Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

:wub: Nadam se da je vest tačna.edit: Mada, logičnije bi bilo da se ovde sklapa nova Panda, ili Grande Punto, recimo. Čini mi se da su to ipak mnogo primereniji modeli za ovdašnje tržište.
Zašto bi morali da proizvode za naše tržište? Može da se izvozi, a Fića je trenutno vrlo tražena roba. :)
Link to comment
Zašto bi morali da proizvode za naše tržište? Može da se izvozi, a Fića je trenutno vrlo tražena roba. :)
Ne znam, nije mi baš logično da Italijani u Srbiji sklapaju automobile koji će biti namenjeni samo izvozu. Iz ranijih iskustava WV sa TAS-om i samog Fiata sa Zastavom, verovatnije ja da će krenuti sa modelima popularnim na "mestu tvorbe".
Link to comment
Ne znam, nije mi baš logično da Italijani u Srbiji sklapaju automobile koji će biti namenjeni samo izvozu. Iz ranijih iskustava WV sa TAS-om i samog Fiata sa Zastavom, verovatnije ja da će krenuti sa modelima popularnim na "mestu tvorbe".
Ne bih rekao da naše tržište može da kupi toliko da bi ta fabrika radila isplativo. Pogledaj Z10, koliko god da je popularan i prodavan i ne znam šta, ukupan broj prodatih je (lupam sad) par hiljada, neka je i 10 000 - to je i dalje premala cifra da bi se zbog toga otvarala fabrika.
Link to comment
Ne bih rekao da naše tržište može da kupi toliko da bi ta fabrika radila isplativo. Pogledaj Z10, koliko god da je popularan i prodavan i ne znam šta, ukupan broj prodatih je (lupam sad) par hiljada, neka je i 10 000 - to je i dalje premala cifra da bi se zbog toga otvarala fabrika.
Slažem se, naravno, nisam mislio da bi Zastava radila samo za domaće tržište. Izvoz se podrazumeva, ali ne verujem da bi se radilo samo za izvoz, i to u Zapadnu Evropu. I do sada se u sličnim situacijama uvek radilo o modelima popularnim ovde, a i izvoz je ranije išao uglavnom u zemlje nekadašnjeg istočnog bloka, Afriku i slično. Verujem da će i ovog puta biti slično.No, ko zna... videćemo.
Link to comment
Da li konacna prodaja Zastave znaci i ukidanje poreza na uvoz vozila?
pretpostavljam da zapravo mislis na carinu, posto ne postoji ama bas nijedan razlog da se ukine PDV na vozila?
Link to comment
Naveli su da će se praviti za izvoz u EU, naravno biće i za nas...
Rekoše da će se 95% proizvodnje izvoziti, što znači da je onih 5% za naše tržište.
Link to comment
Ministar finansija Mirko Cvetković izjavio je večeras da postoji mogućnost potpunog ukidanja carina za uvoz automobila u Srbiju i da se istovremeno, zahvaljujući Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, "praktično ukida carina za izvoz naših proizvoda u Evropu"."Planirano je da se od 1. januara 2009. prepolove carine za uvoz automobila, sa trenutnih 20 odsto na 10 odsto, a potom i mogućnost njihovog potpunog ukidanja", rekao je on Televiziji Pink. Potpisani Sporazum je značajan jer je ukidanje carina za izvoz i razlog što se investira u Srbiju, kazao je Cvetković.
:thumbsup:
Link to comment
  • 11 months later...

vreme je da živne ovaj plemeniti topić, nakon što je proizvodnja punata zaživela. i to kako:

U fabrici Fijat Srbija je do utorka montirano 305 "punta", od čega su Fijatovi inženjeri odobrili 54 vozila, piše Politika.Moguće da delovi koji stižu iz Italije, nisu dobro presovani, ili radnici Zastave ne umeju da ih montiraju kako treba, navodi list.Postoje zazori između haube i blatobrana, teško se šteluju.S jedne strane, hauba je milimetar ispod, a sa druge dva iznad i prelazi preko fara. Međutim, Italijani traže da prati liniju.Ceo proces montaže je kompjuterizovan, pa je malo verovatno da tu dolazi do propusta. Istovremeno, ovakvi problemi se nisu javljali dok je "punto" izlazio pod nazivom "zastava 10", ili, možda, to tad niko nije gledao.Portparol zajedničke firme Fijat automobili Srbija Đuzepe Zakarija potvrdio je u izjavi za Politiku da problemi postoje, ali je rekao da nisu ozbiljni."Problemi su čisto tehničke prirode i to je uobičajeno u svakoj normalnoj proizvodnji. Sve se rešava u toku dana", izjavio je Zakarija. (kraj) js 11:06
mislili su da su poništili juga, ali izgleda da se njegov duh vraća kao poltergejst i pomaže u proizvodnom postupku.
Link to comment
vreme je da živne ovaj plemeniti topić, nakon što je proizvodnja punata zaživela. i to kako:mislili su da su poništili juga, ali izgleda da se njegov duh vraća kao poltergejst i pomaže u proizvodnom postupku.
ma to italijani ne presuju delove kako treba, ne bi li doakali srbstvu i srbima, to je bar jasno svakom dobronamernom i slobodoljubivom coveku.
Link to comment

Najavili su tužbu protiv "Politike". Informacije nisu tačne. Linija haube prelazi 2 i 4 milimetra a ne 1 i 2. Takvom umanjivačkom politikom "POLITIKA" nanosi štetu Fiatu Serbia.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dajte, moralo je malo da se da po drilu, da su ih pustili da se zajebavaju sada, za dve godine bi opet bila priča plata-vrata.(Mislim na odnos kontrolora prema proizvođačima, ne prema "Politici"). Uglavnom su dobri ti Puntići, evo već ubrzano napuštaju fabriku, dok sam danas ugovarao svog, dva su otišla. :)Jedino što su napravili male korekcije i iz osnovne verzije izbacili svu opremu osim airbaga za vozača, iako nije bila takva priča kada se krenulo sa proizvodnjom pre par meseci. Ali za prelazak iz 15 godina starog Yuga, sa takvim kreditnim uslovima, sasvim dovoljno. ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...