Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Defenders bi valjda trebalo da je kruna ove 4 koje su išle od vrhunskih preko zanimljivih do promašaja. Očekujem željno

 

stigli (mada sam ja propustio iron fist), večeras krećem sa gledanjem

Link to comment

Ja pogledao za vikend, ima samo 8 epizoda pa ide brzo. Neke stvari su mi super, neke malo sranje, a neke su izuzetno sloppy.

 

Zaplet je dobar, onako stripski, i svidelo mi se kako su ih polako spajali i povezivali u tim, uz sve peripetije, nepoverenja i sumnjičavosti. DD mi je odličan i u civilu i ovako, JJ je isto dosta dobra (mislim da me je u njenoj seriji dosta gušio spor zaplet i razrada), Kejdž solidan, dok mi je IF nekako neubedljiv. Mozda je to bila i poenta jer je klinac, šta znam, to je jedina od ovih prequel serija koju nisam pogledao. Akcije su uglavnom odlične, Elektra je hot, i sviđa mi se sto su provukli uglavnom sve sporedne likove

(osim Panišera, on baš fali, puno)

 

 

Ono što mi se nije svidelo su pre svega neubedljivi negativci. The Hand organizacija bi trebalo da je the villain u celoj ovoj priči (svih pet sezona svih serija), a njene glave da su najmoćniji likovi na sceni, a u stvari su 5 tetki koje non stop kenjaju o nečemu i koji poseduju tuce-dva low level henčmena za odstrel. Fisk iz prvog DD je bio mnogo veći mastermind od ovih, a Nobu iz drugog mnogo bolji fajter i imao je nindže uz sebe, i to puno njih. Ovi bi trebalo da ih šiju za dve glave, ali uglavnom ostaju bez njih (pun intended).

 

Dinamika radnje mi je nekako neinventivna, u seriji se bukvalno smenjuju scene fajta sa scenama random razgovora u xy sobi, dosta ekspozicije i vrlo malo nekih sporednih aktivnost vezanih za zaplet (recimo kao ono kada DD i JJ idu u detektivsko istraživanje, koje je opet samo po sebi tupavo napisano, ali ajde, neka prođe). Svaka scena gde se vođe The Handa nalaze i kenjaju nešto je predosadna, Sigurni Viver je predosadna, apsolutno neiskorišćen lik, što su uopšte dovodili Riplijku, mogli su da uzmu random glumicu da odradi tezgu.

 

Ima par CGI efekata koji su skandalozno odrađeni, 1994 all over again, kad sam gledao mislio sam da se tripujem a onda sam našao na netu ovo. Fajt je dobar, ali čini mi se da pati od previše likova u priči. Kada gledaš DD vidiš jednog heroja i buljuk henčmena, verovatno je lakše osmisliti kadrove i izvesti scene (pa i dobiti remek dela kao što su ona dva hodnika), ovde je nekako sve previše konfuzno jer mora da se leti sa lika na lika. Mada je ono u pećini na kraju bilo dosta dobro. 

 

Na kraju kad bih povukao crtu rekao bih da je ovo bolje od loših Netflixovih serija, a lošije od najboljih, što je šteta, imalo je ogromnog potencijala. I još jednom se pokazalo da su glavni negativci ono što zapravo nosi ove serije, Fisk i Kilgrejv, pa i Panišer, su jako dobro napisani i razvijeni, kompleksni su likovi, vidiš šta ih motiviše, kako i zašto i kuda ih vodi. Kod ovih petoro ne vidiš ništa, bukvalno, imam utisak da je onaj jedan tamo samo zbog rasne nivelizacije. Čak su i dva negativca iz Kejdža imali bolju pozadinu od ovih, samo je prvi maknut dosta brzo a drugi je smehotres po svim ostalim parametrima, pa i ta serija fejluje.

 

Link to comment

Ja sam to skinuo sinoć. E sad, pitanje je da li se može gledati sa odgledanim samo DD, ove ostale serije ili nisam ni gledao, ili sam počinjao brzo bataljivao.

Link to comment
  • 1 month later...

Ovaj novi spajdermenara je najprijatnija superherojština još od prvih guardiana.

Pre svega jer je marvelu najzad palo na pamet da spusti ulog, ne mora uvek da se brani čitav univerzum od random laserskog zraka u centru njujorka.

 

Okej je i WW, daleko najbolji DC. Zapravo je uglavnom i više nego ok, ali poprilično slab kraj tu malo kvari utisak.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Odgledao 3 epizode. Ok mi je za sada. Malo je upitna motivacija za Punishera ako se osvetio svima za sve (pa sad iskopavaju neke nove ljude i motive). Generalno imam problem sa Netfliksovim Marvelom kada krenu da filozofiraju, padaju u patos o spasavanju čoveka i sveta ili odugovlače scene dosadnim konverzacijama. Ovo jeste sporo ali body count drži nivo za sada. :D

Link to comment

Gledao sinoc Justice League. Tuzan sam i besan. Warner Bros. je aktivno upropastio film. Samo kad se pogleda sta je sve izbaceno iz filma da bi ispunio zadat limit trajanja od dva sata, muka me hvata. 

 

Nije film negledljiv, ali je otprilike kao oni animirani filmovi samo sa zivim glumcima. Sto nije nuzno nesto lose, samo sto tome nije bilo mesto u nastavku filmova Man od Steel i Dawn of Justice. 

 

Odoh u neki cosak. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...