Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Funkcioniše - za sada da, ali nije legalno. Mislim da su to OEM keyevi skinuti sa recikliranih i pokvarenih mašina i njihova ponovna prodaja je nelegalna. Čak i ako si dobio CoA sa time, reselling nije dozvoljen od strane MS-a i pitanje je da li će i kada da blokiraju to sa daljine, pošto sad sa desetkom mogu da rade šta hoće.

 

nece te provaliti, apsolutno nema sanse

Link to comment

Na zeninom laptopu dosla preinstalirana 10-ka, radi kako treba, problem sa wifi-jem. Non stop puca. Radi-ne radi. Vidim da ima jos ljudi taj problem koji je pogotovo izrazen kada je ruter Cisco, sto je kod mene problem jer je MTS kupio nekde ZTE rutere koji su mali i kao rade sjajno. Svi ostali uredjaji u kuci koji koriste wifi, a ima ih rade bez problema jedino Win 10 ubi od prekidanja. Ima li neko resenje?

 

Ako te jos muci: 

 

1) Nadji ako mozes neki firmware/BIOS update za taj laptop. 

 

2) Skini nove drajvere za WiFi kartu, ali pod uslovom da su to drajveri specificno radjeni za Win10.

 

Ovo sa wifijem koji crkava sam sretao na par masina, i mislim da je to do samog Windowsa. I jos par stvari (razlicite masine, razlicitih proizvodjaca, imaju npr. isti ili vrlo slican problem sa zvucnom kartom). Win10 je sranje.

Link to comment

Ako te jos muci: 

 

1) Nadji ako mozes neki firmware/BIOS update za taj laptop. 

 

2) Skini nove drajvere za WiFi kartu, ali pod uslovom da su to drajveri specificno radjeni za Win10.

 

Ovo sa wifijem koji crkava sam sretao na par masina, i mislim da je to do samog Windowsa. I jos par stvari (razlicite masine, razlicitih proizvodjaca, imaju npr. isti ili vrlo slican problem sa zvucnom kartom). Win10 je sranje.

 

ako firme koje prave hardver nisu u stanju da napisu krsten drajver, za to je kriv win10. ima smisla.

Link to comment

ako firme koje prave hardver nisu u stanju da napisu krsten drajver, za to je kriv win10. ima smisla.

 

A mozda je problem sto drajveri pisani za Win7 i Win8 ne rade pod Win10, a?

 

Suvise takvih problema ima Win10 da bi se reklo da su krivi pisci drajvera.

Link to comment

a zasto bi dravjeri pisani za win7 i win8 morali da rade pod win10, out-of-box?

win10 je 6 godina mladji sistem od win7 i za ocekivati je da se jezgro sistema izmeni ( 

pritom, mi ne znamo da li je pisac drajvera za win7 iskoristio neki "nedokumentovani feature" da ubrza drajver zarad lepsih recenzija po novinama,

ili je zaobisao neophodni feature da bi sebi olaksao programerski posao,

ili je win10 zaista zasrao.

 

recimo, win10 je mnogo vise optimizovan za stednju energije od win7, sto bi moglo da izazove konflikte sa starim drajverima za wifi (zestoka spekulacija s moje strane,al opet ima smisla pomalo :) ) 

 

za kraj, way.stranger je rekao da je u pitanju laptop sa preinstaliranim win10. ergo - nov hardver, nastao dugo nakon sto je mainstream support za win7 prekinut.

zato i jeste odgovornost prodavca hardvera (wifi komponente i laptopa) da obezbede drajver koji radi na uredjaju koji prodaju sa OS.om koji prodaju.

sve i da je win10 zestoko sranje i da je razvoj tog drajvera nocna mora 

Link to comment

Zato sto je ceo biznis model Majkrosofta "backwards compatibility", sve sto je ranilo radilo (bar u prethodnoj verziji OSa) mora da radi na novoj, to je razlog zbog kog ljudi nastavlju da koriste Windows, to je razlog zbog kog Windows vuce iz proslosti neke ozbiljne probleme i greske u dizajnu - da ne bi morao da ispocetka pises sve (kao sto je npr. bilo kada je izasao Mac OS X za Apple racunare). Sa Win10 si dobio najgore od oba pristupa, niti je jezgro toliko izmenjeno da se rese najveci problemi koji muce Windows (registry pre svega), niti je dovoljno sve ostalo isto (ili bar napravljeno tako da stare stvari rade). Da je MS napravio sistem od nule i bacio sve prethodno u vodu, onda bi i proizvodjaci seli i napisali drajvere od nule. No os' se kladimo da im je MS rekao "sve ce biti OK, naravno"?

 

Drugo, Win10 je vecita beta verzija, to je ono sto se krije iza najave da je to "poslednja verzija Windowsa": nonstop update-i, od kojih mnogi menjaju bitne "srafove" u sistemu, da ne pricamo o tome kako Windows rendom odluci da "ova aplikacija vise nije kompatibilna sa Windows-om" i - sam ti je deinstalira!!! (Desilo mi se nekoliko puta.) Tako da neki drajver koji je mozda radio OK sa verzijom Win10 koja je dosla sistemski, 6 meseci kasnije posle nekog update-a ne radi kako treba. Za to nije kriv proizvodjac. Razvoj Win10 je trenutno koncipiran tako da nikada neces imati konacnu, stabilnu verziju kojoj znas i prednosti i slabosti. Win10 za godinu dana moze da bude neki potpuno drugaciji operativni sistem. 

Link to comment

A mozda je problem sto drajveri pisani za Win7 i Win8 ne rade pod Win10, a?

 

Suvise takvih problema ima Win10 da bi se reklo da su krivi pisci drajvera.

 

Drajveri pisani za Win7 ne rade (dokazano) na desetci, a oni pisani za Win8 uglavnom rade.

 

Stara problematika i uvek se ponavlja kad MS izbaci novu verziju OS-a.

Link to comment

Zato sto je ceo biznis model Majkrosofta "backwards compatibility", sve sto je ranilo radilo (bar u prethodnoj verziji OSa) mora da radi na novoj, to je razlog zbog kog ljudi nastavlju da koriste Windows, to je razlog zbog kog Windows vuce iz proslosti neke ozbiljne probleme i greske u dizajnu - da ne bi morao da ispocetka pises sve (kao sto je npr. bilo kada je izasao Mac OS X za Apple racunare). Sa Win10 si dobio najgore od oba pristupa, niti je jezgro toliko izmenjeno da se rese najveci problemi koji muce Windows (registry pre svega), niti je dovoljno sve ostalo isto (ili bar napravljeno tako da stare stvari rade). Da je MS napravio sistem od nule i bacio sve prethodno u vodu, onda bi i proizvodjaci seli i napisali drajvere od nule. No os' se kladimo da im je MS rekao "sve ce biti OK, naravno"?

 

Drugo, Win10 je vecita beta verzija, to je ono sto se krije iza najave da je to "poslednja verzija Windowsa": nonstop update-i, od kojih mnogi menjaju bitne "srafove" u sistemu, da ne pricamo o tome kako Windows rendom odluci da "ova aplikacija vise nije kompatibilna sa Windows-om" i - sam ti je deinstalira!!! (Desilo mi se nekoliko puta.) Tako da neki drajver koji je mozda radio OK sa verzijom Win10 koja je dosla sistemski, 6 meseci kasnije posle nekog update-a ne radi kako treba. Za to nije kriv proizvodjac. Razvoj Win10 je trenutno koncipiran tako da nikada neces imati konacnu, stabilnu verziju kojoj znas i prednosti i slabosti. Win10 za godinu dana moze da bude neki potpuno drugaciji operativni sistem. 

 

 

MS biznis model je za backwards compatiblity programa, ne drivera.

Stepen intergracije drajvera sa OS.om je takav, da je za ocekivati da bitnije izmene u jezgru sistema povuku i izmenu drajvera, i zato sam i postavio pitanje zasto bi win7 drajver morao da radi u win10.

Sto se tice problema da drajveri pisani za win10 ne rade u novijoj verziji win10 nisam znao. ako se to cesto desava, to zaista jeste problem.

kao i deinstalacija programa

(imam 3 win10 racunara i ni na jednom nisam imao slican problem. a jedan je bio win8 upgrade na win8.1 upgrade na win10, sto bi trebalo da bude zlo i naopako, no opet odlicno radi)

Link to comment
  • 4 weeks later...
Zdravo, kako da pronadjem i instaliram drajvere koji pasu za ovaj komp? Buduci da tastatura i touch vise ne reaguju, a mis moze, verujem da je to u pitanju. 

 

Moze PP ako je neko rapoozen da mi kaze detaljno, da amo podelim info OS i masine.

 

 

Hvala!  :fantom:
Link to comment

 

Zdravo, kako da pronadjem i instaliram drajvere koji pasu za ovaj komp? Buduci da tastatura i touch vise ne reaguju, a mis moze, verujem da je to u pitanju. 
 
Moze PP ako je neko rapoozen da mi kaze detaljno, da amo podelim info OS i masine.
 
 
Hvala!  :fantom:

 

 

Čemu tajnovitost? Mašina k'o mašina. :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...