Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Evo nečega što sam napravio za sopstvene potrebe. Nije završeno, ali postavljam ovde da se bar na neki način zahvalim ljudima koji su na ovu temu izbacili gomilu važnih podataka. U pitanju je access baza za unos rezultata fudbalskih (ali mogu i rezultati drugih sportova). Nisam majstor za access pa ko se razume videće mnoštvo grešaka. Ja sam ubacio celu sezonu 75-76 Prve savezne lige. Ko želi i ume, može da je preradi kako misli da treba, pa da je ponovo postavi. Da doda recimo i sastave po utakmici, kartone, sudije...Dakle radite sa njom šta hoćete. Ko se nimalo ne razume gde šta može da vidi ili unese, neka pita, bar toliko mu umem odgovoriti. Kad pokušate da uđete u tabelu ili najboljeg strelca, pitaće vas za koju sezonu to hoćete da vidite pa kucajte samo 75-76, a za tabelu treba uneti i broj kola za koje želite da vidite tabelu (npr. 24) i izbaciće vam tabelu sezone 75-76 posle odigrana 24 kola.
 
Pozdrav svim majstorima i ako neko ume i ima vremena neka ovu bazu prerađuje i postavlja ponovo!

 

 

Ne da mi da uplodujem file iz nekog razloga kao .rar, a ovako ne mogu jer ima više od 1mb, tačnije oko 1,5mb.

Da li neko zna rešenje?

Edited by Coa_85
Link to comment

Evo nečega što sam napravio za sopstvene potrebe. Nije završeno, ali postavljam ovde da se bar na neki način zahvalim ljudima koji su na ovu temu izbacili gomilu važnih podataka. U pitanju je access baza za unos rezultata fudbalskih (ali mogu i rezultati drugih sportova). Nisam majstor za access pa ko se razume videće mnoštvo grešaka. Ja sam ubacio celu sezonu 75-76 Prve savezne lige. Ko želi i ume, može da je preradi kako misli da treba, pa da je ponovo postavi. Da doda recimo i sastave po utakmici, kartone, sudije...Dakle radite sa njom šta hoćete. Ko se nimalo ne razume gde šta može da vidi ili unese, neka pita, bar toliko mu umem odgovoriti. Kad pokušate da uđete u tabelu ili najboljeg strelca, pitaće vas za koju sezonu to hoćete da vidite pa kucajte samo 75-76, a za tabelu treba uneti i broj kola za koje želite da vidite tabelu (npr. 24) i izbaciće vam tabelu sezone 75-76 posle odigrana 24 kola.

 

Pozdrav svim majstorima i ako neko ume i ima vremena neka ovu bazu prerađuje i postavlja ponovo!

 

 

Ne da mi da uplodujem file iz nekog razloga kao .rar, a ovako ne mogu jer ima više od 1mb, tačnije oko 1,5mb.

Da li neko zna rešenje?

Meni ce ovo trebati i hvala. Mada ja sam razmisljao isto da napravim ali u MySql bazi. Mozda i drugo nesto da se doda tipa samo zavrsne tabele, pa timovi da se refenciraju i izvuce njegova statistika iz te i te sezone ili plasmani po sezonama :) Hvala

Link to comment

Palo mi je na pamet to za izvlačenje timova i njihovog plasmana po sezonama, ali ne umem to da uradim. Ako se odlučiš da napraviš bazu u MySql-u obavezno je nakači ovde. Bilo bi dobro ako možeš nešto da uradiš sa ovom, pa da je postaviš. Krajnja stvar je da se napravi baza u koju će posle unetih podataka moći da se izvuče bilo šta što je potrebno. Kad bismo mogli nekako zajedno da to uradimo. Pa bismo sve videli: i na koliko je Mažić sudio derbija, i na koliko utakmica je zvezdi sviran penal.. :lolol: ma sve...A da ne spominjem staru Jugu. 

Imam još jednu molbu: pošto sad imam vremena, želeo bih da unesem podatke za Prvu saveznu ligu u fudbalu tokom 60-ih godina. Čini mi se da sam ovde video da je neko izbacio, ali sad ne mogu da nađem, a pregledao sam čini mi se sve. Znam da ima od 70-ih do 90-ih, ali mi se čini da je bilo i za 60-e. Znači rezultati, strelci, tabele posle svakog kola. Ako neko zna gde se to nalazi bio bih mu zahvalan da me uputi.

 

Pozdrav.

Link to comment

Palo mi je na pamet to za izvlačenje timova i njihovog plasmana po sezonama, ali ne umem to da uradim. Ako se odlučiš da napraviš bazu u MySql-u obavezno je nakači ovde. Bilo bi dobro ako možeš nešto da uradiš sa ovom, pa da je postaviš. Krajnja stvar je da se napravi baza u koju će posle unetih podataka moći da se izvuče bilo šta što je potrebno. Kad bismo mogli nekako zajedno da to uradimo. Pa bismo sve videli: i na koliko je Mažić sudio derbija, i na koliko utakmica je zvezdi sviran penal.. :lolol: ma sve...A da ne spominjem staru Jugu. 

Imam još jednu molbu: pošto sad imam vremena, želeo bih da unesem podatke za Prvu saveznu ligu u fudbalu tokom 60-ih godina. Čini mi se da sam ovde video da je neko izbacio, ali sad ne mogu da nađem, a pregledao sam čini mi se sve. Znam da ima od 70-ih do 90-ih, ali mi se čini da je bilo i za 60-e. Znači rezultati, strelci, tabele posle svakog kola. Ako neko zna gde se to nalazi bio bih mu zahvalan da me uputi.

 

Pozdrav.

Zašto da ne! Ja sam za. Znam neke koji imaju stastike prve lige od prve sezone do danas. Rezultate i sastave.

bibliotekafudbala.shutterfly.com - ovde mozes videti monografije, literaturu i novine

fudbalexyu.lefora.com - nas par i sa ovog foruma na drugom samo vezanom za "suvu" statistiku. To su prekaljeni "statističari", za prvu ligu bi trebalo da imamo sve čak imam negde i večnu listu strelaca prve i druge lige SFRJ  :)

 

Ja ću praviti zaseban program sa bazom u MySQL radi knjige koju pisem i na njoj bi trebalo da se nadju samo zavrsne tabele svih liga u Srbiji od sezone 1992/1993 do 2013/2014 sa referencama na svaki tim. Ništa više od toga. Ja sam već počeo da pravim neku šemu na papiru ali sam to ostavio za kasnije, kad budem skupio i video šta sve treba da bi mogao isto to da ubacim u kreiranje šeme u Workbenchu. :)

Edited by Mors
Link to comment
Zar to nije trebalo da bude prošle godine, tada je bilo 50 godina od utakmice?

 

A kada bi se kojim ludilom odigrala ova utakmica, verovatniji bi bio obrnut rezultat od onog pre nekoliko decenija. Jel kada samo počnem da nabrajam ko bi sve nastupio za tu fiktivnu Jugoslaviju, naježim se ...

 

Nastasić, Ivanović, Sulejmani, Modrić, Rakitić, Mandžukić, Džeko, Ibišević, Pandev, Vučinić, Handanović, Kolarov, Vidić, Matić, Ljajić, Begović, Pjanić ...

 

I barem još 20-ak ekstratalentovanih majstora bubamare ...

Edited by stoka
Link to comment

E ovo je ono što je žota nemušto načeo. Nije to bolji nogomet, ove ekipe bi protiv današnjih pucale po šavovima, ale ovakav doživljaj je nemoguć u calciu modernu. počev od blata do toga da je ovakvih tekmi bilo par u sezoni, sad u svakih par dana po tucet. 

Link to comment

Meni je najveći problem to obilje utakmica. Iščekivanje je kao draž totalno potisnuto.

 

     Upravo to. Hiperinflacija. Zato i gledam samo finale CL i ako baš nemam šta da radim delove polufinala. I zato Svetski kup tu draž nije izgubio.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...