Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

posle nesto duze pauze evo me opet u kineskoj provinciji. par fotografija sa kratkim komentarima nece smetati na ovoj temiza pocetak soba za 40 eura. za takvu sobu u pekingu i sangaju se mora izdvojiti 100-200 zavisno od lokacijeF0bUZ.jpgNKrNn.jpg

Link to comment

nisam bio jer putujem po kini uglavnom poslovno. ako imam vremena za turizam, gledam da pobegnem izvan kine i odmorim malo od njih. tako da nisam video mnogo turisticke krajeve, ukljucujuci ove sto si linkovao. putovati po kini je udobno, jeftino i bezbedno - no worries.

Link to comment
nisam bio jer putujem po kini uglavnom poslovno. ako imam vremena za turizam, gledam da pobegnem izvan kine i odmorim malo od njih. tako da nisam video mnogo turisticke krajeve, ukljucujuci ove sto si linkovao. putovati po kini je udobno, jeftino i bezbedno - no worries.
Hvala. Nadam se da cu sledece godine posetiti Kinu.
Link to comment
Hvala. Nadam se da cu sledece godine posetiti Kinu.
you're welcome x2 ;)vredi videti ako si u prilici. ja sam danas overio brzi voz pek-sha za 5hB45vT.jpg

max speed je valjda 380, ali 90% vremena ide 300 +/- 5km/h4dL4K.jpg

ponedeljak u jinan, sreda po prvi put u wuhan i odatle verovatno nazad za peking. za vikend sam prijatelja doveo da vidi sangajXjkyo.jpgprilikom putovanja vozom u restoran-vagonu nam je drustvo pravio jedan galamdzija. 20 min sam ovo morao da slusam

Link to comment

dobra zorglub, slusao prvi put i bas mi fino legla pred izlazakpar fotografija iz sangaja koje su mi ostale online. the bund (stari kej) sa vodeEi19e.jpgprebcujemo se u novi deo grada (pudong) da vidimo nebodere (meni 3x jedno te isto, ali vodim gosta). taj novi deo je pre 25g bio livada, a sada je drama. bilo je oblacno, tako da su 2 fotografije iz prizemlja. na prvoj se vidi da grade novi soliter koji treba da preraste ova dva bivsa sampiona, na drugoj je fotografija iz kafica. NGlL0.jpgEupbW.jpg

Link to comment

putujemo dalje. iz sangaja avionom do provinzije shandong, grad jinan (7mil). tamo malo po selu, nista posebno, uglavnom za kulinarski topik, ali nisam puno fotografisao. kroz celu provinciju se vozikamo kolima do drugog grada od 3-4 mil (qingdao). uz dalian jedan od meni najlepsih kineskih gradova, koji je za razliku od ostalih stvarno na moru (vecina je 5-20km od obale)hilite je most, da ne opisujem evo link i jedna moja fotografijaH1O9y.jpgiskusno, posto znam grad dobro vec 6 godina, smo odseli za 35 EUR u hotelu sa najboljim pogledom i velikim sobama. hotel je za ovdasnje pojmove anticki (15-20 g) ali pogled i cena kompenzuju nedostatke3ldu3.jpgS5zC5.jpgRg0Iq.jpgvojni hotel bio do pre 7-8 godina, vole ljudi da je prostornoIGDjo.jpgsutra u wuhan po provi put. a konsolidovacu klopu na odgovarajucoj temi

Link to comment
  • 1 month later...

priblizava se kraju nova turneja po kini. ovaj put peking - sangaj - xiamen - quanzhou (ili tako nekako) - putian - foshan - sangaj - wuxi - hangzhou (tu sam trenutno) - sangaj - peking. sve to upakovano u 12 dana cini mi se. nekoliko fotografija: sa sastanka u wuxio9893.jpgkinezi imaju dve etape kad je rec o provodu1. napiti se ko krmak tokom vecere2. otici u karaoke i urlati do iznemoglosti (tu znaju i devojke da zovnu ako su skloni takvom provodu, a mnogi jesu). ovaj put je soba za rucavanje imala svoju karaoke sobu, pa sam je fotografisao prilikom pus pauze. generalno gledam da izbegnem karaoke torturu kad god je to moguce. UXAYk.jpgNu7hu.jpgmoja omiljena tema vozova, posto su sa novim vozovima ucinili putovanje po kini izuzetno udobnim i brzim za kratke i srednje lokacije. ja sam juce npr iz sangaja otisao za wuxi na sastanak i popodne za hangzhou. sve zavrseno 9-16h, a nije da su gradovi bas tako blizufC1bB.jpgnajbolja od 3 klase (ne znam kako ih gradiraju tacno)N3KPN.jpgi za kraj ovog javljanja fotografija sa najvise zgrade u sangaju. ja malo-malo pa se dizem tamo, a i ovde stalno kacim fotografije. DyGQk.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...