Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

I jos nesto, malo micje sranje sto su im vec u drugoj epizodi promenili imidze.

Dobra fora ova sa gostovanjem - iduce nedelje ce Tanasije da izdominira.

Bosiljčić u bijesu - ima li ogavnije scene :transfer:

Ps ne radi mi edit.

Link to comment

Videh sinoc nekih desetak minuta. Svako pojavljivanje Bosiljcica bukvalno izaziva mucninu i povracanje, jednostavno je nepodnosljiv. 

 

Ali imam vazniju primedbu na dijaloge i replike. Svaka zvuci kao direktan prevod sa engleskog (sto je inace boljka naseg filma i TVa vec jako duso), potpuno neprirodno za nas svakodnevni govor. Kako bre majkumu glumci sami ne osete to dok izgovaraju, pa da malo to izmene, da prilagode, da improvizuju. 

Link to comment

Ali imam vazniju primedbu na dijaloge i replike. Svaka zvuci kao direktan prevod sa engleskog (sto je inace boljka naseg filma i TVa vec jako duso), potpuno neprirodno za nas svakodnevni govor. Kako bre majkumu glumci sami ne osete to dok izgovaraju, pa da malo to izmene, da prilagode, da improvizuju. 

 

Pa kad nisu pravi glumci. Ne doživljavaju glumu kao umetnost, već se slikaju da budu lepi i zanatski zarađuju honorar.

Link to comment

Videh sinoc nekih desetak minuta. Svako pojavljivanje Bosiljcica bukvalno izaziva mucninu i povracanje, jednostavno je nepodnosljiv. 

 

Ali imam vazniju primedbu na dijaloge i replike. Svaka zvuci kao direktan prevod sa engleskog (sto je inace boljka naseg filma i TVa vec jako duso), potpuno neprirodno za nas svakodnevni govor. Kako bre majkumu glumci sami ne osete to dok izgovaraju, pa da malo to izmene, da prilagode, da improvizuju. 

 

:Hail:  cak sam se nosio mislju da napravim ceo topik o ovoj ogavnoj pojavi unas.

Link to comment

Sad gledam ovaj urgentni...Jedno kvalitetno šamaranje u svim segmentima...No dobro ni jedan panda nije ubijen tokom snimanja ove serije...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Gledao sam samo prvu epizodu i bio sam poprilicno iznenadjen koliko ovo nije lose. Cak mogu reci i da je dobro. A onda sam pogledao i prvu epizodu ER i otkrio tajnu :).  Mislio sam (bio u zabludi) da ta licenca za ER, osim špice,muzike,  glavnih likova i njihovih bazičnih odnosa ne podrazumeva i uzimanje istovetnog scenarija. Međutim, scenari(j)o je toliko isti da je u pojedinim trenucima  samo bukvalno preveden, bez neke veće intervencije (sve sa forom za kafu i filtere). Takođe, mnogobrojni kadrovi i postavke scena su istovetne kao u i originalnoj epizodi ER.

 Postavio sam na mom blogu i slike te prve epizode zajedno sa slikama iz originala (zanimljivo je igrati igru "otkrij razliku" jer je stvarno solidno kopirano :) ). U stvari, ono sto me je mozda najvise zapanjilo bilo je koliko ta bolnica iz ER lici na nasu (ovo je snimljeno u KBC Bezanijska kosa), od hodnika do aparata koji koriste...a onda sam skapirao da je ER snimljen 1994 godine a da su ovi nasi aparati/zgrade iz 2014... i dalje je ipak taj ER za nijansu bio bolje opremljen nego mi danas :(.

Link to comment

Koja je Bosiljčićeva tajna?

Ko i zašto njega gura? Apsolutno je negledljiv. Dikcija nula, šarma nema, neprivlačan..

Zašto ne postoji skoro ništa snimljeno a da njega nema tu?

Link to comment

nema tajne. odigrao je neku ulogu, adaptacija mir jam, to je bilo gledano. mediji gladni novih glumaca su jedva dočekali. vezao je još jednu, dve uloge u serijama, bitna stvar jer je u seriji nedeljama na tv u prime-time, samim tim ga razvlače razne glorije, aloi, storiji i onda ispada iz frižidera. producenti u sledećoj seriji, a to je ovde par kuća koje rade(košutnjak film, vit, i evo sad adrenalin) pucaju na sigurno.

 

ima malo produkcija, serija, i onaj čiji je loz izvučen kod producenata jaše dok se ne pojavi neki mladji, lepši, bolji.

Link to comment

Jbg uve se nadje neki nvi lepi glumac da vlada. 

 

Nebojsa Bakocevic, pa onda onaj doktor iz Srecnih Ljudi, pa Vojin Cetkovic, sada je tu Fiat Multipla, mada ga je onaj tupan iz Montevideoa skoro pa nasledio.

Link to comment

Jbg uve se nadje neki nvi lepi glumac da vlada. 

 

Nebojsa Bakocevic, pa onda onaj doktor iz Srecnih Ljudi, pa Vojin Cetkovic, sada je tu Fiat Multipla, mada ga je onaj tupan iz Montevideoa skoro pa nasledio.

 

 

onaj doktor iz Srećnih Ljudi igra i u ERu, samo što je debeo kao vol i pritom i dalje ogavan.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...