Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Kupio halogenu rernu. Za 30 evra razbija, mislim da samo ona gigantska vatrostalna posuda vredi toliko.

Ume svašta da uradi, piletina, riba, pomfrit, roštilj, čak i rovito jaje ume da napravi. Lepo je što može da se stavi bilo šta smrznuto i samo se produži vreme spremanja. Davim se u kroasanima sa sirom svako jutro, smrzute spremi za dvadeset minuta.

 

Pa kupio tefalov multi kuker na nekom sniženju. Fenomenalno. Sprema pirinač, ima slow cook opciju, normalno kuvanje i još par gluposti.

Pasulj ispao epohalno dobar, 8 sati laganog kuvanja, podvarak takođe sjajan, sledeće mi je gulaš, 9 sati.

Upravo pokušavam da napravim integralni pirinač, 90 minuta traje program, pojma nema šta će izaći iz naprave.

Link to comment

Halogena rerna, fišerova:

fisher-fs-017-turbo-rerna~480876.jpg

Ogromna je, čitavo pile lagano staje unutra:

Turbo-rerna-FG-Electronics-FS-017_slika_

Ovaj tefalov multi kuker je pak iznenađujuće mali i lagan, u njega ide njegova šerpa od 3 litre:

 

A1CpOQVSpaL._SL1500_.jpg

Integralni pirinač ispao odličan, mada sam ispao glup i stavio premalo vode, pa sam morao da korigujem kasnije.

 

Izdinstao posle u kukeru praziluk, šargarepu i papriku na maslinovom ulju i dodao gotovi pirinač, prilično ukusno ispalo.

 

Šteta što kod nas još uvek ne postoje u prodaji ozbiljni multi kukeri novije generacije, čuda prave izgleda.

Link to comment

Da, na kupujem prodajem, nova, neraspakovana, 25 meseci garancije. Poslao mi baja iz Aleksinca na kuću, platio po preuzimanju. Ima i manja od nje i košta 20 evra. Ova velika mi je super, staje cela riba po dužini na rešetku (u stvari može da ih stane nekoliko).

 

Kad crkne sačuvaću gigantsku vatrostalnu posudu.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

Da, na kupujem prodajem, nova, neraspakovana, 25 meseci garancije. Poslao mi baja iz Aleksinca na kuću, platio po preuzimanju. Ima i manja od nje i košta 20 evra. Ova velika mi je super, staje cela riba po dužini na rešetku (u stvari može da ih stane nekoliko).

 

Kad crkne sačuvaću gigantsku vatrostalnu posudu.

Pa dobra je to cena....

Link to comment

Napravio pasulj veka u onom multikukeru. Seljački ubacio sve sastojke po PS-u (JNA kuharica), ništa dinstanje luka i slično, jednostavo sve utrpao (jedino što sam prokuvao pasulj prvi put i prosuo  vodu). Kuvao se 8 sati na slow cooker programu, a pošto sam se najeo k'o životinja  na slavi ostaviću ga da krčka čitavu noć, 16 sati krčkanja će biti potaman.

Link to comment
  • 2 months later...
6 minutes ago, maheem said:

gde mogu da nađem poklopce za tiganje prečnika 30cm?

videla sam solidan bazis poklopaca raznijeh velichina u kineskoj robnoj kuci na nbgd, tamo kod jyska, blok 62 rekla bih.

 

stakleni.

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...