Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

drugi je problem sa notarima. kako ce oni sve to stizati? skupljati papire, sastavljati ugovor u skladu sa dogovorom stranaka i pri tom raditi silni drugi posao ovjere dokumenata koji se radi pred sudom. A na Vracaru, za sada, ima jedan notar.

 

naglo im je dat ogroman posao u iskljucivu nadleznost i doci ce do opakog zagusenja sistema.

Link to comment

drugi je problem sa notarima. kako ce oni sve to stizati? skupljati papire, sastavljati ugovor u skladu sa dogovorom stranaka i pri tom raditi silni drugi posao ovjere dokumenata koji se radi pred sudom. A na Vracaru, za sada, ima jedan notar.

 

naglo im je dat ogroman posao u iskljucivu nadleznost i doci ce do opakog zagusenja sistema.

To da....To je meni odmah palo na pamet.Ovaj mi rekao da ocekuje jos jedan talas prijema do kraja godine...

Moja koleginica razocarana sto nece raditi razvode ;)

Link to comment

Idem sad da pročitam zakon. Povraća mi se od parapravosudnih profesija kao što su notari, izvršitelji, registratori, miritelji i sl. i uopšte teško varim sve van svetog trojstva sudija- tužilac- branilac.

Edited by halloween
Link to comment

Zato sto ih boli neka stvar. Advokatska komora je parazitska institucija u kojoj se razne ekipice bore za moć a koju je briga za status advokature. Zato i advokatura jeste ovdje gdje jeste. Jeb ga, sin bivseg predsednika AKBa je generalni sekretar vlade.

Link to comment

mogu. mislim da je ekipa koja je ucestvovala na konkursu a izvisila za notarska mesta, vec pokrenula postupak.

 

sada je pitanje, da li se trazi ocena ustavnosti zakona ili se ide na obaranje postupka izbora notara. ( i ovo je uzasno problematicno)

Link to comment

I sami advokati su krivi, obzirom da veliki broj advokata sastavljanje ugovora nije naplacivao po tarifi, vec po principu "daj kol'ko mozes". Tako da ako stranka zna da neki advokat hoce da pise ugovor za 2000 dinara, tesko da ce drugi advokat ubediti stranku da plati po tarifi.

Link to comment

Pa jbg ko danas moze da ti plati nekoliko stotina evra za ugovor? Nije to mala stavka. Pogotovu kod nas u manjim mestima. Kuka se kako advokati deru a sad ne valja kad spuste cenu :lol:

Narod kuka što deru, a dvokati kukaju na kolege koji spuštaju cenu...

Link to comment

u svakom slucaju meni ovde nije u prvom planu to sto ce advokati izgubiti deo prihoda, vec ucenjivanje da ispravu MORA sastaviti notar. to mi je za ustavni sud jedan kroz jedan, odmah. a pametan je notar sto kenja kako ce ukupno zapravo sve biti jeftinije, jedino zaboravlja da i ranije nije svako morao placati advokata da mu sacinjava ugovore. cuo sam i da su izabrali sve politicki podobne, a da su muljali sa polaganjem tih ispita zesce, bijasr klasicna.

Edited by Aće
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...