Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Neplanirano idem na predodmor u Neos Marmaras. Pa par pitanja.

 

Buduci da idem sa onim mini busem i pre bih sa Terra travelom nego sa Gea tursom, al oni idu preko Bugarske. Kazu da stizu brzo jer nema guzve na granicama za razliku od Makedonije. Da li je to stvarno tako, jer ne bih isao sa njima ako je put duzi npr. sat dva nego preko MKD. 

 

Drugo vezano za Neos Marmaras, dajte neke predloge plaza u okolini, jer kapiram da cemo bezati cesto van grada.  Svakako cemo otici dole do Toronija i Porto Kuofoa. Al ima sigurno i mnogo sta izmedju.

 

Gde u Neosu kupovati svezu morsku ribu, jel ima ribara koji prodaju negde na ulici, pijaci ili gde vec? To mi je najvaznija informacija da saznam unapred. 

 

Ostali predrozi za grad i okolinu su dobrodosli (za smestaj ne trebaju saveti), a bacicu pogled unazad da vidim ima li sta za Neos Marmaras.

 

Hvala :)

Link to comment

Na Sitoniji (u stvari na celom Halkidikiju, ako se ne varam) ima jedan pijac, putujuci. Mislim da je utorkom u Nikitiju, ne znam kada/da li "staje" u N. Marmarasu. Tu bude svasta nesto (sir, vino, riba itd.). Za plaze pogledaj sajt http://www.sitonijanadlanu.com/. Ima dosta plaza, sa opisom, slikama i gps koords. Ima i drugih korisnih info. Iz licnog secanja preporuka za sledece plaze: Fava, Dukina, Lagomandra, Kavurotripes, Tristinika (kafic Etniki).

Edited by jezovuk
Link to comment

Ja sam ispucao 10 dana u Metamorfosiju. Ne vraća mi se u srb. Produžio bih još tri dana, al ovde kao sve krcato. Računam da u Nikitiju sutra s nogu mogu nešto zabost'. Vidićemo.

Link to comment

Ja bih preporucila Samos na kom sam bila u junu, ako nesto hladnija voda nije problem. Tamo je, koliko sam cula od mestana, voda manje-vise uvek tako hlanjikava (mada mi je pre nekoliko godina jun na Skijatosu kao i jun u Hrvatskoj bio hladniji nego Samos sada, cisto poredjenja radi) ali na lepo i toplo vreme mozes uvek da racunas, pogotovo je lepo od druge polovine avgusta - ako pitas Grke same.

Plaze su maltene sve sljunkovite (ima dve-tri cisto pescane) ali je pesak cim se udje u vodu. Voda je cista i lepo osvezavajuca, poslednjih nekoliko dana nam je isla temperatura preko 40 stepeni i svi smo bili srecni sto je voda bila takva :)

Pored kupanja Samos pruza mnogo toga za videti, dva mala ali odlicna areholoska muzeja ce svakom biti zanimljiva, nekoliko mesta (gradica, sela) i manastira za videti a pogotovo Pitagorion je sladak, sveza riba na rostilju se moze jesti za 10 evra na mnogim mestima cak i na obali, samo ne u fensi delu kod jahti..

Mana mu je jedino to sto gradski prevoz prakticno ne postoji pa je covek osudjen na najam automobila ili da se uglavi sa nekim drugim.

Napisacu malo vise kada stignem, ali eto predloga. Nase agencije su pocele da rade ostrvo prosle godine tako da je jos uvek nedovoljno poznato nasim ljudima, a ja sam isla konkretno sa Mediteraneom posto solo avionom sa bilo koje tacke koje nije Grcka kosta vise nego ceo aranzman sa carterom.

Link to comment

Molim za savet;

2.septembra bi po planu trebao da mi bude povratak iz Grcke kolima. Posto je subota u pitanju, i ocekuje se (valjda) guzva na autoputevima, da li je pametno ostati dole jos dva dana i izbeci guzvu na auto-putu, ili je vec kraj sezone pa se ne ocekuju velike guzve?

Link to comment

Uvek je pametno ostati duže na moru  ^_^ ali da mi razlog za to bude eventualna gužva mi je smešno, nisi ni krenuo a već se opterećuješ šta će biti u povratku. Realno je očekivati manju gužvu na manjem prelazu tipa Bitolj ili Dojran ali i to ne mora ništa da znači. Ove godine smo krenuli na neki manji prelaz na BiH/HR granici i kolona je bila tolika da nismo videli prelaz. Fala bogu sad postoje telefoni, pogledali gde je prvi sledeći prelaz  i za 15 minuta stigli, tamo nije bilo nikoga.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...