Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Kupila sebi kartu za let, dodala i 4 evra za rezervaciju zeljenih mesta (2 evra po smeru), uredno naplatili ceo iznos i posle celog procesa, stoji poruka da mi mesto nazalost nije garantovano, i da cu moci da biram prilikom check-ina.

 

:) Nije me mrzelo da ih nazovem i izgleda da je sve u redu sa rezervacijom, mesta su potrvdjena ali "sajt jos uvek ne radi dobro" - nista novo.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 8 months later...

Zasto kompanije otpustaju trudnice? Zar ne placa Srbija platu tokom bolovanja?

 

Ili je ovo bojazan da sada nece moci da rade neplaceno prekovremeno koliko su mogle ranije...

Link to comment

A da se preorganizuju tako da neko drugi preuzme posao ili privremeno zaposle nekog drugog?

 

U ovoj firmi gde sada radim zene idu non stop na trudnicko, to se "resava" tako sto se njihov posao baci na drugog. Nije idealno al bar ih ne otpustaju. 

Link to comment
23 hours ago, radisa said:

Postale su višak... Kad odu na trudničko, firma zaposli nekog da radi njihov posao... Kad se vrate, njihov posao već neko radi...

 

Pritom, ove trudnice su bile na ugovoru na privremeno, ne zaposlene na stalno. Njih su, kada su otišle na bolovanje, zamenio neko drugi opet zaposlen tako na određeno vreme. Zato je lakše firmi da otkači njih tako što im ne produži ugovor, a da produži ugovor onima koje su ih zamenili.

 

Da se trudnice bile zaposlene na neodređeno, otpuštanje bi bila malo komplikovanija procedura, pa bi se trudnice verovatno vratile na posao.

Link to comment
34 minutes ago, hazard said:

 

Pritom, ove trudnice su bile na ugovoru na privremeno, ne zaposlene na stalno. Njih su, kada su otišle na bolovanje, zamenio neko drugi opet zaposlen tako na određeno vreme. Zato je lakše firmi da otkači njih tako što im ne produži ugovor, a da produži ugovor onima koje su ih zamenili.

 

Da se trudnice bile zaposlene na neodređeno, otpuštanje bi bila malo komplikovanija procedura, pa bi se trudnice verovatno vratile na posao.

Ma di komplikovanija, promene sistemetizaciju i ćao... Vidi se da nisi radio u domaćim firmama sklonim otpuštanjima... :)

Link to comment
  • 1 month later...

Cudi me da je tako, zbog istog pitanja sam i ja ovde pisala,

 

On 2.2.2018 at 10:50 AM, I*m with the pilots said:

Kažu da će ove nove tarife važiti od početka marta. Šta to znači onda za karte za datume putovanja posle 1. marta koje su kupljene pre, kada tih tarifa nije bilo?

 

Čitam ponovo, u mejlu piše baš da se nove tarife primenjuju za _putovanja_ od 1. marta. Koja će onda tarifa biti te karte, kapiram da će morati mama da zove call centar, da ne bi imala neprijatnosti kada dodje da se cekira

 

On 2.2.2018 at 11:13 AM, hazard said:

Ako si kupio pre 1. marta za putovanje posle 1. marta, mora važiti ta tarifa koja je primenjena pri kupovini. Tarifa tj. vrsta karte piše na karti (možda se naziva "klasom"). Na karti bi trebalo i da piše koliko ima prtljaga (komada i kg). To ne može da se menja tek tako na štetu putnika

 

i ovo sta je hazard rekao je i meni bilo logicno i ocekivano, no mama je ipak nazvala i pitala kako ce biti, i isto to su i njoj potvrdili - da putuje po placenoj tarifi, dakle da se ne brine.

 

Ona je sad putovala i nije imala nikakvih problema, ni sa prtljagom ni sa uslugom na letu. Tokom leta su prvo podelili (sada neke ogromne) sendvice svima koji su tim starim kartama, a onda je isla stjuardesa i nudila ostalima, jos se ucila kako da radi na aparatu za placanje itd.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...