Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Novi nastavak uspešne serije Breaking Bad, jako popularne u SAD i ostatku sveta, koja se polako uvukla u srca u mnogih ljudi najčitanijih medija i najgledanijih televizija i pobrala sve lovorike od tabloida do najgledanijih televizija, dobivši mnoge hvalospeva u širokim slojevima interneta od tinejdžera do uglednih kritičara i javnih ličnosti.

 

U maniru nastavaka čuvenih blockbustera, još od Ajkule i Zvezdanih ratova nastavaka, dolazi nam i ovaj prequel iz poznatog univerzuma sa one strane Albukerkija u kome se dešavao i BB. U središtu radnje je legendarni Saul, koga je proslavio slavni komičar Bob Odenkirk, i njegove dogodovštine na početku opštepoznate advokature.

 

Iza serije kao kreator stoji lično kreator upravo BB-a, ali i Hancocka kao i mnogih epizoda serije Dosije X, Vince Gilligan; koji je ovoga puta udružio snage sa Peterom Gouldom, scenaristom mnogih epizoda BB-a, ali i scenaristom Hansonovog TV filma u kome se bavi problemom izbijanja SEKE...

Link to comment

videla sam i drugu epizodu i podjednako uživala. to što neko stručan reče da ne valja, meni ni najmanje ne kvari zabavu.

 

Daj link prema stručnom koji je rekao da ne valja, molim.

 

Ja večeras tek gledam drugu, ali sam na BB rekao da mi je prva bila odlična.

Link to comment

meni je prva bila okej, sa izuzetkom dvojice skejtera i onog praćenja automobila ko iz crtanog filma. nisam načisto da li su samo našli glupavo scenarističko rešenje za ideju da njih dvojica prvi dođu babi na rupu ili serija treba da ima taj 1 neki arealan™ momenat.

 

btw, ponedeljak je redovan termin za seriju, ova nedeljna premijera je samo bila fora da prime ljude na gledanje sa dve epizode u kratkom razmaku.

Edited by malkin
Link to comment

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=15534&page=86

komentar 'jako lose'  može da se nađena temi BB, a postavila ga je osoba u čiji sam sud i poznavanje materije imala poverenja.

 

Ah, ti stručnjaci. :)

 

Ima li razloga da to gleda neko kome se BB ne svidja?

 

 

+1

 

?

 

Jebi ga sad. Isti je univerzum kao BB, samo druga priča. Probajte, ništa vas ne košta. Ja bih rekao da da.

Link to comment

@šef

 

ja sam od tih, gledam jer sam slab na Boba Odenkirka, ali kapiram da je još rano da se to provali. ovo se sve dešava pre radnje iz BBa, a i po nekim najavama bih rekao da će da bude relativno nezavisno od BBa.

Edited by malkin
Link to comment

Na žalost, ovo stvarno jeste prilično loše. Gilligan pokušava da nam proda istu priču pod istom etiketom, samo malo prežvakanu pa bljucnutu. Mene stvarno ne interesuje saga o tome kako je dobrog advokata Jamesa iskvario sistem i pretvorio u ciničnog hustlera Saula. Ne zanima me njegova ljudska strana, ni to što brine o ostarelom (pretpostavljam) ocu koji pati od nekakve demencije. Nemam potrebu  da saznam kako je kancelariju iz podruma korejskog salona preselio u velelepnu kičericu od 30 kvadrata koju znamo iz BB. Nemam neku želju da opet gledam kako bivši partneri iz velike firme jebu malog čoveka koji im je toliko toga dao, a on onda u napadu potisnutog besa razbija inventar (ovog puta kantu za đubre, a Walt je valjda onu metalnu glupost iz koje izlaze papirni ubrusi).

 

Onaj Saul Goodman kog znamo iz Breaking Bad je bio odličan supporting character, ali kreteni su odlučili da ga pretvore u protagonistu i zato su sklepali neku traljavu pričicu o njegovom fall from grace. Što je najbolje, i njega je izgleda u kriminalni svet uveo arhetipski Zli Latino bez koga Gilligan evidentno ne bi mogao da snimi ni reklamu za higijenske uloške.

Link to comment

Odgledah sad prvu epizodu i potpisujem Vinijev post maltene od reci do reci. 

 

Uzivao sam gledajuci BB (iako ne mislim da je najbolja serija svih vremena™) i gledacu i ovo, ali cinjenica je da deluje na brzinu sklepano. Sigurno ce drugacije ovo biti od BB-a kako bude odmicalo, ali na osnovu prve epizode imam utisak kad da gledam BB ripoff, a ne spinoff. Moguce je, naravno, da su namerno napravili slicnu postavku (da nas podseca na seriju od koje je nastala, koju smo toliko voleli™), pa ce onda kasnije drugacije razradjivati i napraviti nesto sto je samo svoje (ne moze to skroz ni da lici na BB, jer ako nista drugo, Sol nije genijalni hemicar, a za sad deluje da nije ni genijalni prevarant, vise sluta kojoj se stvari desavaju u zivotu same od sebe, a ne kao posledica njegovog delanja).

 

Previse je iskarikirano, a trudi se da ne bude komedija. Meni je Sol bio najdrazi lik u BB, najljudskiji, jedini za kog sam mogao da se vezem stonokazu. A nesto cisto sumnjam da mogu da ga podignu do nivoa glavnog nosioca radnje, a da uspeju da zadrze ono zbog cega je bio simpa. 

 

 

A pojava Zlog Latina (jos onako na samom kraju prve epizode) je glupa do bola.

 

Link to comment

Ne ne, gledaj drugu da vidiš, niam ni mislio na njega. Tucko je tu više kao bezvezni callback na originalnu seriju.

 

 

Na kraju epizode dođe neki Tuckov zemljak kod Saula u kancelariju i kao, ajde da kriminališemo zajedno. Ovaj kaže neću, ja sam dobar i pošten advokat kao Bobby O'Donnel. Ovaj ode i ostavi mu vizitku, javi mi se kad budeš shvatio da si već in the game :isuse:

 

 

Link to comment

S obirom na uvod, izgleda da bi serija mogla da bude bolja da je smestena u vreme posle BB. To ne bi bio Saul "koga smo voleli" posto je depresivan i paranoican ali izgleda da nece biti ni ovako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...