Jump to content
IGNORED

Mali i laki avioni


noskich

Recommended Posts

Škole su uvek bile najjeftinije u Južnoj Africi i USA, Evropa je uvek bila dosta skuplja.Ipak, pre nego što počneš da maštaš, prvo uradi lekarski i vidi da li uopšte možeš da se baviš letenjem. Isto tako, ne bi bilo loše da platiš da letiš sa nekih 2-3 sata, čisto da stekneš utisak kako je leteti. Nema baš puno veze sa jetovima, kojima si verovatno samo leteo do sada :)

Link to comment

bio i ja svojevemeno zainteresovan, ima tome sad vec desetak godinadogurao do 35 sati leta, od toga 27-8 solo - jedan od boljih dozivljaja u zivotu, skoro bolje od sexajedan kolega s posla kog sam zarazio i uputio u moj klub danas leti profesionalno

Link to comment
Jos malo pa PPL - sto prestade?
nestalo mi vremena™posle se okrenuo drugim stvarimae da, s obziron da sam daltonista, morao sam na dodatne preglede i to na francusku VMA gde testiraju i vojne pilote, ispipali me uzduz i popreko, video sam instrumente za koje nisam ni znao da postoje; na kraju su mi odobrili samo letenje po danu i "na vidjeno" (vol à vue) tj ne mogu da letim samo sa instrumentimai naravno ne mogu ni da pomisljam na nesto profesionalno
Link to comment
  • 3 weeks later...
Nema baš puno veze sa jetovima, kojima si verovatno samo leteo do sada :)
Pogresna pretpostavka.Moj prvi let u zivotu bio je u Cesni.Salim se sa drugarima da iz prvog aviona u kojem sam ikada leteo sam odmah zatim iskocio. :lol: U pitanju je bio let radi padobranskog skoka.Odradio sam lekarski mnogo puta, pripadam delu muske populacije koja ne raspoznaje boje kao vecina.U nekim zemljama to znaci da je zabranjeno leteti nocu. Restrikcije su labavije za pilote lakih aviona, a izgleda da ce ti testovi koji su pola veka i vise stari biti revidirani: http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8103302.stmKada gledam ovaj test-video ne vidim kocku samo sekund-dva sto govori da je moj `daltonizam` blag:http://www.city.ac.uk/health/about-the-school/academic-departments/optometry-and-visual-science/research/a-new-web-based-colour-vision-test Inace, postoje naucnici koji dovode u pitanje ceo koncept da je blagi daltonizam `bolest` u smislu da je nuzno ogranicavajuci. Cak sta vise ovaj blagi daltonizam (po nekim istrazivanjima) pomaze u jasnijem uocavanju silueta sto moze biti objasnjenje zasto se taj gen ocuvao u velikom delu muske populacije.Naravno, to nije tema ovde. Edited by noskich
Link to comment
  • 3 months later...

Procitao sam bio zanimljivu vest u novinama da je verovatnoca nesrece letenjem u do-it-yourself avionu (sklopljenom iz tzv. `kit`-a po sistemu IKEA i sastavi sam) znacajno veca, cak i do 25%. Nazalost sam zaboravio izvor te informacije.Sastavljanje iz kita koji se mogu kupiti za 10-20K dolara cini amatersko bavljenje avionima dostupnim masama, mada treba i racunati da sklapanje moze trajati dosta dugo ako se nema dovoljno vremena za posvetiti se izgradnji.

Link to comment
  • 7 months later...
,,privatizovana,, pilotska akademija‚i aerodrom u Vršcu?..sta god to znacilo i kako je god to moguce :unsure:
'Uprava za kontrolu letenja' by Nikola Stankov je kupila akademiju i aerodrom angry.gif
Link to comment
  • 3 weeks later...
'Uprava za kontrolu letenja' by Nikola Stankov je kupila akademiju i aerodrom angry.gif
užas,užas,užas...jako su smorili jedini dobar a moj omiljeni start za letenje paraglajderom u Vojvodini..radnim danima nema letenja pre 4-5 sati do tada prodje sva termika i ništa nam ne ostane angry.gif <_< a ima mesta za sve,mogu nam npr. napraviti zonu,mi ionako ne letimo mnogo dalje od brega <_<
Link to comment
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...