Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

How much coin classifies you as ‘rich’ in Australia?

 

 

https://www.amp.com.au/news/2017/september/how-much-coin-classifies-you-as-rich-in-Australia?extcmp=NI-scl-facebookpaid-rich-October17

 

 

You need a fortune of at least $5.3 million in the bank to qualify as “legitimately rich” in Australia these days, according to a recent survey of more than 2,000 Australians.

 

Hassan said once people accounted for rent or mortgage repayments, household bills, travel and the cost of having a family, there was not a whole lot left over in savings.

Edited by noskich
Link to comment

Razumem tvoj problem, ali stvarno ne mislim da odgovor zasluzuje 400 strana, tim pre sto toliko bezobrazno izvrces cinjenice da mi se cini da trolujes

Odakle ti ta ideja da mi je da znam, ne?  :fantom:

Link to comment

hej, a vi ozbiljno pricate sa covekom koji tvrdi da se moze besplatno putovati po celom svetu (ako pristanes da spavas na trotoaru i jedes iz kante za djubre) ?

 

prelistajte malo tih 400+ strana... njemu je jedini kriterijum za bilo sta u zivotu koliko moze strpati u slamaricu

Link to comment

Da pazljivo citas ne bi morao da pitas.

Placam vise od 30%.

Ali evo recimo da imam tu navedenu platu od 120,000 neto bi to bilo 84,368 dolara neto.

 

https://www.realestate.com.au/property-unit-nsw-chatswood-406499951

Da iznajmim dvosoban stan u predgradju gde mi je posao samo renta bi me izasla 785 dolara nedeljno sto je 40,820. Ako dodamo rezije vise od pola plate mi odlazi na stanarinu i rezije.

 

Otkad je "2 bedrooms" dvosoban stan? Taj sa linka ima 2 spavaće sobe, 2 kupatila i veliku terasu, to je bez problema oko 100m2 ako nije i veći.

Link to comment

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=14684&p=2345301

 

I jos jedan zanimljiv citat, post iz novembra 2013

Ja zavrsavam za 3-4 godine, kada cu imati oko 35 godina

 

Dakle polako selidba u bastu.

Vec vise puta ovde napisah da kasnim prema originalnom proracunu iz raznolikih razloga poput pada AUD prema THB, manjeg ROIja zbog niskih kamata, stagniranja prihoda... Edited by noskich
Link to comment

Otkad je "2 bedrooms" dvosoban stan? Taj sa linka ima 2 spavaće sobe, 2 kupatila i veliku terasu, to je bez problema oko 100m2 ako nije i veći.

Ne otkad nego otgde. U Australiji ovo jeste dvosoban stan.

Link to comment

Vec vise puta ovde napisah da kasnim prema originalnom proracunu iz raznolikih razloga poput pada AUD prema THB, manjeg ROIja zbog niskih kamata, stagniranja prihoda...

 

Nema veze, bitno je da si izasao iz kutije i umesto "rat race" kapitalizma trosis vreme na motrenje kamata, kursnih lista i prihoda. Pa tamo negde od 60. mozes u bastu, pod uslovom da ti 90 miliona ne postane u medjuvremenu premalo.

Link to comment

Pa 2 bedroom nije dvosobni stan nikako. To je dvospavaćosobni stan, ili u našoj svakodnevnoj kategorizaciji, trosobni stan. 

plus dva balkona, garaza i dva kupatila. U dupleksima, maksimum u kvartu 12 jedinica.

High class standard, a supruzi se ne isplati da radi

Link to comment

Ne otkad nego otgde. U Australiji ovo jeste dvosoban stan.

 

Pa neće biti. U Australiji je to "2 bedrooms", što se na srpski ne može nikako prevesti kao "dvosoban stan", zna se šta je dvosoban stan. :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...