Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Hej :mad:  Nisam ništa rekao, znaš da tvoje mišljenje izuzetno poštujem  ^_^

 

Ma ovih dana sam potpuno u ovom fazonu, baš bi mi pasovalo duši i očima da nešto ovako zaigram 

Link to comment
kad je dean takahashi u svom prikazu povukao paralelu izmedju cupheada i dark soulsa, ljudi su ga iz poznatih razloga shvatili s nemalom dozom skepticizma. pa, cuphead se konacno pojavio (na vreme, nakon 3 godine odlaganja), i ubrzo je postalo jasno da smo svi mi pomalo dean -_- igra je prosto vrlo teska, uprkos cinjenici da se svi bosovi (i opcionalni platformski nivoi) u optimalnom slucaju prelaze za nepuna dva minuta. uglavnom se ipak radi o postenom izazovu, u smislu da ucenje protivnickih patterna i eksperimentisanje s razlicitim oruzjem neminovno dovode do uspeha. mala zamerka ide na mestimicno bangav hit detection, pogotovo pri pariranju, koje je igrom slucaja vrlo bitan deo igre.

 

zasto se uopste podvrgnuti svemu tome? jer cuphead izgleda ovako:

 


 

da je tex avery i dalje medju nama, verovatno bi pustio koju suzu radosnicu :D ta era crtaca iz 30-ih je oslikana s ljubavlju i neverovatnom preciznoscu, od preteranih gegova do hrapavog glasa prasca koji prodaje oruzje i charmove. sav taj vizuelni glamur katkad zna i da zasmeta samom gameplayu, ali uglavnom se radi o 1 miroljubivoj koegzistenciji. sjajna, sjajna igra.

Link to comment
ruiner je cyberpunk twin-stick shooter koji ne nudi previse van upadljivog estetskog stila i insistiranja na paklenoj tezini. setting je previse jednolican (90% igre kao da se odvija u istoj futuristickoj fabrici), a prica i dijalozi konstantno sabotiraju elegantni vizuelni dizajn :( sam gameplay je relativno zabavan, ali i tu ima nekoliko ociglednih problema. u prvom redu, akcija je prilicno haoticna, i u dosta situacija prosto nisam bio siguran odakle su me zapravo ubili. sreca u nesreci je sto ruiner nudi dosta mogucnosti za improvizaciju putem neogranicenog skidanja i premestanja do tad stecenih skillpointa. igracaka na raspolaganju ima sasvim dovoljno (pored velikog arsenala hladnog i vatrenog oruzja, tu su jos i stit, dash, usporavanje vremena, bombe, stun, mind control, itd.), tako da ni jedna situacija ne deluje skroz bezizlazno. ja sam ipak odustao nakon 3-4 sata, prosto mi se vise nije dalo da se mucim s hordama sposobnih i dobro opremljenih neprijatelja koji mucki nadiru sa svih strana :D

 

proveo sam malo vremena i uz god of war 3, i zakljucio da sam sad vec verovatno premator za ta adolescentska izivljavanja. kratos me je nervirao i dok mi se serijal jos dopadao, a u trojci je otprilike susta suprotnost mojoj ideji dobrog protagoniste <_< produkcija i spektakl su i dalje na brutalno visokom nivou, ali tesko je oteti se tom nekom deja vu utisku. naravno, ovo su cisto subjektivne zamerke; objektivno gledano, igra je ipak s razlogom postala onoliki hit.

Edited by Calavera
Link to comment
  • 2 weeks later...

tokom prvih par sati, shadows of the damned deluje kao dar s neba. suda i mikami ponovo zajedno, akira yamaoka na soundtracku, otkacen vizuelni smek i elegantna akcija prozeta survival horror elementima u najboljem maniru re4. u svom najboljem izdanju, sotd je prakticno evil dead 2 u formi video igre, sto ce reci nesto najbolje ikad -_- avaj, kako se igra blizi svom neumitnom kraju, postaje sve jasnije zasto ni suda ni mikami onomad™ nisu bili preterano zadovoljni konacnim proizvodom. brutalno seckanje u menijima, manjkavi dijalozi, neinventivni bosovi (ovo je posebno zabolelo :() i uopstena neispoliranost su prilicno velike mane, uprkos mojem nepresusnom fanovskom entuzijazmu. naravno, i dalje se radi o vise nego solidnoj zabavi za par popodneva, ali uz malo vise truda bismo danas verovatno pricali o apsolutnom klasiku.

 

p.s. izneverovao sam kad su se tokom odjavnih kredita pojavio i title track u izvedbi... the damned ^_^ cudi me da je nisu iskoristili jos koji put, zakiva:

 

Link to comment

Taman sam hteo da malo duze isprobam ELEX (delo PB), ali ne lezi vraze. Ili je graphic glitch u pitanju, ili je potrebna novija kartica, tesko da cu je trenutno igrati, sa ovim ljubicastim nijansama, koje se javljaju na ekranu. Vidim da je to prijavilo dosta ljudi, pa cu vec videti razvoj situacije.

Neverovatno mi izgleda, da je ovo zahtevnije, u odnosu na Witcher 3 recimo.

Link to comment

Kod mene su drajveri uzrokovali problem kod ELEX-a. Sada sledi zivciranje, u klasicnom Gothic stilu. -_-  :piggy:  (bonus instalirah Battle Brothers, koji je urnebesno tezak; bar za mene).

Link to comment

Svidja mi se sto je toliko paznje obraceno na detalje, jedan perk na pogresnom mestu, moze odvesti u propast. Uverljiv svet, sa fantazi elementima. Ja kao prosecan King`s Bounty ljubitelj, nisam naviknut na ovako tesku, takticku borbu, ali je zadovoljstvo nakon svake pobede veliko.

Link to comment

Europa Universalis IV 1.22 (Russia patch) se blokira kada imate više od 1800 provincija. Ostalo mi još dvadesetak godina da smažem Holandiju, Baden i par čeških provincija. Redovno zakucava kada ucmekam Habzburge.  

 

Thief gold, gog verzija, sa dodatnim community pačetom je sjajna stvar. Umesto ghostinga sada mi se više sviđa da pendrečim narod i sakrivam ga po ćoškovima. U misji  gde treba orobiti dva lopovska esnafa onesvestio sam 66 komada i onda lagano istraživao (vrlo konfuznu) mapu. 

Link to comment

Igrah ELEX par sati, juce i danas i mogu reci da mi de dopada. Svet deluje uverljivo i za razliku od Risena (cija sam sva tri dela prilicno zavoleo), imas potpunu slobodu da ides gde hoces, pa ako nadrljas, tvoj problem. Skupih vec gomilu biljaka i svakakvog otpada, te naucih uzimanje trofeja prvog nivoa, od ubijenog zverinja. Posto sam u svim delovima Gothica, bio duduk za  melee, luk i strela su tu (bar na startu), dok ne nadjem nesto konkretnije. Ljudi koji kukaju u vezi tezine borbe, kao da nikada nisu igrali nijednu PB igru. Ovde bar imas jetpack i u vecini slucajeva mozes njime odmagliti na sigurno mesto. 

Kao i vecina PB igara, nesto je dobro, nesto lose; atmosfera je odlicna; uvek te nesto vuce, da vidis sta ima iza coska.

Edited by Miljenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...