Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Proveo u Nišu tri predivna meseca jeseni 2003. Stanovao sam u ulici Duška Radovića kod jednog prijatelja a radio sam u Voždovoj. Za to vreme sam upoznao toliko kvalitetnih i duhovitih ljudi koliko u NS nisam za 10 godina (pošto sam i ovde dođoš). Posebna priča je prelep grad, ali i okolina, koju nisam bio lenj da istražim. Posle toga sam bio samo jednom (šljaka), ali doći ću ponovo.Samo mi jedna stvar nije bila jasna: zašto su ljudi u Nišu skloni da nipodaštavaju svoj grad a npr. Novi Sad veličaju kao da je Monte Karlo a bili su jednom ili nijednom?

Link to comment
Proveo u Nišu tri predivna meseca jeseni 2003. Stanovao sam u ulici Duška Radovića kod jednog prijatelja a radio sam u Voždovoj. Za to vreme sam upoznao toliko kvalitetnih i duhovitih ljudi koliko u NS nisam za 10 godina (pošto sam i ovde dođoš). Posebna priča je prelep grad, ali i okolina, koju nisam bio lenj da istražim. Posle toga sam bio samo jednom (šljaka), ali doći ću ponovo.Samo mi jedna stvar nije bila jasna: zašto su ljudi u Nišu skloni da nipodaštavaju svoj grad a npr. Novi Sad veličaju kao da je Monte Karlo a bili su jednom ili nijednom?
Rodjeni sam nislija ali sam silom prilika ziveo u mnogim mestima po bivsoj SFRJ pa i u Novom Sadu skoro godinu dana. I sad sam vec neko vreme ponovo u Nisu. Ovaj grad i ljude ne bih menjao ni za sta. A to zasto nislije velicaju NS mi nije jasno kao sto mi nije jasno zasto dilema Zvezda ili Partizan kad imamo svoj Radnicki :rolleyes: Dobrodosli svi dobronamerni wink.gif
Nisi jedini <_<
Iskreno izvinjenje ali kako drugacije da vas nateram da se javite B)
Link to comment

samo da vas pozdravim, a posto nema nikakva tema sa kosovom u nazivu, nije ni ovo lose, ipak smo komsije. inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi

Link to comment
  • 2 weeks later...

heroin, meskalin, tripovi.... sve od kude nis!nego kazi mi, nikako da saznam istinu, zasto se "kod joce i nene" sad zove drugacije, neko novo musko ime je tu u opticaju?

Link to comment
samo da vas pozdravim, a posto nema nikakva tema sa kosovom u nazivu, nije ni ovo lose, ipak smo komsije. inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi
Ko ti brani da otvoris topik o nekom kosovskom gradu iz kojeg si poreklom? Drz'te se moderatori. :lol:
Link to comment
inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi
Jashta. No, samo retki gradjani Nisa znaju koliko je Nis u stvari propao (grad?). Kazem, nekoliko Nislija, jer ono sto vredi odavno je pobeglo iz njega, i sada se tamo koprca jos jedino intelektualni talog, ono sto nije uspelo da se provuce i pobegne (uglavnom zbog nedostatka para).Nis - kazna za ljudski duh i psihicko zdravlje.
Link to comment
heroin, meskalin, tripovi.... sve od kude nis!nego kazi mi, nikako da saznam istinu, zasto se "kod joce i nene" sad zove drugacije, neko novo musko ime je tu u opticaju?
Imas Jocu i Nenu (cevabdzinica) ponovo...kod bivse Duge dijagonalno od Imidza... Edited by Nesh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...