko čudo, nego da put spuste sa jedne planine u kotlinu, pa opet na drugu planinu ... zaboravio sam podatak koliko su skratili putovanje na ovaj način.

Edited by zenmaxer
Link to comment
  • 3 years later...
  • 5 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...