Jump to content
IGNORED

Kako su vam roditelji preživeli odlazak


Viloticka

Recommended Posts

Ja cu mozda otici kroz koji mesec, i moji me potpuno podrzavaju u tome.Aplicirao sam za neki posao napolju, ako ga dobijem, radicu sve da se ne vratim ovde.A moji ce moci da dolaze kad hoce, pogotovo majka, jer, kao ex stw, ima skoro besplatne avionske karte do svih delova sveta u svim kompanijama.Ne verujem da ce im biti svejedno kad odem, ali shvataju cinjenicu da je Srbija takva kakva je.Naravno da bi mi nedostajali kada bih otisao, a tek ja njima, ali me podrzavaju.@ tonik-potpis.:)
ukice, napuštaš nas? a barjak slobode, a no pasaran?:cry:
Link to comment
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • Viloticka

    14

  • cyberwor/L/d

    14

  • uros_s78

    13

Maistore, posecivao bih oba foruma, slusao Pescanik i gledao Utisak preko neta, isao u srpske i turske prodavnice da kupujem ajvar, gibu i sarmu, pravio bih si shopsku salatu, itd, tako da bi sve bilo kao da sam u Bg.A imao bih prilicno dug godisnji odmor, za vreme kog bih dolazio ovde. :) U blizini bi mi bili drugovi Billy Parsons,Miralem, Hef, slaven, Yossarian i Rosbacher i drugarice Amelija, nickie, paculla, betty, Maxivida, msmodesty,Allegra, elle i Teja. :) A glede barjaka slobode & No Passaran-pa nervirao bih se odande i terao bliznje svoje da izlazedu na izbori i idedu na protesti. :) Ne bih prestao da dizem revoluciju, ako na to mislis.A sad me malo vata i panika, jer, tek kada sam dobio shansu da mozda odem iz Beograda,shvatio sam koliko ga volim.:)

Edited by uros_s78
Link to comment
moja mama, kad joj saopstih da sam definitvno odlucila da odem, rece sa izrazom olaksanja na licu: "o hvala bogu dete! idi, bar se ti spasi kad mozes!"nisam trazila njenu potvrdu, ali drago mi je bilo da su nam se misljenja poklapala...
slicno i kod mene. mislim da im moze biti samo drago, posebno zato sto su mi poslednje dve godine u bgd bile paklene.
Link to comment
Leba ima, ali nije sve u leba, valjda?
Nemoj meni da kazes, kazi njoj. Ja to, naravno, znam odavno.
nekako mi se cini da je insistiranje na potpunom nepostojanju pupcane vrpce jednako lose kao i insistiranje na njenoj apsolutnosti.
Ja ne bih rekla da je "jednako lose". Povlacenje te pupcane vrpce u sebicne svrhe je bolno kako ne moze ni da zamisli onaj koga nisu vukli. Pozelis da vec jednom preseces tu vrpcu, iseckas je na komadice, izgazis bagerom i spalis.Nepostojanje jakih emocija uvek mi je nekako bolje nego postojanje losih.Nego... Javili se ovde na topik sve oni koji imaju punu podrsku roditelja. Jel ima neko da je u jos goroj situaciji, sad me zivo zanima da li uopste postoji i kako izgleda. Cisto da imam cime da se tesim... Moze i od prijatelja/komsije/brata od ujne iskustvo. Ne biram.
Link to comment
Maistore, posecivao bih oba foruma, slusao Pescanik i gledao Utisak preko neta, isao u srpske i turske prodavnice da kupujem ajvar, gibu i sarmu, pravio bih si shopsku salatu, itd, tako da bi sve bilo kao da sam u Bg.A imao bih prilicno dug godisnji odmor, za vreme kog bih dolazio ovde. :) U blizini bi mi bili drugovi Billy Parsons,Miralem, Hef, slaven, Yossarian i Rosbacher i drugarice Amelija, nickie, paculla, betty, Maxivida, msmodesty,Allegra, elle i Teja. :) A glede barjaka slobode & No Passaran-pa nervirao bih se odande i terao bliznje svoje da izlazedu na izbori i idedu na protesti. :) Ne bih prestao da dizem revoluciju, ako na to mislis.A sad me malo vata i panika, jer, tek kada sam dobio shansu da mozda odem iz Beograda,shvatio sam koliko ga volim.:)
Leba ti, sta ces ti tamo da radis kada ces imati tako dug odmor, da zaradjujes dobro?Nego jel' to puko NVO pa nema vise 'leba od toga?
Link to comment
U blizini bi mi bili drugovi Billy Parsons,Miralem, Hef, slaven, Yossarian i Rosbacher i drugarice Amelija, nickie, paculla, betty, Maxivida, msmodesty,Allegra, elle i Teja. :)
Nekako vec vidim kako svi ti navedeni drugovi i drugarice uzurbano prelistavaju oglase u potrazi za novim prebivalistima na juznoj hemisferi, preferably negde oko rta Horn...
Link to comment
Nekako vec vidim kako svi ti navedeni drugovi i drugarice uzurbano prelistavaju oglase u potrazi za novim prebivalistima na juznoj hemisferi, preferably negde oko rta Horn...
Prvo, ne nadam se nesto preterano da cu otici.Drugo, ne bih bio redovan vidjach istih.To "blizu" nije toliko blizu. @ No.7-otkud znam kolika bi mi bila plata. :unsure: A tako dug odmor imaju svi na tom mestu, na kom posao, za koji sam konkurisao. Edit: ja od NGO angazmana skoro da nisam video ni centa. Edited by uros_s78
Link to comment

mene je jednom na železničkoj stanici dočekao otac. iako sam redovno dolazio, svakih mesec dana, odjednom sam primetio da je ostario, osedeo. užasno mi je teško pripalo. nakon par godina sam se vratio (mada goreopisani događaj nije glavni niti jedini razlog) i veoma sam srećan zbog toga. otac i majka se od tada nisu podmladili ali je meni lakše što sam im ipak pri ruci.sebični gen, što reče indy. izgleda da radi u oba smera.

Edited by Larko
Link to comment
@ No.7-otkud znam kolika bi mi bila plata. :unsure: A tako dug odmor imaju svi na tom mestu, na kom posao, za koji sam konkurisao. Edit: ja od NGO angazmana skoro da nisam video ni centa.
E moj Urose pa ti ne znas ni kolika bi ti bila plata a imas dug odmor.Pazi se da te ne otmu pa da traze otkup za tebe.
Link to comment
mene je jednom na železničkoj stanici dočekao otac. iako sam redovno dolazio, svakih mesec dana, odjednom sam primetio da je ostario, osedeo. užasno mi je teško pripalo. nakon par godina sam se vratio (mada goreopisani događaj nije glavni niti jedini razlog) i veoma sam srećan zbog toga. otac i majka se od tada nisu podmladili ali je meni lakše što sam im ipak pri ruci.sebični gen, što reče indy. izgleda da radi u oba smera.
Tebi svaka cast.:)Ja ne znam da li bih imao dovoljno snage da se vratim u Srbiju zbog svojih.
Link to comment
mene je jednom na železničkoj stanici dočekao otac. iako sam redovno dolazio, svakih mesec dana, odjednom sam primetio da je ostario, osedeo. užasno mi je teško pripalo. nakon par godina sam se vratio (mada goreopisani događaj nije glavni niti jedini razlog) i veoma sam srećan zbog toga. otac i majka se od tada nisu podmladili ali je meni lakše što sam im ipak pri ruci.sebični gen, što reče indy. izgleda da radi u oba smera.
Ovo je u dlaku ono cemu se moja mati nada. Ja ne vidim smisao mog zivota "da joj se nadjem pri ruci" i ona je ocajna zbog toga.Jedno je sigurno: da ce moje dete da izvuce korist iz svega ovoga, jer cu radije crci nego da ponovim svom detetu istu Sodomu i Gomoru.
Link to comment
E moj Urose pa ti ne znas ni kolika bi ti bila plata a imas dug odmor.Pazi se da te ne otmu pa da traze otkup za tebe.
Ne znam, niti me zanima, dok ne bi bilo sigurno da sam dobio posao.A posto ga 99% necu dobiti, nema potrebe da se nerviram.
Link to comment

Propustio tu cast da proveravam jer nikad nisam imao nameru da trajno odem u toplije krajeve. Uvek sam vise voleo idi mi-dodji mi varijantu. Doduse, imam neki hint kako bi mi keva reagovala. Naime, sa jednog od duzih putovanja u inostranstvo vratio sam se 6 dana pre pocetka bombardovanja. U Pristinu. :lol: Nista mi nije trebalo bombardovanje, keva licno je htela da mi presudi bazukom.

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...