Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Space Battleship Yamato?
Valja li za starije od 5 godina?
Isto samo Firefly gledao, BSG sad prelazim™ po 1 epizodu predvece... sad sam na pola druge sezone i jos uvek ne uspevam da se nateram da odgledam 2 epizode zaredom.Nego, anime takodje ima svoje SF klasike:Kawapaper_Cowboy_Bebop_0000040_1024x768.jpgOutlaw_Star_Main.jpg
Kauboja mislim da cu morati da gledam. A ovo drugo sta li je?Vidim da je dosta vas spomenulo V. Vredili da se gleda u ovo doba? A svemir 1999? :D I Arkadija, jel se bar tebi svidza Babylon? Niko da ga pomene :(A sto se tice crtaca, gledao sam onaj na koji je filipenko svrsavao (neko tepanje izmedju dve kosmicke sile, jedne demokratsk, druge aristokratsko uredjene), imao 110 epizoda, ja se smorio na 70 i nekoj i batalio :isuse: Da se samo podsetim moje omiljene SF crtane serije iz detinjstva:robotech_sdf1.jpg:wub:http://www.youtube.com/watch?v=XuWlcZRuiVIi danas je jednako kul cool.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=LHsJE_uQdO8&feature=relatedAl ova melodija...:Hail: Edited by Shan Jan
Link to comment
Kauboja mislim da cu morati da gledam. A ovo drugo sta li je?
Outlaw Star, time je Whedon bio inspirisan kad je pravio Firefly. :D Malo japanskije™ od Bebopa, ali gledaj ako volis svemir i rokanje u istom.I nisu crtaci nego anime. <_<
Link to comment

Odgledao sve ovo iz uvodnog posta sem Firescape-a(sem nesto malo na Studio B). I redosled mi je slican sem sto bi mozda zamenio mesta Babylon 5 i BSG. Mozda i ne bi. Za razliku od vecine serija, Babylon5 postaje sve interesantniji kako se ide iz sezone u sezonu. A za Andromedu mogu komotno da kazem da me je sramota sto sam odgledao svih 5 sezona sve cekajuci da ce nesto da se desi. I da, i za mene je prva asocijacija za SF space opera, ili bar nesto sto se desava u dovoljno dalekoj buducnosti. Za SF uopste ne smatram bilo sta sto se desava u sadasnjosti ma kakva nauka je u pitanju. Mozda je Eureka jedino izuzetak, ali ona prakticno i zivi u buducnosti(izolovana od sadasnjosti). Kad sam vec kod Eureke, ne smatram je za nesto posebno, ali mi se nekako uvukla pod kozu. Ima zanimljivih ideja, malo komedije, u svako slucaju nije lose. Mislim da nije iko pomenuo Capricu - mnogima se nije svidela, ali meni je bila OK. Dosta zanimljivih ideja i detalja o drustvu u buducnosti i novim tehnologijama. Prica je isto po meni bila OK. Problem je sto BSG fanovi nisu to ocekivali.Ove godine odgledao Outcasts, Falling Skies i sad pratim Terra Nova. Falling Skies mi se od pocetka nije nesto svideo, ali vremenom se nesto i pocelo desavati pa ima sanse da u 2. sezoni bude zanimljivije. Za sad veoma mrsavo.Outcasts je od ove tri jos i najbolji, ali poceo je drugom delu sezone da se gubi. Mozda bi i pravac kojim su krenuli, da je bilo vise epizoda ili da su dobili 2. sezonu, dobio neki smisao. Ovako nedoreceno. Terra Nova je od sve tri najvece razocarenje jer je u nju najvise ulozeno. Ideja nije losa, ali kad bi postojala neka veza sa 2149. Ovako, nista spektakularno se ne desava. Previse filer epizoda za 1. sezonu. Postoji neke indicije da bi mogla postojati ta veza sa 2149. ali to sigurno necemo videti do 2. sezone(ako je bude). Ako bude tako onda mozda nesto i bude od ovoga.

Link to comment
I Arkadija, jel se bar tebi svidza Babylon? Niko da ga pomene :(
Moram da priznam da nisam nikad gledala Babylon 5. Nekako me to uvek mimoišlo. Jednom sam htela da skinem sve epizode, ali kad sam videla da ih ima preko 100, obeshrabrila sam se i odustala. Edited by Arkadija
Link to comment

Arkadija! :o Odma da si prionula na posao!Znaci da pogledam V. Sreca je pa se lako priviknem na lose tehnicke elemente u starijim serijama. Bitno je da je pricica ok :)sta mislite o Earht 2? I jel previse suludo da se gleda Buck Rodgers? :D

Edited by Shan Jan
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...