Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

reaoe4snbvvkp0ymdiyv.gif

 

+ 1000.

 

 

inace  ovo je dobro i jer nema sanse da ne bude super. misim linc rezira celu stvar, a on radi samo ako navabi inspiraciju, ulovi je i skrcka u glavi, misim covek nije teo ni da otalja spot kanjeta vesta.

 

drugo makolko se kenjalo o napretku i emancipaciji tv igranog programa, uajr blabla, kapiram da linc i ovi likovi sto kao pisu i reziraju za tv, pa cak i za taj vrhunski tv, to je ko bah i wilco. misim to je smesno porediti, lostovi i ta boranija.

 

voleli il ne voleli tvin piks, ovo je Dogadjaj za tv. al pravi, ne kao hajp! oko nove sezone arrested development i lozenje i to.

Edited by fancy claps
Link to comment

samo da dodam na ovo fensijevo +beskonacno,

konacno cemo dobiti jedan apsolutno neinhibirani TP u najlincovskijem ruhu od kojeg ce tv buranija da nauci neke lekcije za sledecih 25 godina. ne znam da li je toliko poznata i informacija da su scenarista robert engels i dejvid imali materijala za par filmova koji bi istrazivali samo black/white lodge mitologiju ali su odustali posle kritickog huljenja na FWWM i atmosfere generalnog razocarenja i fanovskog beklesa, te evo nekog hinta cega ce biti sigurno vise u novoj sezoni. 

 

nisam nesto opsteprihvacenog shvatanja da je druga sezona bila toliki flop, cak se jako brzo pokupila sa windom earl-om i metafizickim kolibama a onda se pojavio i transvestitizovani dejvid duhovni :heart:  

iako se fanovi cesto osvrcu na te lose rane cgi efekte, epizoda sa nizvodnom spiralom dzouzi mi je jedna od boljih, ne treba zaboraviti da je prvi kadar serije njen odraz u ogledalu nakon kojeg pit pronalazi telo LP, te je njen tajnoviti, strahom izedeni i ukleti -vrlo TP-ovski teror u toj epizodi utoliko shokantniji.

dzouzina sestra dzudi je tek posebna ofskrin prica, kao i diktafon-dajen i prljavstina iz dnevnika LP ciji je potpisnik lincova voajeristicna cjera.

 

ed: meklahlan se potvrdio na tviteru, nadam se da je sledeci andjel-O, bez njega nish.

Edited by palfoot
Link to comment

Ostao mi je u pamćenju osećaj da ću svaki put videti očekivano i da me svaki put iznenadilo to očekivano iako je bilo očekivano.

kao da pricas o jos jednom povratniku iz ranih 90-ih   :)

 

 

MBV.jpg

Link to comment

jao kakav komentar - b92   :lolol:

 

Uh, gledao sam nekih 10 epizoda kada su ih orginalno pustali na nocnom programu pa podne reprizirali. Poslije 10-e sam napustio Jugoslaviju i vise nijednu epizodu nisam pogledao. Nekako me podsjeca na ....crveni Marlboro meko pakovanje, nocni program i raspad sistema. Al sto je izabrao Kupera i one ribe, svaka mu cast. A tek muzika...
(pero6. oktobar 2014 23:35)

 

cenim i povezanost pusacke zavisnosti medijuma (jedne od mnogih iz 90-ih) sare palmer i kriminogenih struktura duvanske mafije ex yu. nije zgoreg reci ni da se odgovor na pitanje ko je odgovoran za raspad jugoslavije krije u odgovoru na pitanje ko je ubio LP. odgovor znaju oni koji su ispisali grafit na zidu dvorista u Trebevickoj ulici...ziveli su iznad trafike i mislim da su se prezivali Milosevic, tacnije mislim da su se Milosevic prezivali oni sto su ziveli tu pre njih. nocni program se emitovao iz one-eyed jacksa, urednica milijana baletic.  :s_c: 

Edited by palfoot
Link to comment

Na stranu poredjenja sa kasnijim serijama (npr. Lost), stvar je ukusa i konteksta/vremena.

 

Twin Peaks je za moju generaciju (tada 15 godina) kao Prustov kolacic: vraca nas u vreme onog bolno-slatkog osecaja da je sve u redu i konflikta da nista nije u redu -- kako u stvarnom zivotu (kraj detinjstva vs. nadolazeci horor), tako i u seriji. Ja Tvin Piks zato i dalje dozivljavam prvo zvucno i vizuelno (za sta je Linc genije), pa tek onda kao naraciju. Gledao sam je pre par godina ponovo i to je okinulo secanja na neke detalje iz ranih 90tih za koje sam mislio da sam ih nepovratno zaboravio. Ne znam sta je tu uzrok a sta posledica, tj. kako su se ta secanja ugradila u seriju ili obrnuto, ali nisam siguran da bih je tako intenzivno doziveo da sam je gledao u neko drugo vreme ili drugom uzrastu

Link to comment

Twin Peaks je za moju generaciju (tada 15 godina) kao Prustov kolacic: vraca nas u vreme onog bolno-slatkog osecaja da je sve u redu i konflikta da nista nije u redu -- kako u stvarnom zivotu (kraj detinjstva vs. nadolazeci horor), tako i u seriji.

 

minijatura.

Link to comment

Ja sam seriju gledao kad sam bio baš klinac, i obožavao je. Jedno 20 godina san bio ubjedjen da je to najbolja serija ikad. Onda sam je prije 2-3 godine opet gledao i pomislio šta je ovo, kako mi se ovako nešto moglo svidjeti. Gluma i dijalozi su mi više ličili na indijsku seriju nego nešto ozbiljno.

Plus, u medjuvremenu sam otkrio da mi se ni najbolja Lynchova djela ne sviđaju.

Link to comment

+ 1000.

 

 

inace  ovo je dobro i jer nema sanse da ne bude super. misim linc rezira celu stvar, a on radi samo ako navabi inspiraciju, ulovi je i skrcka u glavi, misim covek nije teo ni da otalja spot kanjeta vesta.

 

drugo makolko se kenjalo o napretku i emancipaciji tv igranog programa, uajr blabla, kapiram da linc i ovi likovi sto kao pisu i reziraju za tv, pa cak i za taj vrhunski tv, to je ko bah i wilco. misim to je smesno porediti, lostovi i ta boranija.

 

voleli il ne voleli tvin piks, ovo je Dogadjaj za tv. al pravi, ne kao hajp! oko nove sezone arrested development i lozenje i to.

 

 

+1000 Jedinstvena pojava u istoriji televizije, po značaju se može porediti možda samo sa Monti Pajtonom. I usput - how's Annie?

 

Link to comment

Na stranu poredjenja sa kasnijim serijama (npr. Lost), stvar je ukusa i konteksta/vremena.

 

Twin Peaks je za moju generaciju (tada 15 godina) kao Prustov kolacic: vraca nas u vreme onog bolno-slatkog osecaja da je sve u redu i konflikta da nista nije u redu -- kako u stvarnom zivotu (kraj detinjstva vs. nadolazeci horor), tako i u seriji. Ja Tvin Piks zato i dalje dozivljavam prvo zvucno i vizuelno (za sta je Linc genije), pa tek onda kao naraciju. Gledao sam je pre par godina ponovo i to je okinulo secanja na neke detalje iz ranih 90tih za koje sam mislio da sam ih nepovratno zaboravio. Ne znam sta je tu uzrok a sta posledica, tj. kako su se ta secanja ugradila u seriju ili obrnuto, ali nisam siguran da bih je tako intenzivno doziveo da sam je gledao u neko drugo vreme ili drugom uzrastu

Bravo, to je to.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...