Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

imas 35 godina,

jedes iz kontejnera,

zivis u komuni i delis stan/kuhinju/kupatilo sa x ljudi,

bez dece,

mrzis grad/drzavu u kojoj zivis,

kivan si na ceo svet.

 

ali imas (da li?) debeo iznos na racunu, koji ce ti (kao) jednog dana omoguciti da odes u penziju - gde ces ti i dalje jesti iz kontejnera, ziveti u komuni i mrzeti sve oko sebe.

 

zar je moguce da se, bar ponekad, ne zapitas - cekaj, jebote, da se nisam negde zajebao??

Plutokrate i njihov sistem nisu ceo svet. Mada oni svesrdno rade na tome da ljudi u to poveruju. I izgube sposobnost da zamisle bilo sta drugacije.

Link to comment

parole.

btw, plutokrate ti pune racun i kontejner=frizider. tebi je u interesu da taj sistem traje sto duze - provalio si ga, zajebo, karaj dok traje.

 

nego, odgovori na moje pitanje - da ili ne?

Link to comment

parole.

btw, plutokrate ti pune racun i kontejner=frizider. tebi je u interesu da taj sistem traje sto duze - provalio si ga, zajebo, karaj dok traje.

 

nego, odgovori na moje pitanje - da ili ne?

Baš se zajebao. Ima bebu, ima državni posao. Bole ga čošak-

Link to comment

Ljudi ako pricamo o Australiji onda dvosobni stan znaci 2 spavace sobe i dnevna. Tako se ovde to zove. Standard stanovanja je veci nego u Srbiji i 50kvm je smesno ovde, to je eventualno gajba za samca.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Ti imas krov nad glavom. Ne zivis na ulici.

Krov nije moj I gazda mi u bilo kom trenutku moze reci da se iselim za 3 nedelje ili mi povecati kiriju koliko god hoce.

Link to comment

parole.

btw, plutokrate ti pune racun i kontejner=frizider. tebi je u interesu da taj sistem traje sto duze - provalio si ga, zajebo, karaj dok traje.

 

nego, odgovori na moje pitanje - da ili ne?

Ne.

Link to comment

To ti spekulises sa kvadraturom. Spavace sobe u Australiji nisu velike. Obicno 3 sa 2 metra se smatra standardnom velicinom za jednu osobu. To je verovatno velicina manje sobe za decu. Veca soba ne znam koliko bi mogla da ima, ali sigurno ne vise od 3 sa 4 metra, a verovatno manje. Da su sobe velike postavili bi fotografije, a nisu. Sveukupno cenim da ovaj stan ovde (prvi link koji sam postavio) jeste oko 50 kvadratnih metara. Ne racunam terase. 

 

 

 

2 spavaće sobe i 2 kupatila, sve to spakovano u 50 kvadrata, how yes no. :lolol:

 

 

With an additional 80,000 people expected to move into the city by 2031, some councillors are concerned that apartments, particularly for students, are becoming as small as 40 square metres. The cities of Sydney and London have set a minimum size of 50 square metres for one-bedroom apartments

Edited by Time Crisis
Link to comment

Ljudi ako pricamo o Australiji onda dvosobni stan znaci 2 spavace sobe i dnevna. Tako se ovde to zove. Standard stanovanja je veci nego u Srbiji i 50kvm je smesno ovde, to je eventualno gajba za samca.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Standard veći ili je znak većeg potrošačkog društva? Ljudi nisu rastom viši, to sa sigurnošću mogu tvrditi.

 

Dosta njih ima sobu za goste u kojoj gosti nikad ni ne spavaju, već služi kao ostava za stvari sentimentalne vrijednosti.A tek matorih samaca u ogromnim četvorosobnim kućama koje nisu u mogućnosti ni da održavaju...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Krov nije moj I gazda mi u bilo kom trenutku moze reci da se iselim za 3 nedelje ili mi povecati kiriju koliko god hoce.

 

Moze i drzava da ti poveca porez na imovinu toliko da moras da prodas kucu i uselis se u manju. Moze i da ti trebaju velike pare za nesto i da moras da prodas kucu. Moze i AI da zameni tvoj posao i da vise ne mozes da placas racune. 

 

Svasta moze da se desi.

 

Imas krov nad glavom. Ne kenjaj o semantici nego zivi zivot. 

Link to comment

nokskich je potpuno u pravu - nemoguce je za nekoliko godina ustedeti od dobre plate dovoljno kesa da se kupi kondo u centru sidneja. al je moguce ustedeti za kondo u centru bankoka. resenje se samo namece...

 

TNG-Transporter.jpg

Link to comment

Moze i drzava da ti poveca porez na imovinu toliko da moras da prodas kucu i uselis se u manju. Moze i da ti trebaju velike pare za nesto i da moras da prodas kucu. Moze i AI da zameni tvoj posao i da vise ne mozes da placas racune. 

 

Svasta moze da se desi.

 

Imas krov nad glavom. Ne kenjaj o semantici nego zivi zivot. 

Može Kim da ispali nuklearku pa da ova skrene s kursa i rokne u Sidnej. Al bi onda pale cene...

Link to comment

Može Kim da ispali nuklearku pa da ova skrene s kursa i rokne u Sidnej. Al bi onda pale cene...

 

a zato noskich toliko navija za druga kima :D ja mislio to ideolosk kad ono spekulisanje sa cenama nekretnina :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Krov nije moj I gazda mi u bilo kom trenutku moze reci da se iselim za 3 nedelje ili mi povecati kiriju koliko god hoce.

uzmi kredit, pa ćeš imati svoje, do sada si mogao pola stana da otplatiš

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...